Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spacerkiem po Wrocławiu

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.07.2016 16:21

te kiero napisał(a):ale dziś wybywam na weekend do Wrocka

Mnóstwa wrażeń życzę. I słonecznej pogody :D .

Jak masz w planie Afrykarium to szczerze radzę pojawić się z chwilą otwarcia czyli o 9.00. Około południa tłumy są już ogromne.


piekara114 napisał(a):Jak zwykle zaczynamy od Mosku Piaskowego, który jest czerwony :wink:

Już Ci pisałam, że Piaskowy jest dlatego, że prowadzi na Wyspę Piasek i kolor nie ma tu nic do rzeczy :smo: :oczko_usmiech: .


piekara114 napisał(a):Co ta rzeźby ptaków mają ukazywać :?:

Chyba nie ma tu żadnego przesłania. Wcześniej ptaki stały na Świdnickiej i nie wyglądały tam najlepiej. Na bulwarach prezentują się korzystniej.


piekara114 napisał(a):A jak będziesz w Hali Targowej to kuknij na to stoisko z tkaninami. Odpuściłam tam wejście i dalej żałuję, więc liczę, że może tam nic nie ma i pora przestać żałować....

Sama nie szyję, więc nie bardzo wiem na co kukać :wink: . Ale nie słyszałam, żeby ktoś zachwalał.
Najlepszy (ponoć) sklep z tkaninami jest na Szewskiej koło DH Feniks. Mniej więcej na przeciwko kościoła z mostkiem pokutnic :D .


piekara114 napisał(a):To kiedy:
- Wrocław z Odry widziany?
- i kiedy pokażesz pergolę letnią? Nie mogę się doczekać....

Spokojnie, wszędzie dojedzimy (albo dopłyniemy :lol: ). Miesiąc temu dopiero zaczęłam jako tako chodzić i powoli nadrabiam zaległości :D .
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.07.2016 18:13

Na początku lipca byłem kilka dni we Wrocławiu (zdecydowanie za krótko ... :D ) i czterema kończynami :D mogę podpisać się pod tym co napisałaś w pierwszym poście:



marze_na napisał(a):Ten mój Wrocław kocham niezmiennie :D . Tylko na codziennej trasie dom - praca, w starciu z nieudolną komunikacją, wśród absurdów drogowych i przy okazji doniesień o kolejnych poronionych pomysłach z Ratusza miłość ta nieco blednie :? . Wystarczy jednak jeden dłuższy spacer po ulubionych zakątkach i znowu wiem dlaczego na razie nie widzę się w żadnym innym miejscu. No może poza Przemyślem :lol: :wink: .




z tym że tam gdzie Ty napisałaś Wrocław, ja napisałbym Przemyśl i odwrotnie ... :D

Czym nas oczarował Wrocław ? Wszystkim - lista byłaby bardzo długa ... Koniecznie musimy wrócić ... :D

Pozdrawiam z "podziemi" Hali Stulecia :D

DSC04267.JPG


:D :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.07.2016 10:52

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jak zwykle zaczynamy od Mosku Piaskowego, który jest czerwony :wink:

Już Ci pisałam, że Piaskowy jest dlatego, że prowadzi na Wyspę Piasek i kolor nie ma tu nic do rzeczy :smo: :oczko_usmiech: .

Dobrze o tym wiem, skąd nazwa Piaskowy :mrgreen: ale jednak jest czerwony i tylko o kolor mi chodzi, a nie o nazwę. :mrgreen: :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.07.2016 12:05

wojan napisał(a):Na początku lipca byłem kilka dni we Wrocławiu (zdecydowanie za krótko ... :D ) i czterema kończynami :D mogę podpisać się pod tym co napisałaś w pierwszym poście:



marze_na napisał(a):Ten mój Wrocław kocham niezmiennie :D . Tylko na codziennej trasie dom - praca, w starciu z nieudolną komunikacją, wśród absurdów drogowych i przy okazji doniesień o kolejnych poronionych pomysłach z Ratusza miłość ta nieco blednie :? . Wystarczy jednak jeden dłuższy spacer po ulubionych zakątkach i znowu wiem dlaczego na razie nie widzę się w żadnym innym miejscu. No może poza Przemyślem :lol: :wink: .




z tym że tam gdzie Ty napisałaś Wrocław, ja napisałbym Przemyśl i odwrotnie ... :D

Czym nas oczarował Wrocław ? Wszystkim - lista byłaby bardzo długa ... Koniecznie musimy wrócić ... :D

Ależ się szeroko uśmiechnęłam jak przeczytałam Twój wpis :D .
I zatęskniło mi się za Przemyślem. Parę lat minęło od ostatniej wizyty, pewnie jeszcze wypiękniał 8) .


piekara114 napisał(a): ale jednak jest czerwony

Muszę Ci się przyznać, że od czasu Twojej relacji weszło to do naszego słownika :lol: . Nie mówimy o nim inaczej jak tylko most który jest czerwony :wink: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.07.2016 12:16

17.07 - Nadodrzańskie bulwary - Bulwar ks. Aleksandra Zienkiewicza

Bulwar znajduje się na Ostrowie Tumskim, na północnym brzegu Odry między Mostami Młyńskimi, a Mostem Tumskim.

Obrazek


Najpierw zdjęcie z okresu remontu.
Inwestor uwinął się z pracami nieco szybciej niż planowano (wrzesień 2016) i już na wakacje zyskaliśmy nowe miejsce wypoczynku.

Obrazek


Widok na zrewitalizowany Bulwar Zienkiewicza z Mostów Młyńskich.

Obrazek

Obrazek


Idziemy przyjrzeć się z bliska. Uwaga na Juliusza :!:
Zabytkowe tramwaje (bo Juliusz ma też braci i siostry 8) ) wożą turystów w każdy weekend na trasie między Operą, a Halą Stulecia. Rozkład jazdy na stronie Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

Obrazek

Ta dłuuuuuga kolejka za Juliuszem to chętni na Polish Lody. Kolejka po lody jest tu zawsze :roll: . W weekendy absurdalnie długa. Nie rozumiem tego fenomenu :? , bo miejsc gdzie we Wrocławiu można zjeść świetne lody naturalne jest conajmniej kilka i nie trzeba spędzać pół godziny w kolejce. My najczęściej zaglądamy do Romy na Rydygiera, Barolii na Szewskiej i Kulki na Świętego Antoniego.


Ale wracajamy na bulwar.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z labiryntem na trawniku co chwilę próbują zmierzyć się zarówno najmłodsi jak i trochę starsi 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ładnie jest :D . Niech jeszcze tylko urosną te młode drzewka (ponoć jabłonie ozdobne).


A skoro o drzewach to na koniec mała dygresja. Wycinkę drzew wzdłuż Odry tłumaczono przede wszystkim koniecznością poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, bo korzenie drzew rozsadzały od środka mury oporowe.

Widok na Ostrów Tumski od strony Wyspy Piasek przed remontem nabrzeża Odry

Obrazek


i obecny

Obrazek


Jednak żal...
Ostatnio edytowano 01.02.2023 23:39 przez marze_na, łącznie edytowano 2 razy
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 30.07.2016 12:42

Zdecydowanie żal, szkoda, że tak nam betonują miasto :( .
pzdr. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.07.2016 16:27

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a): ale jednak jest czerwony

Muszę Ci się przyznać, że od czasu Twojej relacji weszło to do naszego słownika :lol: . Nie mówimy o nim inaczej jak tylko most który jest czerwony :wink: .

Przecie pisałam, że jest czerwony :mrgreen:
Pergola nie daje mi spokoju...
:papa:

Pozdrawiam ze ŚDM Kraków :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.07.2016 09:40

Pamiętam Wrocław z początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku , gdy jako nastolatek poznawałem jego zakamarki , zajadałem się lodami ( kolejki podobno były tam od zawsze :lol: ), rejs stateczkiem spacerowym z wujkiem , który opowiadał o infrastrukturze hydrologicznej , ogród zoologiczny ( z trudem rodzina wyciągała mnie z akwarium :wink: ) , pierwsze oglądane na żywo zawody hippiczne . . .
To piękne miasto zmienia się . . .

Pozdrawiam
Piotr
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 31.07.2016 21:37

marze_na napisał(a):Ależ się szeroko uśmiechnęłam jak przeczytałam Twój wpis :D .
I zatęskniło mi się za Przemyślem. Parę lat minęło od ostatniej wizyty, pewnie jeszcze wypiękniał 8) .




Masz rację - wypiękniał , chociaż jeszcze jest duuuuużo do zrobienia ... :D

:D :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.08.2016 08:18

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):ale dziś wybywam na weekend do Wrocka

Mnóstwa wrażeń życzę. I słonecznej pogody :D .

Jak masz w planie Afrykarium to szczerze radzę pojawić się z chwilą otwarcia czyli o 9.00. Około południa tłumy są już ogromne.

przybyłem, zobaczyłem... zaliczyłem, bo jednak Wrocław na weekend to za mało, ale było super i jeszcze bardziej wyprawa przekonuje mnie, że jeśli miałbym zmienić miejsce zamieszkania to na Wrocek;

jeżeli nie będziesz mieć nic przeciwko to mógłbym wrzucić coś nie coś... :)

btw: na niekorzyść stan dróg, stan campu 117 - kiepska wizytówka miasta
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.08.2016 08:38

piotrf napisał(a):Pamiętam Wrocław z początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku

Takiego nie mam szans pamiętać :oczko_usmiech: . Zaczęliśmy się poznawać jakieś 10 lat później :mrgreen: .

piotrf napisał(a):To piękne miasto zmienia się . . .

Zapraszamy 8) . Zwłaszcza, że po tylu latach...



wojan napisał(a):
marze_na napisał(a):I zatęskniło mi się za Przemyślem. Parę lat minęło od ostatniej wizyty, pewnie jeszcze wypiękniał 8) .


Masz rację - wypiękniał , chociaż jeszcze jest duuuuużo do zrobienia ... :D

W tym roku już nie damy rady, ale w przyszłym postaram się sprawdzić osobiście :D .


te kiero napisał(a):jeżeli nie będziesz mieć nic przeciwko to mógłbym wrzucić coś nie coś... :)

Za parę fotek się nie obrażę :D . Ciekawa jestem co udało Ci się zobaczyć przez weekend :hut: .


te kiero napisał(a):btw: na niekorzyść stan dróg, stan campu 117 - kiepska wizytówka miasta

Miejscówkę faktycznie wybrałeś fatalną :roll: . A przestrzegają.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.08.2016 08:57

Trochę wstyd, ale na żadnym z w/w bulwarów nie byłem po remoncie :oops:
Ba, nawet w trakcie remontu 8O
Jakoś mi nie po drodze.... ale od czego są relacje na tym forum :wink:
Dzięki :)

Niemniej, nadrobię :idea:
Zwłaszcza kładka pod m.Pokoju mnie zafascynowała, nie miałem pojęcia że powstaje :lol: , pomysł extra.
Tylko te kanciate, czarne ławki podobne do leżanek na Nowym Targu jakoś nieszczególne... :?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.08.2016 21:57

We Wrocławiu byłem ostatnio z zacnego powodu: 3 lipca odbywał się na Stadionie koncert Ironów

"Na mieście" tez zdążyliśmy być z Córką - a jakże, tramwajem
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.08.2016 22:15

kulka53 napisał(a):Trochę wstyd, ale na żadnym z w/w bulwarów nie byłem po remoncie :oops:
Ba, nawet w trakcie remontu 8O

A tam wstyd. Jeszcze świeżością pachnie :D .


kulka53 napisał(a):Zwłaszcza kładka pod m.Pokoju mnie zafascynowała, nie miałem pojęcia że powstaje :lol: , pomysł extra.

My też powitaliśmy kładkę z dużym entuzjazmem :D .


tony montana napisał(a):We Wrocławiu byłem ostatnio z zacnego powodu: 3 lipca odbywał się na Stadionie koncert Ironów
"Na mieście" tez zdążyliśmy być z Córką - a jakże, tramwajem

A ja 3 lipca bawiłam w Poznaniu 8) .
Dużo zdążyłeś zobaczyć?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.08.2016 12:50

marze_na napisał(a):
piotrf napisał(a):To piękne miasto zmienia się . . .

Zapraszamy 8) . Zwłaszcza, że po tylu latach...


Dziękuję za zaproszenie :D , staram co kilka lat odwiedzić Wrocław , gdzie bywałem dość często służbowo , potem pokazywałem go dzieciom , teraz mam nadzieję - wnusi . . .
:papa:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Spacerkiem po Wrocławiu - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone