Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peru - od inkaskich traktów po linie Nazca: Machu Picchu

Nazwę Ameryki zaproponował w 1507 roku niemiecki kartograf, pochodzący z Alzacji, Martin Waldseemüller. Przypisywał on odkrycie Nowego Świata, jak wówczas określano nowo odkryty ląd, Amerigo Vespucciemu i na jego cześć nadał mu miano America. Jednym z najstarszych globusów, na którym pojawiła się nazwa Ameryka, jest Globus Jagielloński z 1508 roku.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.03.2017 22:21

Franz napisał(a):Spróbuję sobie przypomnieć


... będę trzymał kciuki ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.03.2017 02:34

kmichal napisał(a):... będę trzymał kciuki ... :wink: ...

Czyżby plany podlegały procesowi krystalizacji?...

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.03.2017 09:13

Franz napisał(a):Czyżby plany podlegały procesowi krystalizacji?...


... jeszcze na początku lutego powiedziałbym, że są na to pewne szanse i to w tym roku, jednak teraz jestem już niestety większym realistą ... :roll: ... ale cały czas wierzę ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.03.2017 18:35

kmichal napisał(a):... jeszcze na początku lutego powiedziałbym, że są na to pewne szanse i to w tym roku, jednak teraz jestem już niestety większym realistą ... :roll: ... ale cały czas wierzę ... :wink: ...

Teraz mają tam wielką powódź.
Kiedy ja jechałem, na trzy tygodnie przed wylotem mieli obsunięcia ziemi właśnie w rejonie Machu Picchu.

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.03.2017 22:38

Franz napisał(a):Teraz mają tam wielką powódź.


... niestety, wygląda to kiepsko ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.03.2017 02:20

kmichal napisał(a):... niestety, wygląda to kiepsko ... :roll: ...

Masz na myśli zapewne tę powódź.

Za realizację peruwiańskich planów trzymam kciuki.

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.03.2017 09:56

Franz napisał(a):Masz na myśli zapewne tę powódź.


... zgadza się - coś o powodzi słyszałem, ale wczoraj po obejrzeniu kilku filmików dopiero dotarło jaki to ogrom ... 8O ...

Franz napisał(a):Za realizację peruwiańskich planów trzymam kciuki.


... właśnie wczoraj dowiedziałem się, że wyprawa planowana jest jednak na ten rok ( niestety na lipiec i mogę mieć problemy z urlopem w tym okresie ... :evil: ... ). W kwietniu organizatorka ma przekazać wszystkie szczegóły - czekam zatem na dokładny plan wyprawy oraz oczywiście na koszty ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.03.2017 17:07

kmichal napisał(a):czekam zatem na dokładny plan wyprawy

Tez jestem ciekaw.

Pozdrawiam,
Wojtek
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Peru - od inkaskich traktów po linie Nazca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.03.2017 17:22

weldon napisał(a):
Franz napisał(a):Reszta ekipy zdąży posprzątać miejsce pikniku, załadować wszystko na muły i wkrótce nas wyprzedzić.

Nie ma siły - na koce jechali ;)


Kiedyś, dawno, dawno temu czytałem świetną książkę jakiegoś polskiego autora - teraz nie pomnę już ani tytułu, ani nazwiska - gdzie głównym bohaterem był biegacz, potomek Inków, któremu duchy przodków przypomniały, że kurierzy inkascy, swego czasu, w najwyższych górach przemierzali dziennie biegiem dziesiątki kilometrów, dzięki czemu zaczął wygrywać zawody w biegach.

Może też trafiłeś na takich potomków :D


Może mnie Franz nie zabije ale dopiero niedawno zacząłem z uwagą czytać i oglądać ten wątek :wink: , Jako, że też czasem drapię się tam gdzie mnie nie swędzi ale w mikro w porównaniu do Ciebie skali więc podczytuję inne też wątki :) jestem właśnie przy 20 stronie tegoż :).
Książka, o której wspomniał Weldon to "Zwycięzca" Macieja Kuczyńskiego, świetnie zresztą napisana książka :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Peru - od inkaskich traktów po linie Nazca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.03.2017 17:55

bluesman napisał(a):dopiero niedawno zacząłem z uwagą czytać i oglądać ten wątek :wink: , Jako, że też czasem drapię się tam gdzie mnie nie swędzi ale w mikro w porównaniu do Ciebie skali więc podczytuję inne też wątki :) jestem właśnie przy 20 stronie tegoż :).

To masz już połowę tego, co do tej pory powstało. Miłej lektury życzę.
W przypadku innych wątków trudniej się przebić przez całość...

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.03.2017 21:21

Franz napisał(a):Tez jestem ciekaw.


... jak doczekam się planu to poinformuję ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.03.2017 16:36

kmichal napisał(a):
Franz napisał(a):Też jestem ciekaw.

... jak doczekam się planu to poinformuję ... :wink: ...

Co jest dla mnie specjalnie interesujące, to czy w ramach wyjazdu będzie chociażby dwudniowy trekking, czy tylko podjazd do Machu Picchu.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 26.04.2017 12:37

Miesiąc już minął. :?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.04.2017 03:05

korbaczik napisał(a):Miesiąc już minął. :?

C'est la vie...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.06.2017 15:12

Dzień jedenasty

Pobudka o godzinie siódmej, śniadanie i po ósmej kierujemy się do informacji turystycznej, jako że muszę zadbać o środek transportu, który za dwa dni zabierze mnie z Cuzco do Puno. Pani nas informuje, że bilety kupię w odległym o kilometr Terminal Terrestre, zatem ruszamy na piechotę, Idziemy kilometr, drugi, trzeci… Południowoamerykańskie kilometry – o czym przekonamy się kiedyś również w Patagonii – są znacznie dłuższe od nam znanych.

Za monumentem Inki Pachacuteca trafiamy wreszcie na dworzec, gdzie nabywam bilet na linię Cruz del Sur. Stąd wracamy już taksówką pod siedzibę firmy Q'ente, gdzie się okazuje, że… „nie mamy waszych plecaków i co nam zrobicie”. Nie, żartuję – są winnym punkcie miasta i za kwadrans je nam przywiozą. Wracamy do hostelu i rzeczywiście wkrótce dowożą nam plecaki, nie dostarczają jednak koszulek firmowych, o które Tomek w biurze prosił i które Ambar obiecała przysłać.

Przebieramy się w świeże ciuchy i wyruszamy na zwiedzanie. Najpierw taksówka podwozi nas na ulicę Puputi, skąd o 11:30 zabiera nas autobus do Tambo Machay, odległego o osiem kilometrów od Cuzco.

PICT0001.JPG


PICT0002.JPG


PICT0003.JPG


PICT0004.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Południowa

cron
Peru - od inkaskich traktów po linie Nazca: Machu Picchu - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone