Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2018 20:16

komaciek napisał(a):Patrząc na dzisiejsze dane z DHMZ to woda jest jak na koniec czerwca chłodna: Crikvenica, Zadar, Rab, Krk, Split - wszędzie tylko 20 stopni...
Ale nie ma co się dziwić skoro wieje i jest chłodniej trochę, za chwilę temp. skoczy, przestanie wiać i woda w kilka dni się ociepli.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 26.06.2018 20:27

Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 26.06.2018 22:02

wiolek_lp napisał(a):Właśnie też się zabieramy do miasta :) ale w razie czego w bagażniku sprzety do plywania będą, może popołudniu pogoda się poprawi :)

Po południu się wypogodzilo, tyle, że my mały Dubrownik zamienilismy na ten większy, a byla okazja się przywitać ;).
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.06.2018 22:09

Było mega tłoczno i 99% ludzi to byli Polacy :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.06.2018 07:22

gusia-s napisał(a):... Ale nie ma co się dziwić skoro wieje i jest chłodniej trochę, za chwilę temp. skoczy, przestanie wiać i woda w kilka dni się ociepli.

I tego się trzymajmy :lol:
Za dwa tygodnie musi dojść optymalnych letnich wartości :wink:
A jak nie to kajak będzie w tym roku nad wyraz eksploatowany :lol:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.06.2018 08:20

Ja tam jestem bardzo zadowolona z temp wody na Korculi. Mój termometr ostatnio pokazywał, że ma 24 stopnie i pływa się super pomimo "słabej" pogody. Ale skoro ja zmarźluch dzisiaj o 7 rano kąpałam się i przyjemnie było, to znaczy, że naprawdę jest ok :D Z ciekawości potem zmierze ponownie :)
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 345
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 27.06.2018 08:24

gusia-s napisał(a):
komaciek napisał(a):Patrząc na dzisiejsze dane z DHMZ to woda jest jak na koniec czerwca chłodna: Crikvenica, Zadar, Rab, Krk, Split - wszędzie tylko 20 stopni...
Ale nie ma co się dziwić skoro wieje i jest chłodniej trochę, za chwilę temp. skoczy, przestanie wiać i woda w kilka dni się ociepli.

Zapewne tak będzie, tyle że część osób wyjeżdża na przykład na tydzień i ci mogli trafić stosunkowo zimną wodę na cały pobyt.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.06.2018 15:22

Sprawdziłam i teraz temp. wody 22.5. :( Nie ma się co dziwić jak przez pół dnia na wyspie było 18 stopnj i kropiło :cry:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.06.2018 15:35

Z Adriatykiem różnie bywało. W zeszłym roku niedaleko Zadaru najcieplejsza woda miała 24. A przeważnie było 22 do 23.
Umówmy się że te wody 5 stopni więcej niz Bałtyk i tak jest warte by tam pojechać. Poza tym widoki, klimat no i odległość.
Do Helu z Wrocławia mam prawie 700 km. Do Zadaru 400 więcej...
Górnikom w ogóle się dziwię że jeżdżą nad nasze morze. Z wyjazdu nad nasz ocean pamiętam że blachyz górnego Śląska dominowaly
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.06.2018 15:53

Garo&Justa napisał(a):Z Adriatykiem różnie bywało. W zeszłym roku niedaleko Zadaru najcieplejsza woda miała 24. A przeważnie było 22 do 23.
Umówmy się że te wody 5 stopni więcej niz Bałtyk i tak jest warte by tam pojechać. Poza tym widoki, klimat no i odległość.
Do Helu z Wrocławia mam prawie 700 km. Do Zadaru 400 więcej...
Górnikom w ogóle się dziwię że jeżdżą nad nasze morze. Z wyjazdu nad nasz ocean pamiętam że blachyz górnego Śląska dominowaly


Niektórzy górnicy juz od lat omijają Bałtyk :oczko_usmiech:
Chociaz dwa lata temu po powrocie z Cro pojechalismy do Międzyzdrojów we wrześniu i woda była taka sama jak w Cro. Tylko brudniejsza :mrgreen:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 27.06.2018 18:10

wiolek_lp napisał(a):Sprawdziłam i teraz temp. wody 22.5. :(

22.5 to już spoko :mrgreen:
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 345
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 27.06.2018 18:53

Garo&Justa napisał(a):Z Adriatykiem różnie bywało. W zeszłym roku niedaleko Zadaru najcieplejsza woda miała 24. A przeważnie było 22 do 23.
Umówmy się że te wody 5 stopni więcej niz Bałtyk i tak jest warte by tam pojechać. Poza tym widoki, klimat no i odległość.
Do Helu z Wrocławia mam prawie 700 km. Do Zadaru 400 więcej...
Górnikom w ogóle się dziwię że jeżdżą nad nasze morze. Z wyjazdu nad nasz ocean pamiętam że blachyz górnego Śląska dominowaly

W zeszłym roku druga połowa czerwca i początek lipca woda w Zadarze miała w rzeczywistości od 22 do 24,
w tym roku od tygodnia 20-21 pokazuje na stornie z pomiarami.

Z Wrocławia to masz bliżej zachodnie wybrzeże, do Międzyzdrojów 450 km co daje 5 - 6 godzin jazdy. Można mieć trochę szczęścia i trafić ładną pogodę i wodę 20-21 stopni, co jest oczywiście pewną loterią. Ale w Cro też można trafić okres pochmurny, burzowy, czy z silnym wiatrem i temperaturą morza 20 stopni.
Jest to też pewna loteria, tyle że z mniejszym ryzykiem niż w Polsce co do pogody.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.06.2018 21:00

Nie ma co porównywać Pl do Cro, chodźby woda miała taką samą temp. jak nasz Bałtyk to i tak wybrałabym Cro na wakacje. To zupełnie inny klimat, widoki i miejsca, tego nie da się porównać :D
A temp wody jak już mówiłam przynajmniej na Korculi jest spoko, zeszłego roku w połowie sierpnia w żaden dzień na Pag i na Brac nie była tak ciepła jak teraz. Co nie zmienia faktu, że jeszcze wczoraj była przyjemniejsza :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 28.06.2018 06:01

Z tego co zerkam to z początkiem przyszłego tygodnia wiatr zmieni kierunek i w Cro z dnia na dzień będzie będzie cieplej, będzie mniej wiało czyli temp wody na pewno podskoczy :lol:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 28.06.2018 06:48

sdolas napisał(a):Z tego co zerkam to z początkiem przyszłego tygodnia wiatr zmieni kierunek i w Cro z dnia na dzień będzie będzie cieplej, będzie mniej wiało czyli temp wody na pewno podskoczy :lol:

Ma czas do 5 sierpnia, wtedy wskakuje ... :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna temperatura wody w Adriatyku - strona 69
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone