Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

5 lipca 2009 roku wrocilem z rejonu Trogir wyspy ciovo

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 09.07.2009 19:42

Martyna 111 napisał(a):Dzięki Darek za informacje. Piszesz ,że droga przez Zwardoń ok, a tu na forum wiele osób pisało ,ze droga bardzo rozkopana i po stronie słowackiej też. My chcemy jechać w nocy to chyba nie porywać się lepiej przez Zwardoń.Co sądzisz? A jeśli chodzi o Slatine wiem ,że przed mostem do Trogiru jest parking. Jak tam z dostępnością popołudniami? Czy bardzo przepełniony, czy jest szansa na miejsce? Jaka opłata? Jak się jeździ po Slatine, bo czytałam ,że bardzo ciasno? Czy plaża w Slatine bardzo zatłoczona?


jechalem ta drogą 20 czerwca od strony bb na zywiec i dalej zwardon . Fakt ze jedzie sie strasznie wolno ale nie widzialem rozkopow czy ogromnych budow remontow widac ze nie dawno byl robiony most na granicy- zwardon
za zywcem juz jazda spokojna a po slowackiej stronie faktycznie widac jakies remonty naprawy ale jazda plynna bez zatrzyman do Zyliny (slowacja), w sumie krotka jazda
zeby ci uzmyslowic przejazd to ok godz 17.30 opuszczalem zywiec a ok godz 23 bylem na wegrzech ok 20 km przed miejscowoscia Szombathely tam nocleg.
teraz parkowanie w trogirze - faktycznie znalezc miejsce trudno albo przed mostem od strony slatine przy nabrzezu oplata jednokrotna 10 kun albo po lewej stronie przy sklepie ja najczesciej wbijalem sie w centrum i parkowalem przed konsumem - taki sklep na przeciwko targu owocowego albo zaraz za nim jest taka knajpka i tam parkowalem jest jescze glowny parking duzo miejsc ale oplata zalezy od czasu i raz tam postawilem auto ale za dwie czy trzy godziny skasowal mnie na ok 30 kun , zostaje jescze spacer dla lubiacych piesze wycieczki od slatine do centrum ok 8 km spacer nabrzezem i po drodze wiec dla hard core. powiem ci ze nie mialem problemow z parkowaniem a jezdzilem do trogiru praktycznie codziennie ok 18.00-19.00.
jezdzenie po slatinie hmmmmm do jedna droga o szerokosci ok 6 m bez chodnikow i poboczy ograniczenia i "garby" wiec jakis specjalnych jazd po miejscowosc nie uprawialem bo nie ma po co sklep jest w arbaniji wiec dymalem na piechote , a arbanija to w sumie polaczona miejscowosc ze slatine mieszkalem na koncu slatine a do sklepu i co wazne do kosza na smieci mialem jakies 200 m
plaza
plaze jak w hrk kamienie skalki troche betonu ludzi umiarkowanie i duzo miejsc by sie gdzies umoscic jest taka plaza zaraz przy sklepie dosc szeroka z drobnym kamykiem i rowna dla dzieci bajka na zapleczu bar i wypozyczanie lezakow cena chyba 20 kun za dzien polecam jednak troche marszu od tej plazy w stone malego cypelka z latarnia i tam zawsze cos znajdziesz. Nie wiem gdzie bedzisz mila kwatere ale te polozone nad samym morzem maja wlasne plaze i wybetonowane pomosty ja tak trafilem a dokladnie nr domu 76
pozdrawiam
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 09.07.2009 19:46

magdach7 napisał(a):
darek6504 napisał(a):
ADAMO_16 napisał(a):Opisz jak znalazłeś kwatery, jak wyglądały za tą cene.

kwatere zlapalem w ciemno fotki moge wyslac na maila bo maja duzy rozmiar
natomiast szukalem jakies 2 godz obejrzalem z 5 czy 6 i ostatnia byla oki ceny roznie od 30 euro ale to druga liga tzn domy za droga i widoki z balkonu lipa ja trafilem dzieki pomocy chorwatow na kwatere z widokiem na morze a cena to jej cennik przywidywal 60 euro za apartament 4 osobowy ale ze wzgledy na to ze wbilem sie miedzy przyjazdy gosci dala mi znizke tak ze zaplacilem po 45 za dzien i nie policzyla mi dna odjazdu spoko babka

Witaj,
My wybieramy się do Slatine 19.07 katerę mamy zarezerwowaną od 20. Naczytałam się na forum wiele niedobrego o Slatine i Ciovo także powiem szczerze były momenty kiedy zaczęłam wątpić w trafność mojego wyboru (do Cro jedziemy po raz pierwszy także zaufaliśmy pośrednikowi przy wyborze miejsca). Będziemy mieszkać na Zvonimirova Obala 56. Napisz co myślisz o tej miejscowości, jakie są plaże, morze i co polecałbyś zwiedzić w okolicy (wiem, wiem Trogir i Split) ale może warto jest jechać jeszcze gdzieś, jeżeli tak to napisz. Może porzucisz jakieś pomysły i rady. Zdjęcia tez poproszę- mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Dzięki za pomoc
:lol:


odpowiedz w mailu
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 09.07.2009 20:10

Bardzo dziękuję za info. Teraz mam jakiś obraz tego co mnie czeka. Pozdrawiam.
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 09.07.2009 20:31

Martyna 111 napisał(a):Bardzo dziękuję za info. Teraz mam jakiś obraz tego co mnie czeka. Pozdrawiam.


jesli cie uspokoilem to sie ciesze a jesli masz jescze watpliwosci to moge wyslac fotki z przejazdu bo mam kilka ( dwojka dzieci dwa aparaty ) oszally na punkcie fotografi i uwieczniania wszystkiego
pzdr
jarek737
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek737 » 10.07.2009 08:04

Darek jak to nie problem to ja też poproszę parę fotek z Ciovo na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 10.07.2009 08:50

darek6504 napisał(a):
odpowiedz w mailu


Darku wielkie dzięki
:D
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 10.07.2009 09:51

jarek737 napisał(a):Darek jak to nie problem to ja też poproszę parę fotek z Ciovo na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

oki
jarek737
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek737 » 10.07.2009 12:00

Darek dzięki za zdjęcia są ekstra
AdamW
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 17.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamW » 10.07.2009 14:46

Darek!
W środę wyruszamy do Chorwacji przez Bielsko (pierwszy przystanek) i Plitvickie Jeziora (drugi, dwunocny przystanek). Potem Ciovo i Hvar. Ale pytanie dotyczy Jeziorek. Gdzie nocowałeś, jakie warunki, czy polecasz kwaterkę, a jeśli tak, daj, proszę, namiar.
Planowaliśmy stanąć w Rastoke, bo mówią, że ładnie. Ale jeśli Twoja kwatera była super, to lepiej mieć coś sprawdzonego niż próbować trafić w ciemno. Jeśli wolisz mailem, to pisz adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .
Dzięki.
Adam
PS.: Aha! Jest nas 4, dorosłe, osoby.
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 11.07.2009 18:31

AdamW napisał(a):Darek!
W środę wyruszamy do Chorwacji przez Bielsko (pierwszy przystanek) i Plitvickie Jeziora (drugi, dwunocny przystanek). Potem Ciovo i Hvar. Ale pytanie dotyczy Jeziorek. Gdzie nocowałeś, jakie warunki, czy polecasz kwaterkę, a jeśli tak, daj, proszę, namiar.
Planowaliśmy stanąć w Rastoke, bo mówią, że ładnie. Ale jeśli Twoja kwatera była super, to lepiej mieć coś sprawdzonego niż próbować trafić w ciemno. Jeśli wolisz mailem, to pisz adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .
Dzięki.
Adam
PS.: Aha! Jest nas 4, dorosłe, osoby.

juz pomagam musze przyznac ze pierwszy raz bylem na plitvivkich jez i wogole w hrk wiec musialem odbyc narade rodzinna aby przekazac jak najlepsze info , no to do dziela.
dojazd mam nadzieje ze masz obcykany ja zjechalem z autostrady w karlovacu a dalej zgodnie z drogowskazami dojechalem do 1 wejscia ( 1 ULAZ) jest hotel przy parkingu ale nie pytalem o ceny pojechalem wyzej do 2 wejscia (2 ULAZ) tam tez byl hotel i gdy zamierzalem pytac o cene podjechal gosc i pyta czy szukam kwatery (sobe) na to ja ze jak najbardziej pojechalismy dalej jakis 1km i po lewej stronie drogi wysyp domkow 1 i dwupietrowych no to wbijamy sie do goscia domek dwupietrowy w sumie 3 apartamenty ha ha gosc dowcipas bo jak otwieral mi drzwi to sciszonym szpiegowskim glosem oznajmil mi ze to apartament mysle oki wchodzimy no i ... mozna to nazwac apartament pokoj z aneksem kuchennym, kuchnia elektr. lodowka, drugi pokoj i dodatkowa wneka z lozkiem i lazeinka prysznic wc stan moze byc szalu nie ma ale czysto schludnie na dwie noce ujdzie takie cos podobne do naszych lesniczowek deski na scianach i suficie. W sumie miejsc do spania dla 5 osob a zaspiewal po 45 euro za noc stargowalem na 40 pomruczal i ok.
a i najwazniejsze ogrzewanie dzialalo bo to wazne jak bylem pod koniec czerwca to temp ok 12 st. no i pod koniec dnia zlalo nas niemiłosiernie wiec bylo gdzie poszuszyc ubrania
sklepu nie szukalem bo mialem troche zapasow
Nie wiem jak nazywala sie ta miejscowosc ale ok 1 km od wejscia nr dwa i z tego co widzilem cala wies to jedna wielka kwatera dla turystow z drogi widac dwa albo 3 domy ale mozna wjechac w ta wioske i jest kilka domkow wiec mysle ze spoko cos znajdziesz .
a teraz troche rad na zwiedzanie ja zaczalem od wejscia nr 1 (1 Ulaz) wchodzi sie na ten najwiekszy i naladniejszy wodospad a potem to juz szlakiem, bilety na wejscie w cenie jak dobrze pamietam ok 100 kun na glowe przy bilecie jest mapka i daja info nawet w wersji pl. majac bilet mozna korzystac z kolejki i przeplynac sie statkiem
w polowie zwiedzania przy przystani statkow trafilem na duze pole z barami i stolami gdzie mozna odpoczac i zjesc
najwazniejsze to trzeba miec cos na siebie jak zacznie padac butle z piciem i cos na zab
i najwazniejsze- umiarkowanie z impreza przed zwiedzaniem bo maszerowania jest na dobre 10 godz a odpoczac to zbytnio nie ma gdzie, pojedyncze laweczki i strasznie wasko na pomostach
mam nadzieje ze pomoglem
pzdr darek
henbed
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2009
Zvonimirova Obala

Nieprzeczytany postnapisał(a) henbed » 11.07.2009 22:43

tez 1 raz w CRO itez Slatine - jedziemy z Leżajska -okolice Rzeszowa 17-07 a rezerwacje na 18- go . Villa Ante Zvonimirova Obala 56a to jest 1 km za portem w Slatine w kier końca wyspy i poniekąd dobrze bo bedzie wiekszy spokój i blizej do zatoczki kava .
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009
Re: Zvonimirova Obala

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 11.07.2009 22:48

henbed napisał(a):tez 1 raz w CRO itez Slatine - jedziemy z Leżajska -okolice Rzeszowa 17-07 a rezerwacje na 18- go . Villa Ante Zvonimirova Obala 56a to jest 1 km za portem w Slatine w kier końca wyspy i poniekąd dobrze bo bedzie wiekszy spokój i blizej do zatoczki kava .


objechalem cala wyspe i jest oki wydaje sie ze kazde miejsce bedzie oki no i kazdy szuka czegos innego wiec powodzenia zycze i milego odpoczynku a w razie pytan chetnie odpowiem
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 11.07.2009 23:00

darek6504 napisał(a): i co wazne do kosza na smieci mialem jakies 200 m

dlaczego ważne ? :D
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 12.07.2009 00:40

AndrzejJ. napisał(a):
darek6504 napisał(a): i co wazne do kosza na smieci mialem jakies 200 m

dlaczego ważne ? :D


bo wyposazenie apartamentu nie przywidywalo duzego kosza na smieci wiec jak sie moj naplenil to spacerek
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009
Re: Zvonimirova Obala

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2009 09:23

henbed napisał(a):tez 1 raz w CRO itez Slatine - jedziemy z Leżajska -okolice Rzeszowa 17-07 a rezerwacje na 18- go . Villa Ante Zvonimirova Obala 56a to jest 1 km za portem w Slatine w kier końca wyspy i poniekąd dobrze bo bedzie wiekszy spokój i blizej do zatoczki kava .

Witam,
No to chyba będziemy sąsiadami. My wyruszamy z Kielc 19.07 rezerwacja od 20 willa Palma na Zvonimirova Obala 56. Też jedziemy po raz pierwszy.
Do zobaczenia na miejscu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
5 lipca 2009 roku wrocilem z rejonu Trogir wyspy ciovo - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone