Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie na Queen - najbardziej cycata relacja z CRO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.11.2017 16:26

maslinka napisał(a):A propos kolorów i rozpoznawania ich przez mężczyzn ;), znacie tę stronkę :?: :mrgreen: :
http://fmcc.ania.cc/

Beata, jestem ciekawa, dokąd dotrzecie... Vela Luka za Wami, więc obstawiam Lastovo :)


Pokażę stronę Kapitanowi, niech się uczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dokąd?
Jutro się dowiesz, będziemy cumować :wink: Zapraszam :wink: Dostaniesz do łapki odbijacz i będziesz chronić burtę :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.11.2017 16:27

beatabm napisał(a):Dostaniesz do łapki odbijacz i będziesz chronić burtę :oczko_usmiech:

To odpowiedzialne zadanie, prawda :?: :mrgreen:
Cieszę się :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.11.2017 16:28

gusia-s napisał(a): Całkiem to możliwe aż tak dobrze się nie znam :mrgreen:

Po to płyniemy żeby się uczyć, razem na pokładzie wiedza lepiej do głowy wchodzi :wink: zwłaszcza dobrze podlana :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.11.2017 16:50

maslinka napisał(a):
beatabm napisał(a):Dostaniesz do łapki odbijacz i będziesz chronić burtę :oczko_usmiech:

To odpowiedzialne zadanie, prawda :?: :mrgreen:
Cieszę się :smo:

Bardzo odpowiedzialne :wink: Musisz mieć oczy dookoła głowy i patrzeć czy Queen nie dotknie przy cumowaniu niczego co mogłoby jej zrobić krzywdę (wgnieść, obetrzeć) i w takie miejsce ten odbijacz wkładać. Jeśli źle przypilnujesz - możemy stracić kaucję a ta mała nie jest :roll:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 22.11.2017 00:14

W sumie dużo nie straciliście omijając VL, trzeba było tylko po drodze Proizd "zahaczyć" , jest cudowny!
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2017 09:06

tyniolek napisał(a):W sumie dużo nie straciliście omijając VL, trzeba było tylko po drodze Proizd "zahaczyć" , jest cudowny!

Proizd cały czas chodzi mi po głowie, chętnie byśmy tak zrobili postój jednak musi być w dzień, w słońce żeby się pokąpać :wink:
Tego dnia było już dość późno i trzeba było jednak kierować się w stronę jakiejś cywilizacji :roll:
Ostatnio edytowano 22.11.2017 09:36 przez Kapitańska Baba, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2017 09:08

Ostateczny wybór pada na wyspę Korcula i miasto Brna.

To również miejscowość przez nas nieznana, miło odwiedzić nowe miejsce.

DSC_5428.JPG


DSC_5445.JPG


DSC_5438.JPG


DSC_6878.JPG


Po wejściu za pasmo małych wysepek ciągnących się równolegle do brzegu Korculi wpadamy w niezły cug.

Płyniemy baksztagiem z prędkością ponad 8 węzłów ( 1 węzeł= 1 mila morska /h).

Daje radę ta łódeczka.

Na pełnej k... wchodzimy do zatoki z portem.

Trzeba zwijać żagle zanim uderzymy w krajobraz.

Przy wejściu do miasta po lewej stronie widać hotel z plażą i kąpieliskiem.

Załoga już gotowa do manewrów portowych, każdy stoi na wyznaczonym miejscu, gdy nagle Ewa jak nie krzyknie: delfin przy plaży!!!

Nie mam zdjęcia i prawdę mówiąc nie uwierzyłabym gdybym go sama również nie widziała.

Pływał przy koralikach oddzielających kąpielisko od morza.

Szok.

Nigdy wcześniej nie widziałam delfinów tak blisko lądu.

A jednak są.

Widać nie trzeba być na morzu żeby spotkać delfina.

Z plaży też się da.

Ewa za spostrzegawczość wygrała słoik robionej przeze mnie nutelli – wszak był konkurs na Queen – kto pierwszy zobaczy delfina – ten ma prawo do całego słoika.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.11.2017 16:33

Do tych delfinów to trzeba mieć jednak szczęście. Tyle razy w Cro i każdego roku na wodzie a to fispicnik, a to kajak, prom czy żaglówka a i ponton się trafił i tylko 1x dosłownie przez chwilę widziałam 2 sztuki płynące razem :(. Nie widziałam też żółwia w Cro ani takiej porządnej pięknej czerwonej rozgwiazdy tylko takiego wypierdka byle jak ubarwionego. To niesprawiedliwe :( z żalu się nacycam chyba.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.11.2017 17:22

gusia-s napisał(a):Do tych delfinów to trzeba mieć jednak szczęście. Tyle razy w Cro i każdego roku na wodzie a to fispicnik, a to kajak, prom czy żaglówka a i ponton się trafił i tylko 1x dosłownie przez chwilę widziałam 2 sztuki płynące razem :(. Nie widziałam też żółwia w Cro ani takiej porządnej pięknej czerwonej rozgwiazdy tylko takiego wypierdka byle jak ubarwionego. To niesprawiedliwe :( z żalu się nacycam chyba.


To prawie tak jak ja.. :( Tyle ,że żółwi w pip widziałam i tylko jedną dużą jaszczurkę, reszta to też małe wypierdki :oczko_usmiech: A, i modliszkę wielkości małego palca u ręki, ot los :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.11.2017 17:30

A więc jednak Brna... Na nas nie zrobiła dobrego wrażenia, ale oglądaliśmy ją w kroplach deszczu :?

beatabm napisał(a):
Załoga już gotowa do manewrów portowych, każdy stoi na wyznaczonym miejscu, gdy nagle Ewa jak nie krzyknie: delfin przy plaży!!!

Nie mam zdjęcia i prawdę mówiąc nie uwierzyłabym gdybym go sama również nie widziała.

Pływał przy koralikach oddzielających kąpielisko od morza.

Szok.

Nigdy wcześniej nie widziałam delfinów tak blisko lądu.

A jednak są.

Widać nie trzeba być na morzu żeby spotkać delfina.

Nie trzeba :) My widzieliśmy dwa razy - raz w Osorze na Cresie, przy starówce, podpłynął do zacumowanych łódek i drugi raz - na Makarskiej Rivierze, w Podacy, normalnie na plaży :D

I też nie zdążyłam zrobić zdjęć, chociaż na wakacjach w Cro nie odklejam się od aparatu ;)

No chyba że to można uznać za zdjęcie delfina (Osor 2011):

Obrazek

Trochę widać płetwę :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2017 17:37

gusia-s napisał(a):Do tych delfinów to trzeba mieć jednak szczęście. Tyle razy w Cro i każdego roku na wodzie a to fispicnik, a to kajak, prom czy żaglówka a i ponton się trafił i tylko 1x dosłownie przez chwilę widziałam 2 sztuki płynące razem :(. Nie widziałam też żółwia w Cro ani takiej porządnej pięknej czerwonej rozgwiazdy tylko takiego wypierdka byle jak ubarwionego. To niesprawiedliwe :( z żalu się nacycam chyba.

Gusia to Ty się porządnie nacycaj to od razu zobaczysz :mrgreen:
Załamię Cię...w tegorocznym rejsie widzieliśmy delfinki....................................6 razy :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2017 17:38

Katerina napisał(a):To prawie tak jak ja.. :( Tyle ,że żółwi w pip widziałam i tylko jedną dużą jaszczurkę, reszta to też małe wypierdki :oczko_usmiech: A, i modliszkę wielkości małego palca u ręki, ot los :papa:

A my żółwia ani razu, jaszczurki rozgwiazdy, modliszki dość często :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2017 17:44

maslinka napisał(a):A więc jednak Brna... Na nas nie zrobiła dobrego wrażenia, ale oglądaliśmy ją w kroplach deszczu :?

Nie trzeba :) My widzieliśmy dwa razy - raz w Osorze na Cresie, przy starówce, podpłynął do zacumowanych łódek i drugi raz - na Makarskiej Rivierze, w Podacy, normalnie na plaży :D

I też nie zdążyłam zrobić zdjęć, chociaż na wakacjach w Cro nie odklejam się od aparatu ;)

No chyba że to można uznać za zdjęcie delfina (Osor 2011):

Trochę widać płetwę :lol:

Prawdziwy delfin :wink:
Na starówce??? 8O 8O 8O Turysta jakiś? Może zwiedzać mu się zachciało :mrgreen: Ale numer, to się nazywa mieć szczęście 8O
W Makarskiej widziałam, choć nie bardzo z bliska jak pływał niedaleko plaży - my płynęliśmy a on szalał między nami a plażą :wink:
A Brna - dość sympatyczna malutka mieścina, w sumie niewiele tam jest ale myślę że lepsza niż Vela Luka :wink:
Kolejne odcinki będą o miasteczku - taki przerywnik od pływania :mrgreen:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.11.2017 18:16

Przerywnik mile widziany :D . Tym bardziej, że w tej mieścince :roll: nie byłam .

Delfiny... Spotkanie z nimi to super przeżycie 8), zwłaszcza że często się nie zdarza. Nam trafiło się całkiem niezłe (i dość długie :D ) przedstawienie w ich wykonaniu, gdy podczas mojego ostatniego z chorwackich rejsów, płynęliśmy z Visu na Lastovo :) łukiem w pobliżu wybrzeżu Korčuli.

dangol napisał(a): Spektakl trwa kilkanaście minut :) . Wyłączamy silnik i dajemy się ponieść fali, czasem lekko nawracając, aby pobyć z delfinami dłużej. A one przepływają pod łódką, ukazując się raz po jednej, raz pod drugiej burcie (albo po obu stronach jednocześnie :D ), przed dziobem i za rufą - razem, albo podzielone na mniejsze grupki. Stadko liczy co najmniej 7 - 8 osobników . Jest po prostu cudnie :roll: !


Fotki w relacji niestety wcięło :( . Do dysku z archiwalnymi zdjęciami nie mam w tej chwili dostępu, ale jak się uda tam wejść, to "sprezentuję" Wam delfinki z bliska.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 22.11.2017 19:55

ze zdjęciami w ostatnim odcinku coś jest nieteges 8O pacze i nie widzę :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Żeglowanie na Queen - najbardziej cycata relacja z CRO - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone