Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.02.2017 21:09

Heterka napisał(a):Robiłam przelew zaliczki do Chorwacji 3 lutego w Banku Spółdzielczym i bez żadnego problemy, Pani w baku mi wypełniła wszystko , trwało to 3 minutki 10 zł opłata.


A jaki kurs E pani ci wyliczyła w te 3 minutki ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.02.2017 21:55

bigredone napisał(a):
Ustian napisał(a):Ja w niedziele wieczorem przelewalem pieniadze z banku ING. Dzisiaj mi odpisał gosciu, ze ma pieniadze na koncie. Koszt z mojej strony 5 zł. Kurs Euro 4,42 pln

Strata na każdy/ jednym euro ok. 12 groszy. Nie wiem ile wysyłałeś. Teraz policz jaki był faktycznie twój koszt.
bigredone napisał(a):
Heterka napisał(a):Robiłam przelew zaliczki do Chorwacji 3 lutego w Banku Spółdzielczym i bez żadnego problemy, Pani w baku mi wypełniła wszystko , trwało to 3 minutki 10 zł opłata.

A jaki kurs E pani ci wyliczyła w te 3 minutki ?

Dobry controlling, to podstawa. :oczko_usmiech:
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 13.02.2017 22:09

Ustian napisał(a):Ja w niedziele wieczorem przelewalem pieniadze z banku ING. Dzisiaj mi odpisał gosciu, ze ma pieniadze na koncie. Koszt z mojej strony 5 zł. Kurs Euro 4,42 pln

Dokładnie tak samo mi policzyli, również niedziela wieczorkiem :)
W zeszłym roku musiałem wpłacić zaliczkę na konto banku w BiH i tam już wyszło 4 dyszki za przelew, Chorwacja za piątaka :)
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 16.02.2017 18:51

Witam.
W końcu nadszedł czas przelania zaliczki, przelew robię w PKO BP i wydaje mi się że bank robi nas w bambuko oczywiście nie wszystkich tylko Tych niewiedzących. Oczywiście nie wiem czy dobrze myślę jeśli jestem w błędzie ktoś może mnie uświadomi.
Zarówno Polska jak i Chorwacja ma banki w systemie SEPA więc nie powinno być kosztów banków pośredniczących( tak gdzieś wyczytałem) w przelewie zaznaczamy opcję
SHA (dzielone) - koszty banku zleceniodawcy ponosi zleceniodawca. Koszty banków pośredniczących ponosi odbiorca przelewu. Kwota przelewu, którą otrzyma odbiorca, zostanie pomniejszona o ewentualne koszty banków pośredniczących. - Czyli krótko mówiąc ja płacę przy przelewie w tym wypadku 8 pln +25 pln za SHA, bank przelicza na euro no i kasa leci.
Jeśli nie ma kosztów banków pośredniczących cała suma zaliczki którą wpisałem trafia do odbiorcy, jeśli nie ma całej sumy u odbiorcy znaczy to że po drodze były koszty innych banków.
Pytanie czy ktoś z Was wysyłał przelew do Chorwacji z PKO BP, jeśli tak to jaka suma pojawiła się u odbiorcy, chcę być pewny że powinno być tyle ile wpisaliśmy.
Najlepsze jest to że PKO przy zaznaczeniu opcji
OUR (nasze) - wszystkie koszty ponosi zleceniodawca przelewu. Odbiorca otrzymuje przelew o wartości, która została wskazana na zleceniu - ja tak chciałem zaznaczyć na początku ponieważ chciałem być pewny że wszystkie koszty przelewu poniosę ja.
Przy tej opcji koszt przelewu to 80 pln koszty banków pośredniczących których przecież nie powinno być, razem w opcji OUR 105 pln. Pomimo że nie ma kosztów pośredniczących bank je liczy bo zaznaczyłeś OUR.
Według mnie nie powinno tak być - jest to jawne wykorzystywanie naszej niewiedzy.
Jeśli ktoś wie o co chodzi może mi trochę rozjaśni w głowie.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.02.2017 20:47

Bonuz napisał(a): Pytanie czy ktoś z Was wysyłał przelew do Chorwacji z PKO BP, jeśli tak to jaka suma pojawiła się u odbiorcy, chcę być pewny że powinno być tyle ile wpisaliśmy.

Spójrz na mój wpis ze strony nr 62. Natomiast ile bank wziął Chorwatowi to nie wiem, nie miał do mnie żadnych zastrzeżeń.
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 16.02.2017 21:07

Ale na 100% nie jesteś pewien czy doszło wszystko.
Poza tym co to za praktyki żeby pobierać kasę za coś czego nie ma i tylko dlatego że ktoś nie wiedział że trzeba odhaczyć to lub to. Przecież jeśli zaznaczę OUR tylko dla bezpieczeństwa żeby nic nie ściągnęło od odbiorcy, automatycznie ściągają mi 80 pln.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.02.2017 21:19

Podejrzewam, że jemu też pobrano niewielką sumę (tak jak mi), jak co to mu zwrócę ale nie sądzę, ze coś będzie chciał. Zrób tak jak napisałem wcześniej, a o praktykach banku nic Ci nie powiem, bo się na tym nie znam.
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 16.02.2017 21:20

to że pobiorą niewielką sumę z tym jestem się w stanie zgodzić, bardziej chodzi mi o tą drugą sytuację kiedy mamy OUR.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.02.2017 08:04

Ja pierwszy raz dostałem pdf od Chorwat z rozliczeniem zaliczki. A najpierw pdf z ofertą. Cena była w kunach z przeliczeniem na euro po jakimś tam kursie nie pamiętam. Ja płaciłem za przelew coś trochę ponad euro(z konta walutowego koszt w cenniku 5zl) i tyle samo miał płacić odbiorca.
Natomiast w rozliczeniu przysłanych przez Chorwata było że otrzymał o niecałe 2 euro więcej niż chciał (mimo jego opłaty) bo kurs był banku był nieco inny niż on dał na ofercie. Więc żeby uprościć robiłem 500e zaliczki (bo chciał 3650kun po kursie 7.3) a mimo jego opłaty dostał tam powiedzmy 3660 bo już dokładnie nie pamiętam.
I mysle że wielu Chorwatów nie reaguje na drobne różnice wynikające z gorszego lub lepszego kursu. A jedynie popatrzy w kwocie oryginalnej przelewu że było tyle euro ile chciał i tyle. ;)
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 17.02.2017 12:46

Jak ja opłacę powiedzmy te 8pln -koszt mojego Banku a Pan gospodarz dostanie 25 euro mniej bo tyle mogą wynieść koszty Banków innych to napewno zwróci uwagę uwierz mi.
alex.r
zbanowany
Posty: 3
Dołączył(a): 13.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) alex.r » 17.02.2017 13:09

Bonuz napisał(a):Jak ja opłacę powiedzmy te 8pln -koszt mojego Banku a Pan gospodarz dostanie 25 euro mniej bo tyle mogą wynieść koszty Banków innych to napewno zwróci uwagę uwierz mi.


Nie dostanie 25 euro mniej, bo ew. opłata za przelew sepa przychodzący jest wykazywana na koncie jako osobna pozycja. Zresztą te opłaty sa minimalne, rzędu 0,5-1 euro, robię sporo przelewów do krajów europejskich, wiem jaki są opłaty.

Nie spotkałem się z przypadku, aby ktoś w ogóle podnosił temat tych paru groszy, a jeśli hipotetycznie zaistnieje taka sytuacja, to wystarczy przy rozliczeniu dorzucić tych parę kun więcej.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.02.2017 14:46

Nie chce reklamować swojego banku. Ale mam konta w 2 roznych. Robiłem przelew i od razu wyswietliła się kwota 1.2 chyba czy 1.19 € dla mnie i odbiorcy. W 2 banku jako że do przelewu wprowadziłem dane z konta PLN.( Nie robiłem przelewu tylko z ciekawości) to pojawiło się że ja obaj zapłacimy po 5 zł. Ja wiem że banki to nie instytucje charytatywne ale chyba każdy na cennik ile kosztuje przelew między narodowy. I jak jest 5 zł to musi być 5 a jak będzie więcej to reklamacja j tyle. Jak jest za darmo to za darmo itp.
Grzegorz81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz81 » 19.02.2017 21:06

malinka82 napisał(a):przelew ze zwykłego konta ING- 5zł


Dziś robiłem właśnie przelew z ING Direct i miałem informację że koszt przelewu to 80 zł. (40+40 zł). Nie wiem skąd wziąłeś te 5 zł.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.02.2017 21:23

nie wiem skąd te kwoty...większość banków zwykły przelew SEPA robi za 5 PLN...maks 10...(u mnie 5) płaciłem tak rok temu, płaciłem w tym roku i jakoś mi gospodarz nie marudził, że mu coś pobrało z jego zaliczki 8O...konto zwykłe bez wodotrysków, VIPów i bogatych biznesmenów :mrgreen:
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 19.02.2017 21:38

Sluchajcie myk polega na tym ze zawsze trzeba zaznaczyc opcje SHA czyli ja pokrywam koszty mojego banku odbiorca koszty bankow trzecich ktore wynosza albo 0 albo tyle co nic, wtedy mamy przlew SEPA i koszty sa min. W ING 5 pln, pko bp 8 pln itd. Wiekszosc z nas chce byc mila i zaznaczamy opcje OUR czyli wszystkie kosxty po naszej stronie, banki to wykorxystuja i przy tej opcji pobiersja oplate ryczaltowa a ta juz jest wysoka w poko bp 80pln + cos tam jeszcze i razem wychodzi ponad 100 pln za przelew.
Pisalem juz wczesniej ze robia na w balona.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone