Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Akademia Języka Chorwackiego.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 03.02.2005 21:00

kao ja sam iskazao, vratar mora biti brz :)
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 03.02.2005 21:03

Ojej, Pan Janek był najbrzi!!! Teraz dopiero widzę, co tu się działo. Ja cały czas z nosem w sportnecie. Jejku, jak się cieszę!!! Radosna sam!
A w piosence prawie wszystko rozszyfrujecie beze mnie. Ale nie szkodzi. Nic mi nie popsuje humoru! :D
A jak skończycie, to dokończcie tłumaczyć "Dalmatinske suze", bo nam jeszcze tam luki zostały i to "moje" luki, więc bez was sobie nie poradzę.
Pan Janek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 05.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pan Janek » 03.02.2005 21:08

8) HVALA LIJEPO! Zawodowiec!
Sledziłem Utakmicu u żivo.
Dawno nie podwyższyłem sobie poziomu adrenaliny tak jak dzisiaj. Każda zmiana ekranu zapierała dech, co się pojawi? A do dziśiaj nie byłem navijac ani hrvatskoj, ani rukommetaśi.
BOK!
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 03.02.2005 21:10

:D
co to jest ta šola!!!!! ??? komentator ciagle to krzyczal :)
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 03.02.2005 21:12

Šola to hrvatski vratar.
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 03.02.2005 21:14

... a dlatego krzyczał, bo Šola wybronił ostatnią piłkę w 60 minucie i NASI utrzymali prowadzenie. Przez to bohater meczu.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 03.02.2005 21:21

moje drage sam drzajte fige za vratara Chemical Brothers :) moram iditi na utakmicu!
Pan Janek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 05.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pan Janek » 03.02.2005 21:38

zawodowiec napisał(a):moje drage sam drzajte fige za vratara Chemical Brothers :) moram iditi na utakmicu!

Koliko dana?
Koliko sati?
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 03.02.2005 21:59

zawodowiec napisał(a):Dober dan!
czyli 17.15 mojego czasu, juz powinienem byc po robocie w labie i cos bede robil na kompie, strone Eurosportu sobie otworze i bede sledzil wynik :)
a potem wieczorem nasza utakmica, Chemical Brothers - A Class, poprzedni mecz z nimi przegralismy 3:4 po tym jak w ostatnich minutach jeden z naszych trafil w slupek z karnego... dzis rewanz :)


Czyli sada, znaczy się teraz. :D Brz vratar sobie poradzi, ale i tak držim fige. :D
Pan Janek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 05.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pan Janek » 03.02.2005 22:14

DRŻIM FIGE ZA WRATARA!
Engleski wratar, hrvatski navijać! Super Profesjonalac!
Drżavljanstvo Polska,Prebiwaliste Englezi! Wrijedni covik!
Sretan većer! :papa:
Pan Janek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 05.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pan Janek » 03.02.2005 22:17

Czemu WWWWW?
Niech będzie VVVVVVVVVVV! Jak VICTORY!
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 03.02.2005 23:51

hmmm czasem sobie radzil czasem nie, cala druzyna sobie nie poradzila, przerypalismy z kretesem :( bym cos sklecil po chorwacku ale nie mam sily, leb mnie boli bo walnalem pare razy organizmem o glebe po interwencjach, pare strzalow wyjalem ale nie na wiele sie zdalo...
laku noć i hvala svima na navijanje :)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 03.02.2005 23:55

profesory kochane dopiszcie reszte wyjasnien do ostatniej piosenki, molime lipo! a momcad idzie na piwko sie pocieszyc :)
Pan Janek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 05.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pan Janek » 04.02.2005 00:13

3m się Zawodowiec!
Jeszczio na naszej ulice budiet praznik!
Po słowiańsku!
Jola pod nieobecność profesorów zadała nam zadanie domowe: przetłumaczyć do końca "Dalmatinskie Suze", a ja nieroztropnie pośpieszyłem z "Prozor kraj dżardina".
Oj! Moramo raditi, raditi, raditi...
Laku noć!
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 04.02.2005 03:06

Dobro jutro!
Danas ja sam noćna ptica.

Panie Janku! Zawodowiec!
Odnośnie piosenki, no to zostało mało, ale trudne rzeczy. Podzielę się moimi baaardzo niepewnymi domysłami.

Dušu čistu mu je takla - "takla", kombinuję, to może od "taknuti" - dotknęła. Czyli "duszę czystą mu dotknęła"
On je slipo da je slidi - to karkołomny zwrot, jak ktoś na budowaniu zdań się nie zna - "slipo" - slijepo - może po prostu ślepo, "slidi" - slijedi - od slijediti - naśladować, iść za kimś
će slidi... - on ślepo za nią pójdzie, czy to do raju, czy do piekła. Może za tą gwiazdą, która mu duszę dotknęła. Dusza była czysta, a po tym dotknięciu taka sobie. Kto wie... Może się rozpędziłam.

I świeci, jaśnieje jedno okno obok ogrodu
a zza ...czegoś.... jeszcze ...coś robią, przypuśćmy, że dźwięczą... dzwony (uwaga, zmyślam!)
I jęczy, zawodzi ta prawdziwa, istna, mandolina
późna już godzina - matka go woła.

Nazmyślałam. Proszę mi nie wierzyć w to, co popisałam. Jedno, co prawda - późna już godzina (jutro - rano, rano - wcześnie, te pojęcia coraz bardziej adekwatne do sytuacji :wink: )
Nikt tylko nie woła. Matka daleko, a mąż i syn smacznie śpią. :wink:
Czas do nich dołączyć.

To był baaardzo dobry dzień.
Laku noć! :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Akademia Języka Chorwackiego. - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone