Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Akademia Języka Chorwackiego.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 15.09.2006 18:29

Jolanta Michno napisał(a):Dru, fantastyczna robota!!! 8)

Dzięki Jolcia !!! :D
Jolanta Michno napisał(a):Serduszkowe piosenki nie mają już przed Tobą tajemnic!!! :D


Taaak - lata czytania romansideł zrobiły swoje :lol:
Mają , mają :lol: Zagubiłabym się w akcji z tym "sjetno" gdyby nie Twoja pomoc :lol: Ja jestem cieniutka w skojarzeniach :oops: Nie mówiąc już o postępującej sklerozie :wink: :mrgreen:
Jolanta Michno napisał(a):Co to nam wyrosło z naszego obiboka.!!! :) :D :!:

Odrobinkę mniej leniwy obibok 8O :mrgreen:

Jolanta Michno napisał(a):Dru, još jednom - svaka čast!!! :D


:D Još jednom - hvala ! :D :D :D
No to sobie pokomentowałam :lol:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 15.09.2006 18:45

drusilla napisał(a): Mają , mają :lol: Zagubiłabym się w akcji z tym "sjetno" gdyby nie Twoja pomoc :lol:

Z drugiej strony, nie dziwota, że te sjetne kojarzą się z czasownikiem sjetiti se - przypomnieć sobie. :)
Właśnie sobie nie tak dawno przypomniałam (patrz: jeden post wcześniej), że na pierwszy rzut oka, też mi się tak skojarzyło.
No i to chyba jest skojarzenie logiczne.

Sjetna - smutno-tęsknie zamyślona, bo przypomniała sobie coś, co było, a nie jest.
Wszystko się łączy w jakąś całość. :lol:
Tak sobie kombinuję tylko...

drusilla napisał(a):
Jolanta Michno napisał(a):Co to nam wyrosło z naszego obiboka.!!! :) :D :!:

Odrobinkę mniej leniwy obibok 8O :mrgreen:

:lol: :lol: :lol:

Pozdrav
Jola
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 15.09.2006 19:00

Jolanta Michno napisał(a):
drusilla napisał(a): Mają , mają :lol: Zagubiłabym się w akcji z tym "sjetno" gdyby nie Twoja pomoc :lol:

Z drugiej strony, nie dziwota, że te sjetne kojarzą się z czasownikiem sjetiti se - przypomnieć sobie. :)


No i ja tak to sobie pokojarzyłam i w roboczej wersji :lol: wyszło mi że wiatry przypominają opowieści o miłości ... i tak dalej :lol:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 15.09.2006 19:06

Nie pamiętam. :wink: :lol:
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 15.09.2006 19:11

Jolanta Michno napisał(a):Nie pamiętam. :wink: :lol:


Pani Psorko - ta postępująca ...zapomniałam co ... to moja dolegliwość ! 8O :mrgreen: :devil: :lool:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 27.09.2006 14:47

Bok!
Widzę, że ostatnio na forum wzrosło zapotrzebowanie na czułe chorwackie słówka. Aby choć trochę wyjść naprzeciw tym potrzebom - kilka prostych zwrotów. :D

mislim na tebe - myślę o tobie
čeznem za tobom - tęsknię za tobą
nedostaješ mi ti - brakuje mi ciebie
trebam te - potrzebuję cię
ti si moje sunce - jesteś moim słońcem

I dodatkowo kilka wyguglanych tekstów.
Z dedykacją dla wszystkich powakacyjnie zabujanych. :wink:

"Ponekad mislim na tebe, ponekad te želim, ponekad mislim da te volim... Lažem! Stalno mislim na tebe, previše te želim i najviše volim." - Niekiedy myślę o tobie, niekiedy cię pragnę, niekiedy myślę, że cię kocham. Kłamię! Ciągle myślę o tobie, za bardzo cię pragnę, ogromnie cię kocham.

I jeszcze jedno... :lol: :wink:

"Ujutro ne jedem jer mislim na tebe, popodne ne jedem jer mislim na tebe, navečer ne jedem jer mislim na tebe, po noći ne spavam jer sam gladna." - Rano nie jem bo myślę o tobie, w południe nie jem bo myślę o tobie, wieczorem nie jem bo myślę o tobie, w nocy nie śpię, bo jestem głodna.

Pozdrav svima
Jola
Estera
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Estera » 27.09.2006 19:08

Jolu pomóż! Bardzo podoba mi sie ten tekst i chciałabym go mieć w języku chorwackim...czy możesz mi pomóc???
dostrzegłam twoja magie, twoje ciepło, płomień bijący z twego serca, w te piekna czerwcowa noc, później nasze spojrzenie, twoj dotyk, przejmujacy , niesmiały...tak bardzo zapragnełam twojej bliskości...to co mówi moje serce...to cos zakazanego...cos szalonego..
kazdego dnia budze sie z przekonaniem , ze chce tego , ze chce ciebie i twojego szczescia...jestes moim nadchnieniem, motywacja, nadzieja...wierze, ze los ześle nam rozwiazanie..i poczuje twoj dotyk jeszcze raz...

pozdrav Estera :lol:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 27.09.2006 22:04

:lol:
Estera napisał(a):Jolu pomóż! Bardzo podoba mi sie ten tekst i chciałabym go mieć w języku chorwackim...czy możesz mi pomóc???

Haha... bardzo poetycki ten Twój tekst... :wink:

Nie przetłumaczę Ci go, ale mogę się trochę pobawić. :lol:
Znaczy spróbuję przetłumaczyć niektóre fragmenty. Może ktoś się włączy do zabawy i pociągniemy dalej. :lol:

Sagledala sam tvoju magiju, tvoju toplinu, plamen u tvom srcu, u ovu lijepu lipanjsku noć...
Ti si moje nadahnuće, motivacija i nada...
Vjerujem da još jednom osjetim tvoj dodir.

Tyle ja. :lol:

Pozdrav
Jola
kiana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 27.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiana » 27.09.2006 22:27

estera,drusille chyba szlag trafi jak zobaczy ze zamiast na priv przenieslasz do innego watku :)

tu lipanjsku večer primijetila sam tvoju čar,tvoju toplinu,strast koja izvire iz tvog srca/albo jak Jola napisala-plamen u tvom srcu,potom naš pogled,tvoj dodir,uzbudljiv..tako jako zelim da budes kraj mene..to što govori moje srce..to je nesto zabranjeno..ludo..
svakim danom budim se uvjerena,da zelim to,želim tebe i tvoju sreću..ti si moje nadahnuće,motivacija,nada..vjerujem,da će nam sudbina dat rješenje ovoga,i da ću osjetit još jednom tvoj dodir.

ale tak szczerze mowiac mysle ze sie temu mezczyzny (chorwatu) do ktorego tak piszesz nie spodoba taka tresc smsa bo wydaje mi sie za troszke sztuczne hmm nie wiem jak to powiedziec ale jakby przepisane od Shekspira :)..lepiej gdybys mu cos prostszego napisala..ta druga czesc .."svakim danom budim"...to moze byc ale ta pierwsza to raczej mu tego nie pisz.

pzdr
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 28.09.2006 06:27

kiana napisał(a):estera,drusille chyba szlag trafi jak zobaczy ze zamiast na priv przenieslasz do innego watku :)


Kiana - wyrażaj się dziecko kulturalnie :wink: Tak to sobie możecie pogadywać wiesz gdzie :wink: Tutaj jest Akademia :)
Jak widzisz nie trafił mnie i miewam się całkiem dobrze :lol:
Ugodan dan želim :mrgreen:
Estera
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Estera » 28.09.2006 06:47

wiem, wiem ale ja jestem tutaj nowa a do nauki chorwackiego dopiero sie zabieram...tak wiec wybaczcie mi wszystkie moje niedociagniecia :? :? :? i dru prosze sie nie denerwować
ściskam wszystkich goraco :la:
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 28.09.2006 07:29

Witaj więc Esterko w Akademii :D Niedociągnięcia zdarzają się każdemu :lol: Od tego mamy Akademię i nasze wspaniałe grono pedagogiczne :mrgreen: żeby korygowało błędy i pomagało :D
Zobaczysz że szybciutko złapiesz podstawy języka :mrgreen:
Miłej nauki ! :D
pozdrav :devil:

No i nie denerwuję się :lol:
mag.o
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 15.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mag.o » 28.09.2006 08:24

Witajcie,

Dostałam smsa od znajomego Chorwata, całość rozumiem, ale męczy mnie jeden fragment, a mianowicie dwa słówka. Chłopak pisze, ze jest chory, lezy w łózku i pojawiają się dwa enigmatyczne słówka: smrc,smrc.
Szukałam w słowniku, ale generalnie do niczego nie doszłam.
Pomozecie?

P.S.Od 6 pazdziernika zaczynam kurs chorwackiego, trzymajcie kciuki :)

Pozdrav
Vještica
lutka
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 27.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lutka » 28.09.2006 08:33

To pewnie "śmierc, śmierć"...Oni zawsze bardzo przeżywają swój stan zdrowia, lekko się zestresują i już biegną do szpitala na "infuziję",więc gorączka to juz chyba widmo śmierci... :D
Estera
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Estera » 28.09.2006 08:39

Witaj więc Esterko w Akademii Niedociągnięcia zdarzają się każdemu Od tego mamy Akademię i nasze wspaniałe grono pedagogiczne żeby korygowało błędy i pomagało
Zobaczysz że szybciutko złapiesz podstawy języka

od razu jakos cieplej na serduchu :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Akademia Języka Chorwackiego. - strona 213
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone