Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 29.06.2018 08:45

wiolek_lp napisał(a):2 ostatnie lata nie mogłam uwierzyć jak każdy pisał, że ciepła woda :) dlatego w tym roku kupiłam taki najzwyklejszy termometr i z ciekawości mierze :)

to wyniki pomiarów z tego najzwyklejszego termometru są naprawdę wiarygodne :roll:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.06.2018 09:34

sdolas napisał(a):To trzeba się kiedyś wybrać na majówkę i wykąpać :lol:
Zmieni się od razu podejście do zimna :oczko_usmiech:


Polecam, ja w tym roku wchodziłem z marszu :) Różnica temperatur między powietrzem, a wodą była mała, woda 20st, temp. w cieniu 22-24.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 29.06.2018 09:50

No to z grubsza jak wczoraj na Čiovo :roll: Pierwsze wrażenie trochę "bałtyckie" ale idzie się przyzwyczaić :wink:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.06.2018 17:30

Garo&Justa napisał(a):Mierzycie wodę swoimi termometrami czy polegacie na stronach z pomiarami?
Na mam wrażenie że niektórzy wożą termometry...

Nie wiem co to "na mam", ale generalnie masz dobre wrażenie. Ja non stop wożę ze sobą termometr.
Jest w zegarku.
I pamiętam oczywiście, ze ręka ogrzewa zegarek.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 29.06.2018 22:42

Od niedzieli jestem w Istrii w okolicach Poreć. Temperatura wody nigdy nie spadła poniżej 24 stopni. Codziennie sprawdzam pomiary wykonywane przez ratownika, dzisiaj było 24,6.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 30.06.2018 08:29

Patrze teraz na Dhmz a w całej HR woda od 19 do 21 a Pula 26...
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 30.06.2018 14:47

Witam. Byłem w tamtym roku w Crikvenicy na początku lipca. Woda była chłodna ale z każdym dniem temperatura rosła do 26 stopni. Przy 26 stopni wody było na prawdę komfortowo i byłem zadowolony.

W tym roku jadę na samym początku sierpnia w to samo miejsce. Obserwowałem temperatury wody w całym Cro przez ostatni czas i wyglądało to tak że od kwietnia do połowy czerwca woda systematycznie się nagrzewała i już było 25 stopni przez chwilę. Teraz nagle temperatura opadła o prawie 5 stopni w całym Cro. Może ktoś mi to wytłumaczyć? Macie jakieś przewidywania lub prognozy na sierpień? Mam tam spędzić 2 tyg. więc jak woda byłaby taka jak w bałtyku to ............ grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


EDIT:

Ok, poczytałem, poczytałem. Chodzi o wiatr z północy który ochładza powierzchniowe wody morza.

https://www.total-croatia-news.com/news ... emperature

Prognoza pogody na późniejszy okres lipca jest hmm przeciętna/słaba. Wiatr osłabnie ale ani wysokich temperatur, ani bezwietrznej pogody, ani południowego kierunku wiatru, ani w pełni słonecznych dni :/
https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlug ... ,cId,50900
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2018 15:07

Gościu, nie siej fermentu bo pogoda długoterminowa to wróżenie z fusów. Kto normalny sugeruje się pogodą długoterminową skoro pseudospecjaliści od pogody nie potrafią jej oszacować na najbliższe 3 dni ?
Ostatnio wyjeżdżałem na weekend do Karpacza ( 15-17 ) i według prognoz miało być deszczowo w okolicach 19-20 C a była lampa bez choćby kropelki deszczu.
Nie dość, że pogoda długoterminowa to jeszcze na interia.pl :lol:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 30.06.2018 15:19

Co nie zmienia faktu ze na pocztaku sierpnia ma byc lato w pelni I ciepla woda :)
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 30.06.2018 15:29

alechandro napisał(a):Gościu, nie siej fermentu bo pogoda długoterminowa to wróżenie z fusów. Kto normalny sugeruje się pogodą długoterminową skoro pseudospecjaliści od pogody nie potrafią jej oszacować na najbliższe 3 dni ?
Ostatnio wyjeżdżałem na weekend do Karpacza ( 15-17 ) i według prognoz miało być deszczowo w okolicach 19-20 C a była lampa bez choćby kropelki deszczu.
Nie dość, że pogoda długoterminowa to jeszcze na interia.pl :lol:

Jaki ferment. Bo co, bo widzę jakiś niuans na dzisiaj? Nie karz nosić swoich różowych okularów innym, tym bardziej mnie. Jakbym wiedział że woda będzie mieć 20 stopni w sierpniu to organizował bym sobie wakacje w innym kraju.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2018 15:35

No to organizuj, jeszcze masz szansę...po co się stresować skoro można inny kraj wybrać ? Tylko nie zapomnij sprawdzić pogody długoterminowej, najlepiej na interia.pl :lol:
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 30.06.2018 15:48

Ogarnij się człowieku. Po co wytyki osobiste robisz. Złego słowa nie można powiedzieć bo co. Jest chłodna woda i dla mnie to zawód że 20-22 stopnie obecnie są. I innym też się nie podoba. W ogólnym rozrachunku jakby była taka woda w moim "turnusie" to będę mniej zadowolony niż przy wodzie 25-27 stopni. A to jest taka temperatura jakiej oczekuję w sierpniu.

A prognozy są jakie są, to są tylko prognozy. Dlatego też nie wytykaj że interia, że coś tam. Obruszasz się że ktoś nie jest idiotą po prostu. Chorwacja tanim krajem nie jest i wakacje tam się organizuje ze względu na czystą i ciepłą wodę w morzu. A jak jest chłodna to atrakcyjność spada. Jak tego nie rozumiesz to nie mamy o czym rozmawiać. Lubię Chorwację ale nie bądź jak kuń z klapkami na oczach. Lepiej żeby woda wróciła do normalnych temperatur. Tak będzie lepiej dla wszystkich.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.06.2018 16:52

Wiadomo, że jak woda cieplejsza to jest przyjemniej! Ale sory, po co wybierać Cro, oczekując Egiptu. Bez sensu.
Dzisiaj na Korculi woda ok. południa miała 22 stopnie. Najzimniejsza od tygodnia. Potem się poprawiło i skoczyło do 23. Za to lampa, i wracając ze spaceru o 11 miałam wrażenie, że temp. powietrza to 35 stopni. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że jest "ledwo" 26. A wcześniej cały tydzień było 24.
I ja się cieszę, bo da się żyć.
Szukający temperatur egzotycznych wody i powietrza zadowoleni nie będą, trzeba zmienić kierunek :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2018 16:53

Dlatego szukaj rezerwacji bez zaliczki...jak na 4-5 dni będzie prognoza fatalna to nie jedziesz i zmieniasz kierunek a w najgorszym razie nie jedziesz. A oburzam się dlatego, że naprawdę długoterminowa pogoda jest nic nie warta, nawet w Polsce.
wiolek_lp napisał(a):woda ok. południa miała 22 stopnie. Najzimniejsza od tygodnia. Potem się poprawiło i skoczyło do 23.

Idealna temperatura jak dla mnie.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 30.06.2018 18:03

Orebič dzisiaj. Woda 25 stopni, mierzone przeze mnie osobiście :-D

Pozdrowienia :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna temperatura wody w Adriatyku - strona 71
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone