Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Akademia Języka Chorwackiego Dla Początkujących.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005
Akademia Języka Chorwackiego Dla Początkujących.

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 23.10.2011 18:07

.......
Ostatnio edytowano 01.06.2013 09:49 przez AndrzejJ., łącznie edytowano 7 razy
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 23.10.2011 20:36

A będziesz mnie uczył? :roll:

Własnie dzisiaj przeglądałem ten stary wątek i zastanawiałem się czy czytac' od początku czy od końca.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 25.10.2011 20:25

markasyt napisał(a):A będziesz mnie uczył? :roll:

Własnie dzisiaj przeglądałem ten stary wątek i zastanawiałem się czy czytac' od początku czy od końca.

Ja to raczej z filozofii. :D Ale paru uczniów Akademii zdobyło przez te lata szlify profesorskie,więc może podzielą się wiedzą razem ze ,,starymi "profesorami Akademii.
A czytaj od początku i nie doczytuj do końca.Na końcu nic nie ma. :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 25.10.2011 20:43

Markasyt, jak polejesz tej samej zacnej rakiji co ostatnio to się łatwiej będzie uczyć. Kiedyś tu robiłem za pracownika naukawego na 1/8 etatu, pewnie jeszcze robię bo nie pamiętam żeby mnie ktoś wywalił... :)
Ellone
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 20.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ellone » 26.10.2011 13:39

Ja mam świetną książkę w pdfie do nauki języka, ale "serbskochorwackiego" ;) ale jeśli się zna różnice między ekawicą a jekawicą, to nie powinno być problemów z nauką :) A czasy i odmiana przez przypadki są super wyjaśnione - sama się z niej uczyłam. Są teksty i słówka w obu wariantach języka, więc nie jest też tak, że się tylko serbskiego uczy. No i jest to forum do pomocy i rozwiania wątpliwości :)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.10.2011 15:07

Ellone napisał(a):Ja mam świetną książkę w pdfie do nauki języka, ale "serbskochorwackiego" ;) ale jeśli się zna różnice między ekawicą a jekawicą, to nie powinno być problemów z nauką :) więc nie jest też tak, że się tylko serbskiego uczy. No i jest to forum do pomocy i rozwiania wątpliwości :)

Nie skorzystamy z tego pedeefu. :D Możesz usiąść w oślej ławce,jest wolne miejsce po bazylu. :wink:
xpictianoc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xpictianoc » 26.10.2011 15:34

Ellone napisał(a):Ja mam świetną książkę w pdfie do nauki języka, ale "serbskochorwackiego" ;) ale jeśli się zna różnice między ekawicą a jekawicą, to nie powinno być problemów z nauką :) A czasy i odmiana przez przypadki są super wyjaśnione - sama się z niej uczyłam. Są teksty i słówka w obu wariantach języka, więc nie jest też tak, że się tylko serbskiego uczy. No i jest to forum do pomocy i rozwiania wątpliwości :)


a jaki to pdf? ako smijem znati :)
Ellone
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 20.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ellone » 26.10.2011 16:36

xpictianoc napisał(a):
a jaki to pdf? ako smijem znati :)


Zove se: "Govorite li srpskohrvatski?", pisan je latinicom i naravno sve je objašnjeno na poljskom ;) Knjiga je malo stara, ali gramatika je odlično objašnjena. Ne sjećam se tko je autor, ali mogu provjerit kasnije ;)
xpictianoc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) xpictianoc » 26.10.2011 21:05

Ellone napisał(a):Zove se: "Govorite li srpskohrvatski?", pisan je latinicom i naravno sve je objašnjeno na poljskom ;) Knjiga je malo stara, ali gramatika je odlično objašnjena. Ne sjećam se tko je autor, ali mogu provjerit kasnije ;)


o lijepo, ako te ne mrzi mogla bi mi je poslati? Evo mog majla: fidei_defensor2wp.pl unapred hvala!
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.10.2011 21:11

xpictianoc napisał(a):
Ellone napisał(a):Zove se: "Govorite li srpskohrvatski?", pisan je latinicom i naravno sve je objašnjeno na poljskom ;) Knjiga je malo stara, ali gramatika je odlično objašnjena. Ne sjećam se tko je autor, ali mogu provjerit kasnije ;)


o lijepo, ako te ne mrzi mogla bi mi je poslati? Evo mog majla: fidei_defensor2wp.pl unapred hvala!
chyba z tego ruchu :wink:od kota :D
Ellone
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 20.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ellone » 26.10.2011 22:24

xpictianoc napisał(a):o lijepo, ako te ne mrzi mogla bi mi je poslati? Evo mog majla: fidei_defensor2wp.pl unapred hvala!


evo ti link ;) http://www.speedyshare.com/files/309402 ... vatski.pdf

da pitam, što znači "ako te ne mrzi"? prvi put to čujem.
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 26.10.2011 23:43

Ellone napisał(a):
xpictianoc napisał(a):o lijepo, ako te ne mrzi mogla bi mi je poslati? Evo mog majla: fidei_defensor2wp.pl unapred hvala!


evo ti link ;) http://www.speedyshare.com/files/309402 ... vatski.pdf

da pitam, što znači "ako te ne mrzi"? prvi put to čujem.


jesli ci sie chce

lub

jesli ci nie jest ciezko

mozna tez powiedziec "ako ti se da"
Ellone
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 20.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ellone » 26.10.2011 23:53

hvala :) za ovo "ako ti se da" sam već čula, to znam :)
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 27.10.2011 00:04

Pewnie cóś bym się pouczył ale na razie z powyższych postów nie kumam większości. Temat ma służyć nauce a nie wypowiedziom po chorwacku które rozumią tylko nieliczni. Jak się coś zmieni chętnie dołączę jako uczeń a nie jako bierny czytelnik :!:
Ellone
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 20.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ellone » 27.10.2011 00:10

Przepraszamy. Na razie sytuacja stoi w miejscu... Wrzuciłam tylko linka do ksiazki, z ktorej sie uczylam, ale ona jest bardziej serbska niz chorwacka.
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Akademia Języka Chorwackiego Dla Początkujących.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone