Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.08.2012 12:27

Miało, co prawda, nic nie być, ale ...

Życie składa się z niespodzianek i takową właśnie była ta, która mnie wyrwała, nagle, z rzeczywistości
i skierowała na tory (i pojazdy) o których nie myślałem, żeby podążać.

Szukając czegoś, co by połączyło ze sobą miejsca w których, na przestrzeni krótkich kilku dni, nagle, się znalazłem,
nie przyszło mi do głowy nic innego jak ... fontanny.

W każdym razie takie same one dobre jak cokolwiek innego, to niech będą motywem przewodnim opowieści :D

A jak do tego doszło i jak się sytuacja rozwinęła, to postaram się tu opisać.

Pozostawiając sobie miejsce na jakiś spis treści, który ułatwi poruszanie się po relacji, dla zachęty
i żeby zagmatwać trochę sytuację, jako i mnie się ona zagmatwała, wrzucę jedną fotkę :D


Obrazek

Zaczęło się przejaśniać ... czyli

Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ...

cdn.

Zapraszam
:)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.08.2012 12:29

Super! :)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 08.08.2012 12:39

Czyli po Zgorzelcu ... ponownie kierunek na południowy-zachód ! ;)




... od Warszawy ! :)

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.08.2012 12:47

Akurat ostatnio warszawską fontannę sobie obejrzałem, więc jakiś tam punkt odniesienia mam, ale zacznijmy od początku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak wiadomo, mieliśmy w Polsce Euro i, jak również pewnie wiadomo, Mistrzami Europy zostali Hiszpanie.
Natomiast mało komu wiadomo, że moje dziecko jest fanem Barcy i że strasznie przeżywało te ostatnie mecze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście jako troskliwy ojciec nie mogłem powstrzymać się od złośliwości wskazując na nieudolność gry Hiszpanów (w dużej mierze reprezentowanych właśnie przez zawodników Barcelony), co skończyło się zakładem, że jeżeli okaże się, że jednak ci Iberowie w piłkę kopaną potrafią grac, to mi dzieciak pokaże ... stadion Barcy :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spain mistrzostwo zdobyło, trochę się pośmialiśmy, zapomniałem o sprawie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na imieniny dostałem prezent - wycieczkę do Barcelony.


Krótką, ale intensywną. Z powodów zdrowotnych zostaje żona, z powodów oczywistych - stadion - leci ze mną dzieciak.

Leci ... 8O

Dosłownie :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak dokładnie, to lecimy z Wrocławia.

W życiu nie latałem samolotem :D

Ale to pryszcz. Ta wyprawa w ogóle miał być wyzwaniem, ponieważ moje podróżowanie opierało się do tej pory na mało skomplikowanym schemacie:
- samochód, który do jazdy za dużo skomplikowanych rzeczy nie potrzebuje;
- dwójka, która do poruszania się tych rzeczy potrzebuje jeszcze mniej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tymczasem okazało się, że samochód odpada.

Pozostaje dwójka, ale wzbogacona o tak utopijne dla mnie do tej pory rzeczy, jak autobus, metro, pociąg i samolot ...

To, że mam powierzyć swoje bezpieczeństwo komuś, kogo w życiu na oczy nie widziałem, to jeszcze przejdzie.
To, ze nie będę mógł sobie kierownicą rąk zająć w czasie podróży - też jakoś ujdzie, ale najgorsze było przede mną - bilety.

Za moich czasów były dwa: ulgowy i normalny i były kasowniki, a dziś to się lekko zmieniło ...

Ja nawet nie wiem, gdzie się bilety kupuje :D

cdn.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 08.08.2012 12:53

weldon napisał(a):Ja nawet nie wiem, gdzie się bilety kupuje :D

... ja też ... "dzieckom" tylko karty kredytowej użyczam. :D

Ładne zdjęcia ... ładny Wrocław ... 8)
Ostatnio edytowano 08.08.2012 12:55 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 08.08.2012 12:53

:D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.08.2012 12:57

mariusz-w napisał(a):..."dzieckom" tylko karty kredytowej użyczam.


I to jest dopiero adrenalina :!: :D

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.08.2012 13:01

weldon napisał(a):Za moich czasów były dwa: ulgowy i normalny i były kasowniki, a dziś to się lekko zmieniło ...

Wszystko się zmienia, nawet i to forum :wink:

weldon napisał(a):Ja nawet nie wiem, gdzie się bilety kupuje :D

Ja też...
Jak widać poruszanie się rowerem oprócz oczywistych plusów, ma też swoje minusy :lol:

A tak w ogóle... czy mi się wydaje, czy skądś znam miasto z fotek? :roll:
I chyba nie leży ono nawet w bardzo szeroko pojętym Śródziemnomorzu :wink:

:lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.08.2012 13:07

Franz napisał(a):Super! :)

Cokolwiek to nie jest to Super to i tak się cieszę :D
mariusz-w napisał(a):Czyli po Zgorzelcu ... ponownie kierunek na południowy-zachód ! ;)




... od Warszawy ! :)


Ano tak wyszło ... jakoś :)

Zresztą nie zamierzałem nie skorzystać z okazji i dorzuciłem sobie jeszcze jeden dzień do tego krótkiego urlopu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W pierwszej wersji wybraliśmy Polskiego Busa, żeby do Wrocławia dojechać, ale okazało się, że w podobnej cenie i, w sumie, wygodniejszy i szybszy, jest pociąg.

Biletami, na szczęście, zajęło się dziecko, pakowanie spadło na małżonkę, "ciepłe" rzeczy po Cro się ostały.
Pozostało jedynie coś zaplanować i jakoś rozwiązać problem ochłodzenia jakie spadło wówczas na Polskę.

17-20 stopni u nas i 34-38 w Barcelonie. Ni cholery nie da się tego załatwić jednymi ciuchami :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uczynne duszyczki z forum pomogły mi zaplanować trasę zwiedzania, Wrocław okazał się bardzo przyjaznym pod względem zakwaterowania, na miejscu będziemy koło 14 jednego dnia, a na lotnisku muszę być koło 15 dnia następnego.

Krótko z czasem ... :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać - pierwsza fontanna już jest :D

Umówienie na pierwsze spotkanie, ruszyliśmy w nieznane, na spotkanie pierwszej z przygód, które nas spotkały w ciągu najbliższych kilku dni ...

cdn.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.08.2012 13:17

mariusz-w napisał(a): ... ja też ... "dzieckom" tylko karty kredytowej użyczam. :D

No, tym razem musiałem tylko zapewnić pokrycie wydatków związanych ze wstępami, no i bieżące potrzeby, typu pociąg, hostel, jedzenie, zapłacić, a resztę mieliśmy już opłacone :)

mariusz-w napisał(a):Ładne zdjęcia ... ładny Wrocław ... 8)

kulka53 napisał(a):A tak w ogóle... czy mi się wydaje, czy skądś znam miasto z fotek? :roll:
I chyba nie leży ono nawet w bardzo szeroko pojętym Śródziemnomorzu :wink:

Biorąc pod uwagę, że jedną z poprzednich podroży zacząłem ... w Mikołajkach, to, z pewnością, leży bliżej Śródziemiomorza niż Warszawa :D


kulka53 napisał(a):
weldon napisał(a):Ja nawet nie wiem, gdzie się bilety kupuje :D

Ja też...
Jak widać poruszanie się rowerem oprócz oczywistych plusów, ma też swoje minusy :lol:

Wiem, wiem ... Nawet we Wrocławiu dzieciak musiał pokazać, jak się obsługuje automat z biletami :mrgreen:

W dodatku, z tego wszystkiego, zapomnieliśmy kupić bilety na bagaż - za to miejsce do przewożenia bagażu w autobusie - genialne.

Ciekawe, czy w Warszawie też takie są? :?

:D
Witam Tomku, witaj Kataryniarz ...

No to już się wyjaśniło, co mnie tu, gdzie Dobrawa na spotkanie z Mieszkiem płynęła, przygnało.

Teraz czas opowiedzieć coś o samym Wrocławiu.

A że nie leży nad morzem?

To nic.

Miasto nad wodą leżące i kotwicę swoją posiada, co pokażę :D

Ale to ... później :)

cdn.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2012 13:18

Bardzo lubię fontanny, więc jestem :D
Wrocław też lubię, a Barcelony zupełnie nie znam i bardzo chętnie sobie na nią u Ciebie popatrzę :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.08.2012 13:25

weldon napisał(a):W dodatku, z tego wszystkiego, zapomnieliśmy kupić bilety na bagaż - za to miejsce do przewożenia bagażu w autobusie - genialne.

Widać marnego mieliście pierwszego przewodnika :oops: :oops: :oops: na biletach i poruszaniu się środkami lokomocji się nie znał :oops: :oops: :oops:

No to już widzę, że zobaczę znajomy Wrocław innym okiem - przez śródziemnomorskie oko. :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.08.2012 13:32

Legenda głosi, że już w 965 roku, a więc rok przed przyjęciem chrztu przez polskiego władcę, Dobrawa przypłynęła tratwą na Ostrów Tumski, gdzie czekał na nią wybranek. Tam miało dojść do zaręczyn.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ceremonia była bardzo efektowna. Wojowie uderzali mieczami w tarcze, a lud stojący przy Odrze wrzucał do rzeki posążki pogańskich bożków.
Wszystko po to, aby księżniczka, którą była już chrześcijanką, była pewna, że Mieszko I porzuci pogańskie wierzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nam na spotkanie, oczywiście bez tych tarcz i posążków (no i zaręczyn :D), wyszła Małgosia, którą z tego miejsca pozdrawiamy serdecznie :D
(Paweł jest, jak słyszałem, usprawiedliwiony - może następnym razem, bo ... trochę mi mało Wrocławia :))

Pierwszy spacer po Wrocławiu odbyliśmy mając ją właśnie za przewodnika :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po pożegnaniu się z Małgosią, odświeżywszy w przyjemnym, hostelowym, pokoiku, od razu ruszyliśmy na rozeznanie się po najbliższej okolicy, co, chyba, zauważyliście :D

Przez Plac Solny dostaliśmy się na Rynek.

Może zwróciliście uwagę na jeszcze jeden szczegół, który stał się motywem przewodnim naszej eskapady - polowaliśmy na krasnale :D
To jest spory przemysł tutaj - plany, przewodniki, książeczki ...

No więc też się daliśmy wciągnąć, stad, co jakiś czas, pojawi się w relacji jakiś krasnal :)

Na razie, mijając Domek Miedziorytnika, doszliśmy do Kościoła Garnizonowego pw. św. Elżbiety.

W zasadzie to był pierwszy punkt, który obejrzeliśmy we Wrocławiu.

Obrazek

cdn.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.08.2012 13:37

maslinka napisał(a):Bardzo lubię fontanny, więc jestem :D


Witaj ... Kilka tych fontann będzie.

W końcu to jedna z atrakcji Wrocławia :D


Lidia K napisał(a):
weldon napisał(a):W dodatku, z tego wszystkiego, zapomnieliśmy kupić bilety na bagaż - za to miejsce do przewożenia bagażu w autobusie - genialne.

Widać marnego mieliście pierwszego przewodnika :oops: :oops: :oops: na biletach i poruszaniu się środkami lokomocji się nie znał :oops: :oops: :oops:

No to już widzę, że zobaczę znajomy Wrocław innym okiem - przez śródziemnomorskie oko. :wink:


Oj wiem, że wy rowerami ...
Za to znalazłem, chyba, kaczki które fotografowałaś w drodze do pracy :D

Szczerze mówiąc, dodatkowe miejsce, które zwiedziłem po drodze do Barcy tylko uatrakcyjniło całą podróż.

Były takie momenty, kiedy tęskniłem za wrocławskim brukiem i zielenią, oj, były ... :roll:

:D

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.08.2012 13:50

weldon napisał(a):to mi dzieciak pokaże ... stadion Barcy :lol:

Już gdzieś wspominałem - kiedy mój syn przed laty zwiedzał Camp Nou, to ja czekałem przy samochodzie. Ale że był wtedy brzdącem, więc ktoś z nim musiał pójść. Poszła moja córka. W efekcie wrócili zadowoleni, a mnie to zbyt wiele nie kosztowało, bo raptem jedną połówkę biletu. Brzdąc wchodził gratis.

Pozdrawiam,
Wojtek
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Śródziemnomorska 7.5 - fontanny na krańcach Europy ... :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone