Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu Jožina z bažin

Czesi byli trzecim narodem po Amerykanach i Rosjanach w kosmosie. Czescy badacze Otto Wichterle i Drahoslav Lim opatentowali w 1963 roku metodę produkcji miękkich soczewek kontaktowych i Czesi uważani są za wynalazców soczewek kontaktowych. Kostka cukru została wynaleziona w czeskiej miejscowości Dačice.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 17.06.2010 21:00

maslinka napisał(a):...Nikt nie obiecał, że będzie łatwo... :wink:


...odgadnąć :)

maslinka napisał(a):Hmm... ciekawa jestem tego życzenia...


hmm... życzenie... niech pomyślę.

Zaraz, zaraz, a może ono zostało już gdzieś wypowiedziane na publicznym forum.
Kolejne elementy tej zagadki układane w całość, mogą dzisiaj dać podpowiedź, a z upływem czasu rozwiązanie tej tajemnicy.

:).. ale ułatwiłem. :wink:

Pozdrawiam i życzę udanych wakacji i do kolejnej relacji.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.06.2010 22:13

Dziękuję Agnieszko za przypomnienie ( i zachętę do powrotu :wink: ) tamtego rejonu Czech :D

Miłego i owocnego odpoczynku życzę i cierpliwie czekam na kolejną , piękną relację , tym razem z Cro 8)

Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.06.2010 12:06

piotrf napisał(a):Miłego i owocnego odpoczynku życzę i cierpliwie czekam na kolejną , piękną relację , tym razem z Cro 8)

Dziękuję, Piotrze :D Relacja na pewno będzie, mogę obiecać :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.06.2010 21:52

Agnieszko, dzięki za czeskie klimaty, które tak lubię :D.

Obrazek

Tak jak wspominałam wcześniej, te okolice jeszcze nie są mi znanie z autopsji, ale dzięki Tobie wiem, że muszę to nadrobić :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałych cro-wakacji, do których się przyleję :wink: z pewnością, jak już zaczniesz nam o nich opowiadać. Tym bardziej że ja w tym roku :? zdradzam Cro, więc chociaż dzięki Wam tam się znajdę!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.06.2010 21:58

Danusiu, dzięki za obecność :) Morawy z pewnością warte są odwiedzenia.

A co jest obiektem Twojej "zdrady"? Jeśli oczywiście możesz powiedzieć, dokąd w tym roku się wybierasz :wink: :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.06.2010 22:43

Nie mogę :wink: , bo nie wiem :lol:
Warianty są :idea: co najmniej trzy, w sumie to jeszcze nie wiem, gdzie nas poniesie, do września daleko! Żaden wariant jednakże nie zahacza o Cro...
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 24.04.2012 22:54

Byl jsem i zde, zdravím :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.04.2012 23:11

Paweł BB napisał(a):Byl jsem i zde, zdravím :papa:

Zdravím :papa:
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 11.05.2012 14:58

Morawy zazwyczaj mijałem w drodze np.do Chorwacji. I pewnego lipcowego (bardzo chłodnego) dnia postanowiłem wsiąść w samochód i wyruszyć samotnie przez tą jakże piękną krainę. Miałem tylko jeden dzień, więc skupiłem się na trzech atrakcjach regionu: zamku Helfstyn, Kromieryżu i Jaskini Pukny (w tej na szczęscie poziom wody był niski i można było płynąć łódkami).
To była moja najfajniejsza wycieczka w zeszłym roku. Znowu pozwolę sobie podczepić do tematu Maslinki (kolejna świetna relacja) - kilka zdjęć z mojej wyprawy na Morawy:
https://picasaweb.google.com/PrestoGrze ... skieMORAWY
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.05.2012 15:14

Witam Ciebie, Grek, również tutaj :D

Bardzo żałuję, że w jaskini Punkevní nie mogliśmy podróżować "mokrą cestą". Trzeba będzie kiedyś wrócić i nadrobić zaległości.

Kromieryż - piękny. Dzięki za inspiracje do następnych czeskich wypadów :D
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 11.05.2012 15:18

maslinka napisał(a):Kromieryż - piękny. Dzięki za inspiracje do następnych czeskich wypadów :D


W tym roku planuję wypad do tego miasta (tym razem z rodziną). Chcę zwiedzić Zamek Arcybiskupi (ponoć to druga pod względem ilości obrazów galeria w Czechach), oraz pochodzić po obu parkach. Sam rynek i jego okolice są przepiękne.
Ty też mnie zainspirowałaś kilkoma miejscami :)
pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.05.2012 15:23

My w tym roku chcemy zobaczyć Cesky Krumlov, zdaje się, że to architektoniczna perełka :) Mam nadzieję, że się uda.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 23.02.2013 16:10

Fajna relacja, dopiero teraz na nią trafiłam, bo przeglądam co proponujecie na tzw. długie weekendy. Jak widzę dużo nie trzeba, żeby się zorganizować, zapakować i pojechać... niestety mój mąż nie jest taki spontaniczny i marudzi, że lepiej zostać w domu, bo wyjazd to koszty, bo w dwójkę to nudno (a ze znajomymi trudno się zgrać co do terminu i miejsca), a co będzie jak się samochód zepsuje itp.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.02.2013 15:11

Sara76 napisał(a):Fajna relacja, dopiero teraz na nią trafiłam, bo przeglądam co proponujecie na tzw. długie weekendy. Jak widzę dużo nie trzeba, żeby się zorganizować, zapakować i pojechać... niestety mój mąż nie jest taki spontaniczny i marudzi, że lepiej zostać w domu, bo wyjazd to koszty, bo w dwójkę to nudno (a ze znajomymi trudno się zgrać co do terminu i miejsca), a co będzie jak się samochód zepsuje itp.

My też nie do końca działamy spontanicznie ;) Jadąc na camping, parę rzeczy trzeba zaplanować i... zabrać (w naszym wypadku jest zdecydowanie za dużo tych zabieranych rzeczy! ;))

Zawsze coś się może posypać, nam też się to zdarza. Trzeba być optymistą i do przodu!
Pozdrawiam :)
Poprzednia strona

Powrót do Czechy - Česko

cron
W poszukiwaniu Jožina z bažin - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone