Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

14 dni w Zivogosce oraz Dubrowniku, Mostarze, Kravicy ......

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.09.2009 13:10

aktual napisał(a):Obrazek


Już kiedyś mnie to zastanawiało a teraz mi przypomniałeś - o co chodzi z tym oznaczeniem na znaku w prawo "TTTS" i co tam jest? Może ktoś rozwiąże tą zagadkę?
LABUZKA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 09.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) LABUZKA » 08.09.2009 13:27

Bardzo miło mi się czytało Wasze wspomnienia.Szkoda,że już koniec.
Pozdrowienia dla maluszka :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 08.09.2009 13:54

JacYamaha napisał(a):
aktual napisał(a):Obrazek


Już kiedyś mnie to zastanawiało a teraz mi przypomniałeś - o co chodzi z tym oznaczeniem na znaku w prawo "TTTS" i co tam jest? Może ktoś rozwiąże tą zagadkę?


To jest chyba jakaś strefa handlowa (handlu hurtowego) na dużym obszarze.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2009 17:19

aktual napisał(a):Niestety wszystko co piękne, kiedyś się kończy..... A sny do dzisiaj mamy piękne.


Na przedłużenie snu - SEN O DALMACJI
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 08.09.2009 22:50

Jak zwykle zawsze można liczyć na Janusza. Sprawiłeś nam ogromną radość odnalezieniem utworu oddającego nasz stan ducha. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Pozdrowiłem także maluszka od Labuzka. Niestety-maluszek jeszcze nie odpowiedział.
Dzięki i pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2010 14:06

Witam. Pozwoliłem sobie odgrzebać ten wątek, aby zadać pytanie co do wielkości miasteczka Zivogosce, ponieważ zdjęcia nie są opisane i nie wiadomo, czy dane zdjęcie jest z tego miasteczka, czy też może z Makarskiej. Mam pytanie o jakieś atrakcje, na wieczorny spacer z dziećmi 4-6lat, typu promenada z knajpkami w której można zjeść lody, naleśniki, kukurydzę, jakaś starówka, może plac zabaw, sklepy, stragany, itd.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.05.2010 14:18

Serce w pasy napisał(a):Witam. Pozwoliłem sobie odgrzebać ten wątek, aby zadać pytanie co do wielkości miasteczka Zivogosce, ponieważ zdjęcia nie są opisane i nie wiadomo, czy dane zdjęcie jest z tego miasteczka, czy też może z Makarskiej. Mam pytanie o jakieś atrakcje, na wieczorny spacer z dziećmi 4-6lat, typu promenada z knajpkami w której można zjeść lody, naleśniki, kukurydzę, jakaś starówka, może plac zabaw, sklepy, stragany, itd.

To może ja odpowiem :wink:

Żivogosće to mała miejscowość położona nad samym Jadranem. Jest Żivogośce Blato ("centrum"), Porat i Mala Duba (piękna zatoczka Velika Duba). W Blato masz małą nadmorską promenadkę, przy której znajdziesz dwie pizzerię, jakąś restaurację, bary, stoiska z naleśnikami, owocami i "pierdołami" i lody oczywiście :) Plaża całkiem ładna i dosyć obszerna oraz mały port. Starówki nie ma, bo to miejscowość z nowymi domami, pensjonatami. Całkiem sympatyczne jest Żivogosće :)

Zdjęcia możesz sobie pooglądać w mojej relacji :D

Pozdrav :papa:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.05.2010 15:44

maslinka napisał(a):
Serce w pasy napisał(a):Witam. Pozwoliłem sobie odgrzebać ten wątek, aby zadać pytanie co do wielkości miasteczka Zivogosce, ponieważ zdjęcia nie są opisane i nie wiadomo, czy dane zdjęcie jest z tego miasteczka, czy też może z Makarskiej. Mam pytanie o jakieś atrakcje, na wieczorny spacer z dziećmi 4-6lat, typu promenada z knajpkami w której można zjeść lody, naleśniki, kukurydzę, jakaś starówka, może plac zabaw, sklepy, stragany, itd.

To może ja odpowiem :wink:

Żivogosće to mała miejscowość położona nad samym Jadranem. Jest Żivogośce Blato ("centrum"), Porat i Mala Duba (piękna zatoczka Velika Duba). W Blato masz małą nadmorską promenadkę, przy której znajdziesz dwie pizzerię, jakąś restaurację, bary, stoiska z naleśnikami, owocami i "pierdołami" i lody oczywiście :) Plaża całkiem ładna i dosyć obszerna oraz mały port. Starówki nie ma, bo to miejscowość z nowymi domami, pensjonatami. Całkiem sympatyczne jest Żivogosće :)

Zdjęcia możesz sobie pooglądać w mojej relacji :D

Pozdrav :papa:


To ja od razu sprostuję: "centrum" Živogošće stanowi Porat, a nie Blato :)

W owym Blato jest: pizzeria Leut (moje ulubione spaghetti aglio olio i all arabiata), grill Fredy (różne opinie są na jej temat - moja prywatna: zawyżone rachunki i podawane jedzenie niezgodne z zamówionym), restauracja Adriana (mniam! zwłaszcza kalmarki w panierce i tuńczyk z grilla). W Leucie też jest kafejka, a druga to Vagabundo (tu jest pyszna kawusia).
Stoiska z naleśnikami były dwa - jedno w Vagabundo, drugie "luzem". Była budka z warzywami i owocami, budka z pieczywem, jakieś badziewia plażowe i niestety chińskie pamiątki z Chorwacji :( Lody gałkowe są w Leucie, Vagabundo i Fredym. Mnie najbardziej smakują w Vagabundo. Lody na patyku są przy badziewiach plażowych oraz w markeciku Mate. Dla dzieci z atrakcji sa trampoliny. Na kempingu Dole (1 km) można sobie popływać jet-ski, na kółkach za motorówką, na uwięzi u spadochronu czy jak sie to nazywa... Plaża "miejska" jest z prysznicami. Promenadka ma może z 800 metrów od końca do końca i stanowi centrum miejscowości Živogošće - Blato :) Spacer można sobie przedłużyć idąc ścieżką nadmorską przez kemping. Co by tu jeszcze... Można załapać się na wycieczki z polskim pilotem i przewodnikiem ;) I na rafting, na quady... No.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.05.2010 15:56

Plumek napisał(a):To ja od razu sprostuję: "centrum" Živogošće stanowi Porat, a nie Blato :)

Hej, Ania :)
Dobrze, że sprostowałaś. Nie wiem, dlaczego myślałam, że centrum to Blato. Może wygląda bardziej na centrum turystyczne niż Porat :wink: W sumie w Porat byliśmy kiedyś tylko przejazdem i zanotowałam głównie bryłę hotelu Nimfa. Więcej turystów i różnych atrakcji widziałam w Blato. Ale mogę się mylić :wink:

Serce w pasy, teraz to masz informacje z pierwszej ręki :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2010 16:10

No.Dzięki Wam dziewczyny za wyczerpujące informacje, o takie właśnie mi chodziło. Mamy zamiar w tym roku dać odpocząć naszym Paniom i jechać do Hotelu Nimfa na totalny luz. Jedna walizka i karta kredytowa:) Żadnego żarcia z Polski. Zobaczymy co z tego nam wyjdzie. Jeszcze raz dzięki. Aha w relacji Maslinki wyczytałem, że Olimpia to knajpa Plumka? Czy to prawda i gdzie ona się znajduje? Napewno dam zarobić.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.05.2010 16:14

Serce w pasy napisał(a):Aha w relacji Maslinki wyczytałem, że Olimpia to knajpa Plumka? Czy to prawda i gdzie ona się znajduje? Napewno dam zarobić.

Hehe, nie wiem, czy mogę zdradzać takie szczegóły :wink: Na pewno Plumek Ci powie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2010 16:24

maslinka napisał(a):
Serce w pasy napisał(a):Aha w relacji Maslinki wyczytałem, że Olimpia to knajpa Plumka? Czy to prawda i gdzie ona się znajduje? Napewno dam zarobić.

Hehe, nie wiem, czy mogę zdradzać takie szczegóły :wink: Na pewno Plumek Ci powie :)

Pewnie jakbym poszperał w forum to bym odnalazł, ale bądźmy dobrej myśli i Plumek powie co i jak :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.05.2010 18:43

maslinka napisał(a):
Plumek napisał(a):To ja od razu sprostuję: "centrum" Živogošće stanowi Porat, a nie Blato :)

Hej, Ania :)
Dobrze, że sprostowałaś. Nie wiem, dlaczego myślałam, że centrum to Blato. Może wygląda bardziej na centrum turystyczne niż Porat :wink: W sumie w Porat byliśmy kiedyś tylko przejazdem i zanotowałam głównie bryłę hotelu Nimfa. Więcej turystów i różnych atrakcji widziałam w Blato. Ale mogę się mylić :wink:

Serce w pasy, teraz to masz informacje z pierwszej ręki :)


;) Czuwam nad tematem Blato na forumie hehe No dla mnie osobisćie Porat to poraaaażka jest - ale to rzecz gustu przecież. Hotel Nimfa straszy już od samej jadranki ;) Hehe
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.05.2010 18:46

Serce w pasy napisał(a):
maslinka napisał(a):
Serce w pasy napisał(a):Aha w relacji Maslinki wyczytałem, że Olimpia to knajpa Plumka? Czy to prawda i gdzie ona się znajduje? Napewno dam zarobić.

Hehe, nie wiem, czy mogę zdradzać takie szczegóły :wink: Na pewno Plumek Ci powie :)

Pewnie jakbym poszperał w forum to bym odnalazł, ale bądźmy dobrej myśli i Plumek powie co i jak :D


Zostałam wywołana do odpowiedzi, wiec się migać nie będę ;) Kanjpa sobie działała. 3 sezony. W zeszłym roku sie zbuntowałyśmy i mamy tam teraz inny "sklep" heh Taki z wycieczkami i płynami ;) Taras teeeeż mamy i zawsze można przysiąść pod migdałowcem :) Zapraszamy zatem :) Na ten taras z własnym wiktem też można przybyć :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.05.2010 19:33

Serce w pasy, chyba nadal nie wiesz, jak znaleźć Mr. Olimpię :wink: Plumek pewnie dlatego, żeby nie reklamować :wink: nie pisze, jak trafić.

Pomogę Ci trochę i "zareklamuję"... Miejsce to wygląda(ło) tak :D

A znajdziesz je w Blato przy małym porcie, na końcu (lub na początku, zależy jak patrzysz :wink:) promenadki.

P.S. Plumku, szkoda, że w tamtym roku Was nie zastaliśmy. Skoro "Mr. Olimpii" w dawnym kształcie już nie ma...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
14 dni w Zivogosce oraz Dubrowniku, Mostarze, Kravicy ...... - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone