Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A po ile w Cro jest piwo?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darabont
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 01.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) darabont » 12.07.2010 10:59

Orebić w KONZUMIE przed miastem Ożujsko 2l 18,99 -promocja
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.07.2010 23:42

W Trogirze w Thommy 2 litrowe piwo jakieś 12,99 kuny. Moc około 4,5 %
senior111
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 12.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) senior111 » 13.07.2010 23:11

Ożujsko takie sobie jest, Karlovaćko super - w puszce w Studenacu płaciłem 8,49 Kun, za butelkę bez kaucji 5,69 Kun i 1 Kuna kaucji. Po dwóch zakupach okazało się że bardziej sie opłaca kupić w butelce i latać z butelkami na wymianę - trochę niewygodne ale przez to cena zbliża sie do naszej...
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 13.07.2010 23:14

W Konzumie piwo PAN 2 litry 17,99 Kn.
Jak by nie liczyć, po kursie przy płatności kartą 0,5L wychodzi 2,60zł. Nie jest źle :D :D :D
Karlovacko 3,30zł za 0,5L.
Patrząc, że to wybrzeże Adriatyku i okoliczności spożywania są bardzo miłe zwłaszcza widokowo, cena jak najbardziej OK :wink: :wink: :wink:
szablasty
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szablasty » 14.07.2010 12:10

mumu napisał(a):Witam,
A po ile w Chorwacji jest piwo? jadę w okolice Splitu...chodzi zarówno o sklep jak i knajpki...Jakie są tam piwa? dzieki i pozdrawiam


Dopiero zauważyłem ten wątek i nie mogę się powstrzymaćod takiej uwagi: w Chorwacji nie ma piwa, są tylko napoje piwopodobne typu: Karlowacko, Ożujsko itp. Jak ktoś ma odmienne zdanie to współczuję :)
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 14.07.2010 12:23

Jak zwał tak zwał. W Polsce też nie ma prawdziwego piwa. Według dokumentacji technicznej to wszystkie nasze popularne piwa są napojami o niskiej zawartości alkoholu w kolorze bursztynowym. Proces fermentacji jest sztucznie - chemicznie przyśpieszany i mało to ma wspólnego z prawdziwym piwem. Tylko kilka małych browarów produkuje prawdziwe piwo.
Szczerze polecam piwo "Ciechan" - niepasteryzowane o naprawdę głębokim smaku. Po tym piwie napij się np. Tatry lub Harnasia będą smakowały jak "popłuczyny" z beczki. Nie wspominając o tym, że mimo że na etykiecie maja one wszystkie 6% to efekt końcowy jest całkowicie inny. Po czteropaku Tatry nic się nie dzieje, po Ciechanie masz już śrubę :D
Piwo chorwackie, jeżeli jest dobrze schłodzone nadaje się do celów orzeźwiających. A jak jest za słabe, to zawsze pozostaje rakija :wink:
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 14.07.2010 12:38

Głęboki smak mają z reguły piwa 12-stki, o zawartości alkoholu ok. 4,5%. Przykładem są piwa czeskie i słowackie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2010 16:26

Jak ktoś ma odmienne zdanie to współczuję

To taka sama prawda objawiona jak np. ta , że piwo z puszki to syf i tylko laicy je piją. Ja oczywiście nie piję. :)
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 14.07.2010 16:47

Bocian napisał(a):
Jak ktoś ma odmienne zdanie to współczuję

To taka sama prawda objawiona jak np. ta , że piwo z puszki to syf i tylko laicy je piją. Ja oczywiście nie piję. :)


Podobno według znawców piwo z puszki śmierdzi aluminium :D :D :D
Ciekawi mnie tylko czy owi "znawcy" rozróżnili by rodzaje w zależności od pakowania gdyby podane mieli je w kuflu :?: :?: :?:
Ja niestety kiperem nie jestem i różnicy nie widzę :roll: :roll: :roll:
Każdy ma swój smak. Ja np. nie lubię Żywca - i zdanie innych tego nie zmieni. Na urlopie będę jednak pił Karlovacko, PAN-a, Ozujsko. A wyrazy współczucia co poniektórych mnie od tego nie odwiodą.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2010 16:58

Ja nie piję z puszki bo mam taką zasadę :) jak nie ma w butelce to nie pije w ogóle. A co do kiperowania to często tak właśnie jest , że jak się miszczowi naleje do kufelka jakiegoś sikacza i postawi obok puszkę czy butelkę pusta po jakimś rarytasie, to będzie chłeptał i rozpływał się nad bukietem rarytasu, wciągając cienkusza. Ja w Cro wypijam tyle Karlovačko co potem w PL innego piwa przez cały rok :) Smakuje mi i żadne ględzenie mnie od tego nie odwiedzie :) Oczywiście z buteleczki, najlepiej 0,25l, czteropak... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2010 18:27

Bocian napisał(a):....
To taka sama prawda objawiona jak np. ta , że piwo z puszki to syf i tylko laicy je piją.....

Jak powszechnie wiadomo, są co najmniej trzy rodzaje prawd:
- prawda,
- święta prawda....i
- gówno prawda :lol:

...to tak na marginesie rozróżniania browara z puszki (Al :!: ) i szkła(symbolu chemicznegonie pamiętam :wink: :oops: )... :lool:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2010 19:06

SiO2 + Na2CO3 + CaCO3 i jeszcze trochę topników :):)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2010 20:52

Bocian napisał(a):SiO2 + Na2CO3 + CaCO3 i jeszcze trochę topników :):)


Dwutlenek krzemu...coś tam jarzę ze średniej szkoły...dawno temu było.... :cry: :wink: :lol: ...ale chemik z Ciebie.... 8O ...myślałem, że Tobie bliższe związki srebra i inne takie fotochemiczne substancje.... :lol:
Serdeczny pozdrav
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 19.07.2010 08:39

Marusici, 19 lipca 2010. Karlovacko 9 kun!
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 19.07.2010 09:10

tomekm67 napisał(a):Marusici, 19 lipca 2010. Karlovacko 9 kun!


W sklepie? W barze na plaży? W restauracji? Jaka pojemność?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
A po ile w Cro jest piwo? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone