Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

5 lipca 2009 roku wrocilem z rejonu Trogir wyspy ciovo

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 12.07.2009 18:23

darek6504 napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):
darek6504 napisał(a): i co wazne do kosza na smieci mialem jakies 200 m

dlaczego ważne ? :D


bo wyposazenie apartamentu nie przywidywalo duzego kosza na smieci wiec jak sie moj naplenil to spacerek

Wyposażenie nie przewiduje.ale każdy dom powinien miec swój kosz i tam powinieneś dac śmieci,a nie drałowac 200 metrów albo i więcej.
Na Ciovo te duże ,,kosze'' bo to przecież wielkie pojemniki to zmora...... przy drodze , przy plaży.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2009 18:35

200 metrów i narzekasz??? ...ja śmieci wywoziłem do oddalonego o 2 km zbiorczego pojemnika. :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 12.07.2009 18:41

lubelski napisał(a):200 metrów i narzekasz??? ...ja śmieci wywoziłem do oddalonego o 2 km zbiorczego pojemnika. :D

Lubelski każdy kupuje co woli.Można miec codziennie zmienianą pościel i codziennie opróżniany kosz w apartamencie.
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 12.07.2009 20:47

AndrzejJ. napisał(a):
darek6504 napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):
darek6504 napisał(a): i co wazne do kosza na smieci mialem jakies 200 m

dlaczego ważne ? :D


bo wyposazenie apartamentu nie przywidywalo duzego kosza na smieci wiec jak sie moj naplenil to spacerek

Wyposażenie nie przewiduje.ale każdy dom powinien miec swój kosz i tam powinieneś dac śmieci,a nie drałowac 200 metrów albo i więcej.
Na Ciovo te duże ,,kosze'' bo to przecież wielkie pojemniki to zmora...... przy drodze , przy plaży.


to nie bylo dla mnie zadnym problemem i z tego co pamietam to wzdluz ulicy jablanowica czy jak ona sie tam nazywala w kazdym badz razie biegla wzdluz nabrzeza nie widzialem zbiorczych kontenerow najblizszy w poblizu sklepu "tommy" ale wiele rzeczy i zjawisk wywolywalo u mnie zakoczenie lub smiech - fajny kraj i kazdy orze jak moze
henbed
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2009
Re: Zvonimirova Obala

Nieprzeczytany postnapisał(a) henbed » 12.07.2009 22:47

No to chyba będziemy sąsiadami. My wyruszamy z Kielc 19.07 rezerwacja od 20 willa Palma na Zvonimirova Obala 56. Też jedziemy po raz pierwszy.
Do zobaczenia na miejscu :D[/quote]

niedaleko - organizator Marcin instruował mnie ze jadąc od portu Slatine jakiś kilometr do tej villi jest przy samej drodze przy końcu zabudowań i dobrze bo mniejszy ruch i zgiełk ,więc z balkonu mogę ryby łowic :) poznasz nas po samochodzie Multipla czerwona z bagaznikiem na dachu z napisem STRONA . bedziemy tam rodzinką czyli ja , moja połowa ...po chorwacku "komisarka" - żony to komisarki :) i 3 córki . pies zostaje w domu uch!. pobyt zapowiada sie świetnie.
jakby trzeba było to w razie czego 501 767 210
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009
Re: Zvonimirova Obala

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 13.07.2009 10:41

henbed napisał(a):No to chyba będziemy sąsiadami. My wyruszamy z Kielc 19.07 rezerwacja od 20 willa Palma na Zvonimirova Obala 56. Też jedziemy po raz pierwszy.
Do zobaczenia na miejscu :D


niedaleko - organizator Marcin instruował mnie ze jadąc od portu Slatine jakiś kilometr do tej villi jest przy samej drodze przy końcu zabudowań i dobrze bo mniejszy ruch i zgiełk ,więc z balkonu mogę ryby łowic :) poznasz nas po samochodzie Multipla czerwona z bagaznikiem na dachu z napisem STRONA . bedziemy tam rodzinką czyli ja , moja połowa ...po chorwacku "komisarka" - żony to komisarki :) i 3 córki . pies zostaje w domu uch!. pobyt zapowiada sie świetnie.
jakby trzeba było to w razie czego 501 767 210[/quote]
Fajnie my, czyli ja, mąż i 14-letnia córka, jedziemy srebrnym Oplem Astrą II kombi. Psa tez zostawiamy.Może uda nam się wypić jakieś piwko razem?
ewlii
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewlii » 17.07.2009 11:01

to ja w kwestii NFZ i dostępności lekarzy na ciovo ? - synek nasz niestety alergikiem jest i często odwiedzamy lekarzy więc nie mogę wykluczyć takiej wizyty w cro
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 17.07.2009 11:40

ewlii napisał(a):to ja w kwestii NFZ i dostępności lekarzy na ciovo ? - synek nasz niestety alergikiem jest i często odwiedzamy lekarzy więc nie mogę wykluczyć takiej wizyty w cro


- jesli chodzi o NFZ to w chorwacji nie obowiązuje trzeba wykupic wlasne ubezpieczenie
- a jesli chodzi o dostepnosc lekarzy na ciovo to nie mam bladego pojecia nie mniej jednak w trogirze m.ok 40 tys meszkncow powino cos sie znalezc
sk113
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sk113 » 18.07.2009 02:56

W Trogirze jest stacja pogotowia. Polska ma podpisaną umowę z Chorwacją i pomoc medyczna jest bezpłatna. Przy drodze ze Slatine do Trogiru w Arbaniji jest lekarz. Koło kościółka w lewo droga na Okrug zaraz po lewej stronie.
ewlii
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewlii » 18.07.2009 09:08

Bardzo dziekuję za odpowiedź
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 18.07.2009 09:44

ewlii napisał(a):to ja w kwestii NFZ i dostępności lekarzy na ciovo ? - synek nasz niestety alergikiem jest i często odwiedzamy lekarzy więc nie mogę wykluczyć takiej wizyty w cro


Co do alergii to jedź śmiało już nieraz spotkałem się z przypadkiem kiedy tam wszelkie dolegliwości przechodzą. Polecam
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 19.07.2009 18:03

ewlii napisał(a):Bardzo dziekuję za odpowiedź


w sprawie NFZ to lepiej zadzwon i sprawdz w swoim oddziale bo ja nie widzialem w informatorze nfozu aby chorwacja miala podpisana umowe dlatego wzialem karty NFZ na przejazd przez ue a na pobyt w hrk kupilem ubezpieczenie obejmujace opieke lekarska
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 19.07.2009 20:43

Bezpłatna opieka medyczna przysługuje turystom z RP w ograniczonym zakresie - tylko w nagłej sytuacji, jako pierwsza niezbędna pomoc (wypadek, zasłabnięcie). Chcąc skorzystać z bezpłatnej pomocy, należy okazać polski paszport oraz potwierdzić ubezpieczenie. W Chorwacji, nie będącej w UE, nie są honorowane formularze serii E-100. Standardowa prywatna wizyta lekarska kosztuje od 20 do 30 EUR. Koszt doby w szpitalu wynosi ok. 50 EUR (bez kosztów operacji oraz leków). Apteki czynne są w godz. 8-19 w dni robocze oraz do godz. 14 w soboty; w większych miastach dyżurne apteki czynne są całą dobę.

To w kwestii bezpłatnej opieki medycznej w Cro, może jednak lepiej wykupić ubezpieczenie. :papa:
musierka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) musierka » 19.07.2009 21:53

Wykorzystując dobre chęci Darka nie omieszkam zapytać o noclegi w ok Plitwickich Jezior
wyjezdzamy za kilka dni na wyspę Ciovo - wszystkie noclegi po drodze dograne, gorzej z drogą powrotna - chcemy zatrzymać się na 2 dni w plitwickich, ale nie mogę nic znalezc. Napisz proszę jesli masz jakis adres godny polecenia , a jesli nie - to czy jest problem ze znalezieniem kwatery " na gorąco"
z góry dziękuję
musierka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) musierka » 19.07.2009 22:11

:mrgreen: właśnie znalazłam odp. na moje pytanie w poprzednich postach
wybaczcie zaśmiecanie
pierwsze koty za płoty - potem już będzie tylko lepiej :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
5 lipca 2009 roku wrocilem z rejonu Trogir wyspy ciovo - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone