Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pociąg Subotica - Bar

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Radek_Mińsk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.06.2013
Pociąg Subotica - Bar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek_Mińsk » 26.05.2014 18:52

Witam wszystkich,
Poszukuję zdjęć pociągu (autokuszetki) Subotica - Bar. Planujemy rodzinny wyjazd do Czarnogóry, a także przygotowuję tekst o kolejach bałkańskich.
Proszę o fotki i informacje na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Pozdrawiam
Radek_Mińsk
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2014 19:02

Też szukałem i się wysiliłem i zapytałem wujka Google
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 27.05.2014 06:57

Radek_Mińsk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek_Mińsk » 27.05.2014 08:02

Jasne, to już wszystko było przerabiane. Do tekstu o kolejach bałkańskich muszą być zdjęcia konkretnego autora, czyt. polskiego turysty.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 27.05.2014 09:25

Radek_Mińsk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek_Mińsk » 28.05.2014 16:22

Dziękuję. Czy ktoś z czytających ten wątek ma kontakt z autorem wyprawy, p. Marcinem? Proszę o maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 28.05.2014 22:55

Napisz do autora Kol-a https://www.cro.pl/member1151/
Shinzon
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shinzon » 09.06.2014 15:51

Z powodu zniszczenia przez powódź torów pomiędzy Belgradem a miejscowością Pozega, do odwołania nie kursuje pociag Subotica - Bar - Subotica. Jak narazie jest jeden pociag do Bar z Belgradu. Odjazd 18.10, przyjazd 10.24. Pociag nie prowadzi autokuszetki. Szczegóły tu http://w3.srbrail.rs/zsredvoznje/?lang=en
pastafarian
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.03.2015
Pociągiem samochodowym do Bar`u...

Nieprzeczytany postnapisał(a) pastafarian » 11.03.2015 01:03

Witam,
w 2013 byłem w Cro i usłyszałem od poznanych przemiłych krakusów (Magda i el Doctore - pozdrawiam) o możliwym połączeniu kolejowym Novy Sad - Bar pociągiem na który można zabrać nasze 4 kółka - Cytrynce też się należy!
Od kilku dni zgłębiam temat i niestety trudno mi znaleźć info o takie formie podróży. A mam kilka pytań i nie wierzę, że wśród podróżników z kraju nad Wisłą nie znalazł się nikt kto taką podróż odbył. Już dowiedziałem się, że w tym sezonie - po zeszłorocznych powodziach - wraca połączenie Subotica/Novy Sad/Belgrad - Bar. Raz dziennie o 18 z Suboticy i ok 10 lądujemy w Barze.
Czy ktoś jechał chociaż częścią tej trasy lub w odwrotnym kierunku? Jak to wygląda w realu, czy jest problem z kupnem biletu? I najważniejsze - jaka jest maksymalna dopuszczalna szerokość samochodu w praktyce. Koleje Serbskie podają wymiar 1800 mm, ale obecnie mało który samochód ma mniej. Popularna i posiadana przez jednego z nas Skoda Octavia 3 ma 1814 i czy to przejdzie? Niby tylko 14 mm ale czy na serbskiej kolei nie pracują aptekarze.
Proszę o podzielenie się posiadaną wiedzą. Jak nie to przyjdzie mi jechać na sapera bo mimo istniejących połączeń asfaltowych chcemy to przetestować, po trosze z lenistwa, po trosze z ciekawości a po trosze z Peselu :-P
Na pewno zamieścimy relację :-)
cyryl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyryl » 12.08.2015 18:50

Witam
Czytając forum skorzystałam z wielu cennych wskazówek. Chciałam podzielić się moimi doświadczeniami dot. autokuszetek. Pociąg z autokuszetkami kursuje, bo udało mi się po tygodniu siedzenia na internecie i korespondencji z wieloma życzliwymi osobami z obsługi kolei serbskich i czarnogórskich dokonać rezerwacji. Oczywiście potwierdzę ten fakt po powrocie. Poniżej informacje, które udało mi się zdobyć od pracowników kolei serbskich i czarnogórskich:
Autokuszetki kursują na trasie z Novego Sadu i z Belgradu do Baru. Jest możliwość rezerwacji przez internet. Należy zarejestrować się na stronie serbskich kolei i dokonać rezerwacji. Potwierdzenie przychodzi mailem, ale nie ma możliwości zrobienia opłaty za rezerwację. Rezerwacja jest ważna 24 h i trzeba do tego czasu odebrać bilety w kasie i zapłacić. (pomocny e-mail w sprawie rezerwacji do Belgradu - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl). Opłatę przez internet można wnieść tylko na terenie Serbii albo Czarnogóry. Jeżeli ktoś jedzie może zrobić szybką rezerwację w dniu wyjazdu jest szansa, że zdąży odebrać bilety. Bardzo miła pani Ognjenka Andric poleciła mi w przypadku rezerwacji biletów z Novego Sadu abym kontaktowała się z panem Veselin Simovic (adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl).
Rezerwacji z Baru do Novego Sadu lub Belgradu pomoże dokonać Wam Mrs.Zeljka Turkovic (adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl). (To koleżanka Pani Ognjenki, nie wiem czy udało mi się po licznej korespondencji dokonać tego grzecznościowo metodą zapożyczonego zaufania czy tak to funkcjonuje bo mam na "gębę" zrobioną rezerwację, z podanymi numerami rezerwacji dla samochodu miejsc sypialnych, na za dwa tygodnie i bilety do odbioru do godziny 12.00 w dniu wyjazdu, pociąg odjeżdża o 17.00 z Baru)
ceny:
bilety dla 3 osób dorosłych z Belgradu do Baru - 54,60 Eur
bilety dla 3 osób dorosłych z Novego Sadu do Baru - 61,90 Eur
dzieci do lat 6 podróżują za darmo, 16 -latek traktowany jest jak osoba dorosła
kuszetka typ Bc - 6-cio osobowa -6 Euro za miejsce
przedział sypialny T3 - dla 3 osób - 15 Eur za osobe
przedział sypialny Double 20,00 Eur za osobę - dwuosobowy
autokuszetka 30 Euro (samochód nie może być wyższy niż 155 cm
Razem jak podliczyłam to 61,9+30+45 =136,9 euro = ok. 570 zł
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 19.11.2015 23:15

Sam zastanawiałem się nad takim alternatywnym rozwiązaniem, jednak nie zdecydowałem się na nie. Co prawda udało mi się dowiedzieć szczegółów dotyczących cen zakupu, godzin odjazdu, ale było jednak coś, co kazało mi zdać się na swoje 4 kółka. Często zastanawiam się czy zrobiłem dobrze czy źle, bo jadąc wzdłuż torów kolejowych mogłem podziwiać trasę pociągu (nieraz kilkaset metrów powyżej samochodu - jechałem cabrio). Ciekaw jestem opinii o samej podróży pociągiem i komfortu. Mnie osobiście zraziły opinie właśnie o niezbyt wygodnych wagonach i prędkości przemieszczania jak pociąg osobowy (tak wynika z rozkładu jady). Ponadto jazda do Baru, odbywałaby się głównie w nocy, więc nici z widoków. A jak było w rzeczywistości?

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone