Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznań- Istria na LPG

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012
Poznań- Istria na LPG

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 28.06.2012 23:04

Witam wszystkich Forumowiczów :) Jak większość szukam odpowiedzi na swoje pytanie, ale teraz kiedy rozpoczyna się sezon to myślę, żę nie jedna osoba pojedzie tą trasę więc odpowiedź przyda się nie tylko mi :)

Jadę Poznań Międzylesie Mikulov Wiedeń Maribor Koper i już Istria :)
Samochód 32l LPG więc zasięg 300 km. Planuję następujące tankowania
1. przed granicą,
2 koło Mikolov w miejscowości Bawory
później chyba dopiero Chorwacja, bo chyba prędzej nie bedzie
Zamierzam wyjechać około 15.00 i wtedy ok 6 na miejscu lub 0,00 i ok 14 na miejscu. Tak się zastanawiam czy w nocy zatankuję w Czechach.
Dziekuję za odpowiedzi. Może ktoś poda ceny
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 28.06.2012 23:31

Witaj,w Czechach zatankujesz na samej granicy w Mikulovie płatne tylko gotówką. Możesz również przed granicą jakieś parę kilometrów stacja po lewej stronie jadąc z Polski. Tam płatne również kartą. Następnie tankujesz na autostradzie w Austrii na 103 km za Wiedniem. Dobrze oznakowana trudno nie trafić. Następnie to już Chorwacja. Pozdr.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.06.2012 00:04

Zawsze podziwiałem Poznaniaków za oszczędnośc. Jazda na LPG pozwala zaoszczędzić mniej więcej o około 50% wydatków na paliwo. Jaki to oszczedny i gospodarny region.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 29.06.2012 08:03

krzkrz napisał(a):Samochód 32l LPG więc zasięg 300 km. Planuję następujące tankowania
1. przed granicą,
2 koło Mikolov w miejscowości Bawory
później chyba dopiero Chorwacja, bo chyba prędzej nie bedzie


Będzie :)
Loipersdorf ok. 105 km za Wiedniem
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 29.06.2012 08:28

beniu11 napisał(a):Witaj,w Czechach zatankujesz na samej granicy w Mikulovie płatne tylko gotówką. .


Masz na mysli stację Shella ta po lewej stronie w kierunku na Austrię? Jest jakby na terenie Shella - ale nie należy do tej stacji.
Faktycznie kilka lat temu tylko gotówką, ale już od 2-3 lat płacę kartą. Obsługa stacji idzie ze mną wtedy do tej jakby recepcji hotelu i tam był terminal.

Arek napisał(a):
krzkrz napisał(a):Samochód 32l LPG więc zasięg 300 km. Planuję następujące tankowania
1. przed granicą,
2 koło Mikolov w miejscowości Bawory
później chyba dopiero Chorwacja, bo chyba prędzej nie bedzie


Będzie :)
Loipersdorf ok. 105 km za Wiedniem


Ja uważam, że tankowanie tam jest w ogóle pozbawione sensu. Wjechałem tam raz - cena gazu powaliła - uwzględniając jeszcze wyższe zużycie gazu w porównaniu z benzyną - praktycznie wychodziło tyle samo co jazda na benzynie, którą miałem w baku z Polski. Po drugie mega kolejka - jak ja zajechałem to policzyłem. Gdybym się ustawił do kolejki - byłbym 17-ty. Zaraz mi się czasy komuny przypomniały z kolejkami po paliwo. I tylko polskie tablice rejesracyjne. Policzmy 17 samochodów razy 4 minuty (tankowanie, zapłata, odjazd samochodu - 4 minuty to i tak szybko) 17 x 4 = 68 minut.... godzina.... Popatrzyłem na tą kolejkę, walnąłem fotkę komórką (ale teraz nie potrafię znaleźć) i czym prędzej odjechałem.

Przy okazji - dla ułatwienia:
Namiary GPS na stacje:
Loipersdorf stacja Agip
N=47.3336938o
E=16.0610063o
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 29.06.2012 10:23

Przd samym Mikulowem jest po lewej stacja Benzina, zapłacisz kartą i kupisz winietkę na AT. W Słowenij Lpg dopiero pare km za granicą austriacką.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone