Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprawa promem - jak liczyć koszt przeprawy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.05.2012 14:49

Od strony Dubrovnika też jest możliwość, ale musiałbyś się wstrzelić na prom relacji Dubrovnik - Rijeka. Pływa chyba tylko 2 razy w tygodniu nawet w sezonie.
SewerynR
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SewerynR » 11.05.2012 23:18

Rysio napisał(a):
SewerynR napisał(a):Prośba o podpowiedź. Jak optymalnie dotrzeć na Korcule ? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie. Pierwszy raz na wyspę jedziemy w sierpniu i nie wiemy na co się nastawić - jakie koszty, czas itp. Chętnie skorzystamy z waszych doświadczeń


Najtańsze i najbliższe połączenie jest z Orebica.


No niby tak ale ja myślałem bardziej o Splicie bo do Orebić to kawał drogi i czasu a tak to w Splicie na prom i śpię :-) dokopałem się do cen z tamtego roku i wynika z nich, że za 3 osoby i samochód zapłacę 300 zł. Przez Orebić mam 300 km więcej i też 50 zł za prom muszę zapłacić, odchodzi jeszcze koszt autostrdy. W sumie wyszłoby 100 zł więcej promem ze Splitu. To żaden koszt a jaki komfort. Tylko żeby ten prom dokładnie sprawdzić o której odpływa to chyba muszę do czerwca poczekać ...
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 13.05.2012 18:41

a czy ktoś płynął ze Splitu do Rogaca na Solcie? interesuje mnie czy z Rogacza jest daleko do Grohote (czy można iść pieszo?), nie płynęlibyśmy wtedy promem z autami, bo ma być to tylko jednodniowy wypad.
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 28.06.2012 20:55

Trochę odświeżę temat.
Zna już ktoś ceny aktualne promu Drvenik - Sucuraj i jak często kursuje w sezonie.
Planujemy całodniową wycieczkę samochodem na Hvar.Czy ktoś to już przerabiał.
pozdr.


:D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.06.2012 21:00

Piotr_b
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_b » 02.07.2012 01:35

Na stronie przewoźnika jest informacja o wyższej cenie auta którego długość jest powyżej 5m, orientuje się ktoś czy jest to jakiś sposób weryfikowane ? Moje auto zwykły sedan ma trochę ponad 5m i nie wiem czy wykupować droższą przeprawę, czy ten przepis ma zastosowanie bardziej do większych aut dostawcze itp..
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.07.2012 08:20

Piotr_b napisał(a):Na stronie przewoźnika jest informacja o wyższej cenie auta którego długość jest powyżej 5m, orientuje się ktoś czy jest to jakiś sposób weryfikowane ? Moje auto zwykły sedan ma trochę ponad 5m i nie wiem czy wykupować droższą przeprawę, czy ten przepis ma zastosowanie bardziej do większych aut dostawcze itp..

Jak zwykły sedan, to raczej nikt na tych kilka cm. nie zwróci uwagi. Nie mierzą przy załadunku.
Pozdrawiam
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 02.07.2012 19:21

Też w temacie przeprawy Drvenik - Sucuraj tylko , że na klapie będą wisieć jeszcze dwa rowery .
Samochód to Renault Scenic i nawet z tymi dwoma rowerami jest krótszy niż 5 m .
W cenniku niby jest obrazkowo pokazany samochód z rowerami - ale tych 5 m nie ma ?

To taniej już wychodzi jeśli się ściągnie te rowery i zapłaci za każdy rower z osobna - w jedną stronę 26zł zaoszczędzone .
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.07.2012 22:17

t.kurzy napisał(a):Też w temacie przeprawy Drvenik - Sucuraj tylko , że na klapie będą wisieć jeszcze dwa rowery .
Samochód to Renault Scenic i nawet z tymi dwoma rowerami jest krótszy niż 5 m .
W cenniku niby jest obrazkowo pokazany samochód z rowerami - ale tych 5 m nie ma ?

To taniej już wychodzi jeśli się ściągnie te rowery i zapłaci za każdy rower z osobna - w jedną stronę 26zł zaoszczędzone .

Jeśli pojazd nie jest dłuższy niż 5 m. i nie przekracza 2 m wysokości , to rowery na klapie nie mają znaczenia . Liczysz wedle cennika dla aut do 5 m. Rowerów na obrazkach nie należy traktować dosłownie. To umowne ikony; liczą się parametry (wysokość, długość pojazdu oraz ilość miejsc siedzących).
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 02.07.2012 23:28

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
t.kurzy napisał(a):Liczysz wedle cennika dla aut do 5 m. Rowerów na obrazkach nie należy traktować dosłownie. To umowne ikony; liczą się parametry (wysokość, długość pojazdu oraz ilość miejsc siedzących).


Dzięki
atego815
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 05.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) atego815 » 19.07.2016 21:10

Czy może ktoś posiada już jednoznaczną wiedzę jak to jest -auto plus osoby?
Na Skandynawię jest kierowca w cenie auta... Wydaje sie przecież logiczne że samo auto nie jedzie... :)
W sumie dwa razy płynąłem na Brać i zawsze liczyłem siebie w cenie auta.
Czy "okradłem" Jadroliniję :) W sumie nigdy nikt dokładnie nie patrzył na to chyba...
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.07.2016 21:21

Jaka wiedza Ci jest do tego potrzebna?
Wg cennika powinieneś zapłacić za samochód i każdą osobę w tym samochodzie.

Kolejnym razem cofną Cię na koniec kolejki i skończy się rumakowanie.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.07.2016 21:23

Na promie na Rab kierowcy nie liczyli, ale myślę, że jest to i tak koszt ukryty
atego815
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 05.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) atego815 » 19.07.2016 21:30

Anakin... W cenniku jest jednak wyraźnie napisane pasażer... Wybacz ale nie do końca się czuję pasażerem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przeprawa promem - jak liczyć koszt przeprawy? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone