Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Znów powódż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
autoklin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 23.05.2008
Znów powódż

Nieprzeczytany postnapisał(a) autoklin » 19.06.2010 19:19

Właśnie wyczytałem na str gazeta.pl że droga Barwinek -Svidnik została zalana przez ulewne deszcze cytat: Skomplikowała się sytuacja powodziowa w gmine Svidnik w północno-wschodniej Słowacji. Ulewne deszcze zatopiły pięć miejscowości: Krajna Polana, Vagrinec, Niżny Komarnik, Krajne, Czerno i Hunkovce. Ewakuowano kilkadziesiąt osób. Ogłoszono trzeci, najwyższy stopień zagrożenia powodziowego. Wiele dróg jest nieprzejezdnych. :( Na innych leży warstwa błota. Wezbrana woda zniosła kilka lokalnych mostów. Ma ktoś pomysł na inną trase ze wsch. Polski przez śłowacje-Węgry
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2010 19:55

autoklin napisał(a):Właśnie wyczytałem na str gazeta.pl że droga Barwinek-Svidnik została zalana przez ulewne deszcze ....... Ulewne deszcze zatopiły pięć miejscowości: Krajna Polana, Vagrinec, Niżny Komarnik, Krajne, Czerno i Hunkovce....

Dla Ciebie istotne z punktu widzenia tranzytu jest to czy zamknięta jest trasa Dukla-Barwinek - 2 tyg. temu jeszcze była bo ją podtopiło i dojazd do granicy był przez 2 dni niemożliwy.
Natomiast miasteczka położone w gminie Svidnk, które cytujesz nie mają nic wspólnego z tranzytem.
Jeżeli kiedykolwiek tamtędy jechałeś to zapewne widziałeś że są położone kilkadziesiąt metrów poniżej poziomu drogi w dość rozległej dolinie - i tam nie dojedziesz ale to nie jest na trasie trazytowej.
Jeżeli na trasie Dukla-Barwinek jest jakikolwiek problem uniemozliwiający dojazd do granicy w Barwinku to w Dukli odbija się na przejście w Koniecznej i dalej Bradejov - Presov itd.
autoklin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 23.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) autoklin » 19.06.2010 20:45

Wielki dzięki za podpowiedz. Jechałem tą trasą juz 2 razy do Cro ale za bardzo nie pamiętam tego odcinka drogi mam nadzieje że będzie ok bo wyjazd juz za 4 dni . :D Pozdrawiam Cromaniaków
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3178
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 19.06.2010 21:44

A orientujecie się może jak jest z przejazdem przez Piwniczną-Zdrój?
Z Krakowa chcemy jechać przez Nowy Sącz - Piwniczna - Presov - Kosice - Miskolc - Mezokovezd (docelowo)
Inaczej (trochę na około) można jechać przez Chyżne - Dolny Kubin - Presov itp.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagiChorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017