Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A gdyby tak urozmaicić trochę znaną trasę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
A gdyby tak urozmaicić trochę znaną trasę

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.03.2014 09:31

Zastanawiam się nad wariantami przejazdu przez AUT.

Zakładając że będę wjeżdżał od SVK (B/Slava) lub CZ (Breclav) są 3 możliwości:

1/ Oklepana trasa A2-A9
http://goo.gl/maps/SYKbC

2/ Nieznana trasa A2-S6-S39-A9
http://goo.gl/maps/WCqEv

3/Nieznana trasa przez Eisenstadt
http://goo.gl/maps/lrUWz

Skłaniam się ku wariantowi 2/ - czy możecie coś o tej trasie napisać. Widoczki warte troszkę dłuższego przejazdu?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.03.2014 09:48

Wiem ze Mysza seventy three jezdzila S 6 pytaj jej :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.03.2014 10:01

el_guapo napisał(a):Skłaniam się ku wariantowi 2/ - czy możecie coś o tej trasie napisać. Widoczki warte troszkę dłuższego przejazdu?


Dobry wybór :P ,
jeżeli nawet przejazd jest dłuższy, a raczej nie jest, bo na oklepanej A2-A9 są wieczne remonty, a i aut duuuuuuuużo więcej,
to S6 jest bardziej urozmaicona, fajniejsze widoczki, tunele, kamieniołomy :wink: :P .
W tym roku też śmigamy S6 :P :papa: .
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.03.2014 11:31

Jechałem 3cim wariantem. Dużo miejscowości z ograniczeniami i fotoradary.
2gim także jechałem, dobra droga, podobnie jak A2. Z tego co pamietam to pod Grazem 10cio kilometrowy tunel...
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 27.03.2014 13:22

Też polecam S6. Sprawdzona kilka razy. Dużo mniej samochodów. Piękne widoki. Raz tylko żałowałem , że nie pojechałem A2 bo było mocno deszczowo i jednak na mokrej nawierzchni pokonywanie zakrętów na drodze ekspresowej z prędkością 130km/h jest już trochę ryzykowne. Autostrada ma łagodniej wyprofilowane zakręty.
W tym roku S6 będzie w obie strony chyba ze pogoda zdecyduje inaczej :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.03.2014 15:09

Za tunele w AT się nie płaci ?
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 27.03.2014 15:10

no właśnie dobre pytanie. co z odpłatnością za tunele?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.03.2014 15:23

KrisM napisał(a):no właśnie dobre pytanie. co z odpłatnością za tunele?

Na S6 nie ma płatnych tuneli.
kriscro
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kriscro » 27.03.2014 15:30

Za tunele na autostradzie sie nie placi, wystarcza winieta. Wiem, bo trase S6 pokonuje czesto jak na narty jade. Autostrada ale bardzo malo prostej, duzo zakretow.
Odnosnie wariantu Nr.3. Tutaj przejezdzalbys przez miejscowosc Parndorf, gdybys jechal w dzien, mial czas i kase na zakupy mozesz wstapic tu do duzego outletu, Designer Outlet Parndorf. Duzo dobrych markowych sklepow w nizszych cenach.
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 27.03.2014 15:42

Uściślając, na trasie nr 2 zaproponowanej przez el_guapo nie ma płatnych tuneli. Czyli 10-cio kilometrowy tunel koło Graz na A9, nie jest dodatkowo płatny ani żaden tunel na S35 i na S6.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 27.03.2014 16:39

zatem droga warta grzechu, 5 razy wariantem 1 chyba wystarczy :D . warto zobaczyć i przeżyć coś nowego, tym bardziej, że różnica w km symboliczna. dzięki za super pomysł. :papa:
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 27.03.2014 18:59

Swietne propozycje, :) Ja osobiście jeszcze planuje troszkę urozmaicić inaczej :)
Jechać trasa Cieszyn - Zilina - Bratislava a potem wskoczyć na autostradę za Wiedniem :)

A czy ktoś z was ma jeszcze jakiś ciekawy pomysł?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2014 21:41

el_guapo napisał(a):Zastanawiam się nad wariantami przejazdu przez AUT.

Zakładając że będę wjeżdżał od SVK (B/Slava) lub CZ (Breclav) są 3 możliwości:

1/ Oklepana trasa A2-A9
http://goo.gl/maps/SYKbC

2/ Nieznana trasa A2-S6-S39-A9
http://goo.gl/maps/WCqEv

3/Nieznana trasa przez Eisenstadt
http://goo.gl/maps/lrUWz

Skłaniam się ku wariantowi 2/ - czy możecie coś o tej trasie napisać. Widoczki warte troszkę dłuższego przejazdu?



Tak jak napisali przedmówcy, pomysł z trasą nr 2 jest bardzo fajny, widoczki ładne, czasowo nic się nie traci :D

Trasa nr 3 jest przez wioski z radarami przed Eisenstadt, ale jest wspomniany przez kogoś wielki outlet koło Parndorf 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2014 21:43

tomcioooo napisał(a):Swietne propozycje, :) Ja osobiście jeszcze planuje troszkę urozmaicić inaczej :)
Jechać trasa Cieszyn - Zilina - Bratislava a potem wskoczyć na autostradę za Wiedniem :)




Można jechać z Bratysławy na Wiedeń i przed Wiedniem skręcić na ekspresówkę, w Schwechat,
wyjedzie się na południe od Wiednia w Voesendorf

O tym myślałeś :?:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 27.03.2014 22:17

Ja ostatnio wracałem przez BiH-rewelacyjne widoki.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
A gdyby tak urozmaicić trochę znaną trasę
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone