Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielony w Italii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 29.05.2013 20:51

Jesteście nieocenieni w swoich radach. Bardzo mi to pomaga. Wszystkiego nie da się zobaczyć w tak krótkim czasie a dzięki wam jestem w stanie jakoś doprecyzować swoje działania. Już widzę, że to siedem noclegów to będzie makabrycznie krótko. Myślę iż będzie tak iż: Jeden skok dłuższy (Roma - obiecałem córce i żonie i nie ma zmiłuj) A potem, krótsze wypady od Cortona: Asyż, Montepulciano i Pienza, Siena, Arezzo no i może Pisa z Lukka. Uff... i tak się dużo zrobiło. Nie wiem czy to wypali. Z drugiej strony nie chce całego pobytu przesiedzieć za kółkiem. Musi być jeszcze regeneracja nad basenem. No i jeszcze jest drugi front zwiedzania, który również uwielbiam ... czyli zwiedzanie (czasem z przypadku) miejscowości i miejsc wolnych od natłoku turystów ale widokowo, architektonicznie lub kulturalnie urokliwych (np. lokalne święta, zabawy, pikniki). I musowo winnice trzeba odwiedzić! Przynajmniej jedną. No i teraz mniam, mniam, to co wszystkie misie uwielbiają najbardziej. Może, ktoś z was był w takiej winnicy, godnej polecenia? Na jaki trunek powinno się zwrócić uwagę najbardziej? I co zrobić, by nie dać się nabrać na jakiś miejscowy chwyt marketingowy?
Przepraszam, że wiąż tylko pytam i pytam. Mam jednak nadzieję, że te informacje będą przydatne również dla innych osób odwiedzających, to forum. :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 29.05.2013 20:52

Miałem okazję być w Rzymie w grudniu 4 dni. Każdego dnia na mieście spędzaliśmy po 10 godzin a i tak nie wszystko mogliśmy zobaczyć. To miasto jest naprawde duze, to prawdziwe muzeum na wolnym powietrzu a byle kościół, a są ich dziesiątki, byłby nawet w Krakowie zabytkiem klasy zerowej. Pewnie w jeden dzień na coś tam można popatrzeć ale raczej nie zwiedzić. Żeby popatrzeć z zewnątrz na colloseum, fora cesarskie i z góry z kapitolu, na forum romanum, potrzeba ze 2 godziny, pózniej trzeba sie przemieścić pod panteon i piazza navona skąd nie tak daleko do fontanny di trevi to w sumie kolejne 2-3 godz, dalej trzeba wpaść na plac św Piotra i pewnie swoje odstać w sezonie w kolejce do bazyliki no i pewnie okaże się, że już późno, a gdzie reszta?. Dlatego zdecydowanie polecam kilkudniową wycieczkę do Rzymu bo to miasto, chyba jak żadne inne, jest tego warte. Myślę, że lepiej ten dzień przeznaczyć na cos mniejszego bez takiej gonitwy. Wybór oczywiście należy do Ciebie.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 29.05.2013 20:55

Masz rację _Piotrek_ ale nie mam wyjścia. Z być albo nie być, wolę być. Zachłysnąć się i ... wrócić za rok.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2013 21:06

Rzym min. 4-5 dni.
Będziesz chciał przewodników po Watykanie i Rzymie bez kolejek, to daj znać...
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 29.05.2013 21:18

infantasy napisał(a):Masz rację _Piotrek_ ale nie mam wyjścia. Z być albo nie być, wolę być. Zachłysnąć się i ... wrócić za rok.

Myślę, że jeżeli jest się blisko Rzymu, to trzeba go odwiedzić. Im więcej się tam przebywa, tym wydaje się ładniejszy, ciekawszy.
W Rzymie jest ponad 1800 kościołów. Ja byłem lub widziałem około 50, każdy inny, ciekawy, interesujący, stary...
Miasto bajka.
Tak samo polecam Florencję. W jeden dzień czujesz klimat, praktycznie bez wchodzenia do różnych muzeów.
Niedawno byłem tydzień w Toskanii i już bym chciał znowu tam(do Italii) wrócić :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2013 21:37

rysiek_r74 napisał(a):W Rzymie jest ponad 1800 kościołów.


Jak to policzyłeś? 8O
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 29.05.2013 21:38

FUX napisał(a):
rysiek_r74 napisał(a):W Rzymie jest ponad 1800 kościołów.


Jak to policzyłeś? 8O


Wyczytałem :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2013 21:40

a skoro powielasz, to sprawdziłeś?
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 29.05.2013 21:55

FUX napisał(a):a skoro powielasz, to sprawdziłeś?

Jak napisałem wcześniej - nie policzyłem ich osobiście.
Czytałem o tym w przewodniku
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 29.05.2013 22:24

trzeba przyznać, że gdzie człowiek nie spojrzy tam kościół, napisałem dziesiątki, ale w istocie w samym centrum pewnie można je liczyć w setkach
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 30.05.2013 13:49

FUX napisał(a):Rzym min. 4-5 dni.


Dokładnie tak jak pisze FUX...
to absolutne minimum...na jeden dzień to tak naprawdę nie wiadomo w którą stronę pójść...
ja byłem 8 dni i ledwie liznąłem wszystkie epoki...

inaczej rzecz się ma we Florencji... tutaj na jeden dzień można zajrzeć, pokręcić się po ścisłym centrum...poczuć atmosferę...ale żeby już zobaczyć coś w większych szczegółach to od 3 dni do nieskończoności :D
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 30.05.2013 16:54

FUX napisał(a):Rzym min. 4-5 dni.
Będziesz chciał przewodników po Watykanie i Rzymie bez kolejek, to daj znać...


A to mnie zaciekawiłeś.Co masz na myśli ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.05.2013 20:13

W sensie tego, co napisałem.
Ogrody watykańskie i Watykan jeden dzień, Rzym antyczny z pół następnego, resztę można ogarnąć samemu, ale ciekawiej z kimś, dla kogo miasto i historia jest pasją...
Warto.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 31.05.2013 08:06

Pewnie masz rację. Ta opcja jest dla mnie jednak niedostępna. Będę tam tylko jeden dzień i będzie to oglądanie wszystkiego i niczego. Muszę to tak wykombinować, by nie wyszło z tego zwykłe zaliczenie. Zamykam temat Rzymu, bo to do niczego w takim układzie nie prowadzi. Wracam do poradnika dla zielonych. Na jaki trunek powinno się zwrócić uwagę najbardziej, będąc w lokalnej winnicy? Co warto kupić (np. na wiejskim targu) co będzie smakować wybornie (szynka, ser, owoce) ? I co zrobić, by nie dać się nabrać na jakiś miejscowy chwyt marketingowy?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.05.2013 09:08

infantasy napisał(a): Na jaki trunek powinno się zwrócić uwagę najbardziej, będąc w lokalnej winnicy? Co warto kupić (np. na wiejskim targu) co będzie smakować wybornie (szynka, ser, owoce) ? I co zrobić, by nie dać się nabrać na jakiś miejscowy chwyt marketingowy?


Na każdą rzecz, której nie ma w RP w granicach rozsądku.
Trunki takie, które Ci zasmakują.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zielony w Italii - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone