Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Split Nowa Riva

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
Split Nowa Riva

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 08.05.2007 23:23

Split ma nowi deptak - Rive ktora jest otwarta wczoraj na dzien sw. Duje patrona miasta Split. My sie osobiscie niezbit podob wigland nowej Rivi ale czas pokaze jak bende odbierana od stroni turistow....
..tak dla informacji kost byl 40 milionow kun, cca 20 milionow zloty...
pozdrawiam Leon
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2007 09:03

W przewodnikach pisza ze "Splicianie" (jak to sie odmienia nie umiem ani po polsku ani po chorwacku) to wyjatkowo urodziwi ludzie z pasja na mode i obserwowanie innych urodziwych.
To moze na huczne otwarcie Rivy jakis super pokaz typu Pret'a'porter?
Bede w Splicie 18-19.06. a moja zona jest piekna kobieta...
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 09.05.2007 10:01

:-) Sprawdzę nową Rivę juz w najbliższy piątek.
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 09.05.2007 10:52

Widziałam tytuły w prasie.."Nova riva u tehnobetonu" :idea:
a potem zobaczyłam to http://www.index.hr/xmag/clanak.aspx?id=345947
8O
i się załamałam :wink:
przecież Split ... i ta nowoczesnośc ?
nie , jakoś nie bardzo..
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 09.05.2007 11:29

jak na razie z daleka wyglanda jak pusti port w Osace, lub nowa stocznia...Im dluzej ja obserwuje i nia chodze to my sie coraz mniej podobaja te metalove konstrukcje (maja bic oswietlenie i zasloni przeciwsloneczne ala zagle). Oprucy tego ta podloga tehnobeton jest zbit jasna i w sloneczni dzien mozna stracic wzrok.......
...i jeszcze jeden skandal miasto teras szantazuje wlascicieli knajp na promenadzie ze musza kupic jednolite krzesla i stoliki. To mi sie nawet i z jednej strony podoba ale jedno take krzeslo kosztuje cca 1000 kun (ile bendzie kosztowac kawa :lol: :lol:), oczewiscie te kszesla sprzedaje tylko jedna firma :roll: ktosz dostanie niezla prowizje....
Lepsze wrazenie Riva zostawia w noci ale to nie jest zasluga architektow tylko specow od oswietlenia i chistory
maalena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maalena » 09.05.2007 22:53

Zobaczę za 2 tygodnie jak wrócę na statek, będziemy do listopada pływać między innymi do Dubrovnika i Splitu. Czas najwyższy uzupełnić zasoby świeżych CD.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 10.05.2007 11:02

Byliśmy w Splicie w 2005 / rejs / byliśmy zachwyceni . Spacery z mariny na rive w dzień i wieczorem to byla przyjemność - atmosfera , morza , historii itp. Ale ta nowośc teraz to chyba przesada. Zgadzam sie z Leonem i Japona . Może na " żywo" nie jest to takie złe , coraz częsciej architekci łączą tradycje z nowoczesnościa . Każdy chce po sobie coś zostawić. Lecz my wolimy to co wymyślono kidyś . Leonie proszę - uważaj, aby w Hum-ie nie postawili wieżowca. :)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 10.05.2007 13:29

...za dobra prowizije wladze pozwola tam zbudowac wszistko :lol: :lol:
anna iwona
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 26.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna iwona » 12.05.2007 16:05

Leon napisał(a):jak na razie z daleka wyglanda jak pusti port w Osace, lub nowa stocznia...Im dluzej ja obserwuje i nia chodze to my sie coraz mniej podobaja te metalove konstrukcje (maja bic oswietlenie i zasloni przeciwsloneczne ala zagle). Oprucy tego ta podloga tehnobeton jest zbit jasna i w sloneczni dzien mozna stracic wzrok.......
...i jeszcze jeden skandal miasto teras szantazuje wlascicieli knajp na promenadzie ze musza kupic jednolite krzesla i stoliki. To mi sie nawet i z jednej strony podoba ale jedno take krzeslo kosztuje cca 1000 kun (ile bendzie kosztowac kawa :lol: :lol:), oczewiscie te kszesla sprzedaje tylko jedna firma :roll: ktosz dostanie niezla prowizje....
Lepsze wrazenie Riva zostawia w noci ale to nie jest zasluga architektow tylko specow od oswietlenia i chistory


No tak, każdy chce zarobić. To jest na to dobry przykład. A że pasuje jedno do drugiego jak przysłowiowy kwiatek do kożucha to co tam.. To nieważne. Najważniejsze że ktoś komuś dał zarobić a interes nakręca się dalej....
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 14.05.2007 22:22

ReRiva :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.05.2007 22:49

Wirtualna... turystyka
http://turystyka.wp.pl/artykul.html?T[page]=3&wid=8739445&katn=1&lok=0:3
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 17.05.2007 19:21

Japona napisał(a):ReRiva :D



Patrząc na te maszyny aż serce żal ściska :cry: Moim zdaniem Split stracił teraz swój klimat i urok. Nie widziałam jeszcze na żywo ale... Czasami ta cała "nowoczesność" jest po prostu zbędna. Ale tak jak napisałam... to tylko moje zdanie... :(
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 03.06.2007 12:59

...im dluzej to wrazenia gorsze...i wiszlo na jaw ze to chodzilo o prowizje i robote dla radnego ktury ma fabrike do cinkowania metaly...
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 03.06.2007 14:38

Boże - wygląda to tragicznie... :cry:
proca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 03.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) proca » 03.06.2007 18:09

Spieprzyli rive. Przepraszam za słownictwo, ale inaczej się tego nie da nazwać. Mając naturalny piękny kamień (z wyspy brać jest chyba najlepszy) sprowadzili jakiś beton, na bazie żywicy i czegośtam. Fajnie, że się praaktycznie nie ściera, tylko jest to około 3 razy droższe od pięknego wapienia Chorwackiego i wygląda naprawde obleśnie. Jeszcze do tego postawili jakieś latarnie nowe, takie z ekranami do odbijania światła (jak w Hvarze) i ławki w których idealnie będą się gromadzić pety i inne śmieci. Nabrzeże nie jest złe, ale riva tragiczna. Jak można było zroić coś takiego przed zabytkowym pałacem Dioklecjana. KTO NA TO POZWOLIŁ?
:evil:
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Split Nowa Riva
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone