Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chrzanek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrzanek » 12.05.2016 12:17

BZ WBK przelew z konta osobistego 100€-20pln prowizja+ 24 pln dla banku odbiorcy o czym zapomnieli poinformować.
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 12.05.2016 14:17

Wszystko zależy od tego, czy obydwa banki, nasz i odbiorcy są wpisane na listę SEPA. Można to zrobić na stronie
http://epc.cbnet.info/content/adherence_database
jeśli dobrze pamiętam, pierwszy plik.

Wtedy standardowy przelew miedzy rachunkami tych banków wynosi 5PLN, przynajmniej tyle bierze Millennium, trzy razu już w ten sposób płaciłem i za każdym razem zapłaciłem 5PLN :D

Jeżeli wasze banki biorą więcej, można spróbować zrobić przelew przez np.cinkciarza. Chociaż ostatnio chciałem przelać GBP na konto angielskie i zaśpiewało prowizję 50pln, więc zrezygnowałem. 8O
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 16.05.2016 14:41

ING - koszt przelewu walutowego 5zł, lepsze to niż bawić się w wysyłanie w kopercie :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 05.07.2016 19:54

Mam pecha i właściciel mojego apartamentu w Breli mieszka w Bośni i chce, aby przelać mu zaliczkę do UNICREDIT BANK DD MOSTAR / Bosnia and Herzegovina :/

No więc nici z taniej SEPY. A wysyłał ktoś coś może do BiH i/lub tego banku?
bonek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 19.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonek » 08.08.2016 13:44

Wysłalem 200 euro przelewem z kantoru alior banku.

Dotarło 172. Zrobiłem przelew europejski - czyli SEPA (SHA - pilny).


Możliwe żeby tyle zabrało u odbiorcy ? Przecież to przelew sepa, chyba nie powinno być takich cyrków ?
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 08.08.2016 14:09

bonek napisał(a):Wysłalem 200 euro przelewem z kantoru alior banku.

Dotarło 172. Zrobiłem przelew europejski - czyli SEPA (SHA - pilny).


Możliwe żeby tyle zabrało u odbiorcy ? Przecież to przelew sepa, chyba nie powinno być takich cyrków ?


SHA nie oznacza "pilności" przelewu, tylko podział jego kosztów pomiędzy nadawcę i odbiorcę. Koszt po stronie chorwackiej to ok. 5-7 kun. Coś musi być więc nie tak.
bonek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 19.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonek » 08.08.2016 14:14

Wybrałem "przelew europejki" no i samo wybrało się "SHA - pilny". (nie było opcji wyboru) Tak to się nazywało - nie wiem dlaczego pilny, no ale jest pilny :)

Czyli to nie jest normalne? Czyli rozumiem że Pani musi złozyć reklamacje w chorwacji ?
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 08.08.2016 14:19

bonek napisał(a):Wybrałem "przelew europejki" no i samo wybrało się "SHA - pilny". (nie było opcji wyboru) Tak to się nazywało - nie wiem dlaczego pilny, no ale jest pilny :)

Czyli to nie jest normalne?


Standardowy SEPA dochodzi na drugi dzień. Może dla twojego banku to ekspres ? :) U mnie kosztowało to 8 zł i 7,5 kuny Chorwata.
bonek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 19.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonek » 08.08.2016 15:13

No całkiem możliwe. :) Ale warto zapytać, kto ma konto w kantorze alior banku ? Jakie opłaty u chorwatów ? Zaznaczam że wybrałem - przelew europejski.
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 20.08.2016 16:33

Czy wysyłał ktoś przelew do Hrvatska postanska banka ?
Można wysłać przelew sepa ? Z konta w mBanku po wypełnieniu danych samoistnie zaznacza się swift i nie mogę go zmienić na sepa. Próbowałem na wszystkie strony i nic. Może coś robię źle, no chyba, że ten hrvatski pocztowy nie należy do sepa ?
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 22.08.2016 20:21

bonek napisał(a):No całkiem możliwe. :) Ale warto zapytać, kto ma konto w kantorze alior banku ? Jakie opłaty u chorwatów ? Zaznaczam że wybrałem - przelew europejski.

Witam,
Dzisiaj założyłem konta w Splitska Banka i zleciłem testowy przelew z kantoru Aliora w EUR do tego banku na moje konto w EUR.
Zgodnie z informacją i potwierdzeniem z Aliora koszt ma być 0 PLN.
Przelew europejski, SHA.
Dam znać co z tego wyszło.
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011
Re: Przelew do Chorwacji ale na konto w HRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 22.08.2016 20:34

Mam trochę inną potrzebę, mianowicie chcę przelać pieniądze na konto w Splitska Banka, rachunek w HRK.
Chcę na tym rachunku mieć kuny na bieżące opłaty.
No i nie bardzo wiem jak w najkorzystniejszy sposób wprowadzić te kuny na rachunek, żeby zredukować koszty operacyjne.
Myślałem, żeby kupić kuny w kantorze, wpłacić w jakimś banku u nas i zrobić transfer europejski na moje konto w HR.
A może ktoś już coś takiego ćwiczył i może coś poradzić?

Pozdrawiam z rozdmuchanej burzowo Vranjicy.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Przelew do Chorwacji ale na konto w HRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 22.08.2016 20:44

CroMarek napisał(a):Mam trochę inną potrzebę, mianowicie chcę przelać pieniądze na konto w Splitska Banka, rachunek w HRK.
Chcę na tym rachunku mieć kuny na bieżące opłaty.
No i nie bardzo wiem jak w najkorzystniejszy sposób wprowadzić te kuny na rachunek, żeby zredukować koszty operacyjne.
Myślałem, żeby kupić kuny w kantorze, wpłacić w jakimś banku u nas i zrobić transfer europejski na moje konto w HR.
A może ktoś już coś takiego ćwiczył i może coś poradzić?

Pozdrawiam z rozdmuchanej burzowo Vranjicy.


A po co tak dziwacznie?
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 31.01.2017 10:59

Witam.

Mamy już prawie luty, więc nastał czas wysyłania zaliczek. Ja wysłałem przelewem SEPA, ale popełniłem duży błąd - nie wpisałem danych odbiorcy ( imię, nazwisko, adres ), miał może ktoś taki przypadek? Czy pozbędę się zaliczki???

P.S.Dziwi mnie tylko, że mój bank przepuścił taką operację...Pozdrawiam.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 31.01.2017 12:43

W naszym kraju środki zostałyby zaksięgowane. Wystarczy sam nr konta. W zagranicznym banku na 99% również.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone