Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NIE POLECAM - Bibinje Roko Sorić

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
NIE POLECAM - Bibinje Roko Sorić

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 07.09.2012 12:12

Jako że na forum są wielkie porządki i temat "czarna lista" wyleciał do kosza, muszę przestrzec przed apartamentami w Bibinje w tym wątku.

Zatem:
Apartamenty nie maja swojej strony, więc nie wskaże ich dokładnie.
Namiar na właściciela:
Roko Sorić
Ulica Braće Radić 35, Bibinje, Hrvatska
Google Map: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Google StreetView: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Zalety:
- położenie, praktycznie na plaży właściwej dla dzieci,
- deska windsurfingowa (bez żagla) do dyspozycji gości,
- grill do dyspozycji gości (kiepska lokalizacja, vis-a-vis apartamentu-garażu i wejścia),
- i tyle...

Wady niedyskwalifikujące:
- zaniedbany ogród przed domem,
- brak choćby jednej rolki srajtaśmy na "dzień dobry", podobnie z workiem na śmieci,
- żądanie kasy (zaliczki) tuż po przyjeździe i całej kwoty w dniu następnym - nie do tego jesteśmy przyzwyczajeni,
- synek Roko próbujący przez szereg dni wyregulować/odpalić skuter w sąsiedztwie apartamentów (hałas, spaliny)

Wady dyskwalifikujące:
- apartamenty na poziomie 0: ciemne, ciasne, śmierdzące wilgocią,
- apartamenty na poziomie 1: stare, rozwalające się meble, zaniedbana łazienka, brak podstawowego wyposażenia kuchennego,
- apartamenty na poziomie 1+: pleśń w łazience, obluzowane WSZYTSTKIE baterie, braki w wykończeniu pokoju, np. listew wykończeniowych na połączeniu kafelków z mozaiką, b.niebezpieczna dla dzieci, sterczące kable elektryczne ze ściany (p0za zasięgiem dzieci, ale jednak), obluzowane kontakty, wypaczone drzwi i żaluzje na taras, cieknący z zaworu bezpieczeństwa bojler zaczynał kapać o 2-3 nad ranem i tak do 6 rano, kiedy ciśnienie w instalacji spadało, cieknąca kabina i ciągle stojąca woda na podłodze w łazience, kiwająca się szafa podparta jakimiś klinami, skora do przewrócenia się na osobę która chce otworzyć drzwi.

I czynnik decydujący o wybitnie negatywnej opinii:
Właściciel pobiera pieniądze na podatek turystyczny (1E za osobę dorosłą dziennie) po czym nigdy nie rejestruje gości w TZ. Kiedy pod koniec pobytu wobec braku zarejestrowania domagałem się zwrotu 20E, nagle Roko udawał że nie rozumie w żadnym z języków. W TZ byli wybitnie zażenowani postawą właściciela ale mówili że niewiele mogą zrobić.
Ostatnio edytowano 26.09.2012 10:54 przez el_guapo, łącznie edytowano 2 razy
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 07.09.2012 16:57

Jak widać wszędzie są gady i w Cro.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 07.09.2012 18:43

[quote="el_guapo"]
Właściciel pobiera pieniądze na podatek turystyczny (1E za osobę dorosłą dziennie) po czym nigdy nie rejestruje gości w TZ. Kiedy pod koniec pobytu wobec braku zarejestrowania domagałem się zwrotu 20E, nagle Roko udawał że nie rozumie w żadnym z języków. [quote]

To wytrzymałeś tam więcej niż 1 noc?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 07.09.2012 20:08

demi-duox napisał(a):
To wytrzymałeś tam więcej niż 1 noc?


Jechałem "w ciemno" z 20miesięcznym dzieckiem i powiem szczerze, że w w/w terminie brakowało wolnych apartamentów. Praktyka Roko jest taka (zastosowana wobec co najmniej 3 rodzin z którymi rozmawiałem): lokuje gości "na jedną noc" w akurat wolnym apartamencie (w naszym przypadku apartament na poziomie "1") i od razu bierze tzw. zaliczkę (100e) na poczet dalszych noclegów, przy czym gwarantuje zmianę apartamentu na lepszy (lepszy wg. Roko) - naszym przypadku na poziomie "+1". Niestety nie da się obejrzeć owego "lepszego" apartamentu, bo w dalszym ciągu są w nim goście.
W przypadku rodziny z Krakowa (Citroen ZX), która przyjechała dzień przed nami (sobota) zastosował podobną praktykę, z tymże pierwszą noc spędzili w garażu zaadaptowanym na apartament bez tarasu, oczywiście z gwarancją zmiany apartamentu po jednej nocy. Ale pojawiliśmy się my (niedziela) i zakwaterował nas w apartamencie na poziomie "1", który należał się Krakusom (nic nie stracili z uwagi na standard apartamentu), ale byli bardzo wkur... bo też zainkasował 100e, w dodatku wynegocjowali gorszą stawkę za noc.
Kolejne towarzystwo z Krakowa (Mitsubishi pick-up), podobny schemat postępowania. Spali w sąsiadującym apartamencie (lustrzane odbicie) naszego docelowego apartamentu na "+1", ale było już mocno po sezonie i w efekcie po 2-3 nocach przekwaterował ich do największego apartamentu na samej górze budynku (podobno, bo nie widziałem, najlepiej wyposażonego i wykończonego - to słowa Roko).

Tak więc praktyka w kilku słowach jest taka: złowić Klienta, zblokować go zaliczką na 100e, a potem już z górki...raczej się nie przeniesie bo kolejnego dnia Roko przybiega żeby zainkasować całość kwoty.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 08.09.2012 12:16

W kwestii opłaty turystycznej. W różnych rejonach zawsze płaciłem 1 EUR za dorosłą osobę i 0,5 za dzieciaka i myślałem, że to standard. W tym roku właściciel pobrał ode mnie 4 Kuny za dorosłą i 3 za dzieciaka i dał meldunki ( Peljesac). Czy ktoś wie o co chodzi? Może to jest dodatkowy zarobek właściciela ( mnie nie przeszkadza wiem, że mają z roku na rok coraz ciężej). Może zależy od standardu np. kuca za odmor inna taksa niż apartman lub soba?
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 09.09.2012 12:43

Witam w każdym kraju znajdą się czarne owce.Zawsze będzie ktoś kto chce się szybko dorobić kosztem innych.Szkoda że musieliście się wkurzać na urlopie :x
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 10.09.2012 14:49

Adam66 napisał(a):W kwestii opłaty turystycznej. W różnych rejonach zawsze płaciłem 1 EUR za dorosłą osobę i 0,5 za dzieciaka i myślałem, że to standard. W tym roku właściciel pobrał ode mnie 4 Kuny za dorosłą i 3 za dzieciaka i dał meldunki ( Peljesac). Czy ktoś wie o co chodzi? Może to jest dodatkowy zarobek właściciela ( mnie nie przeszkadza wiem, że mają z roku na rok coraz ciężej). Może zależy od standardu np. kuca za odmor inna taksa niż apartman lub soba?


W Cro byłem dopiero 3 raz ale 1 raz dostałem dowód tego meldunku :) Najlepsze, że w zeszłym roku tydzień trzymali nam paszporty w celu niby rejestracji . Właścicielka nawet sobie do D pojechała z paszportami naszymi hehe. Już szykowałem się na najgorsze.
aniag
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniag » 10.09.2012 21:38

Czytam i oczom ne wierze.... szokujace, ze na taki apartament trafilisci. Mieszkam w Zadarze, jezeli cos moge zrobic dla rodakow, to zglosic odpowiednim organom, aby zerkneli za "apartamenyt" o ktorym piszesz. Ciezkie czasy i kazdy chcialby zarobic, ale pewnych granic nie nalezy przekraczac.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 11.09.2012 08:46

aniag napisał(a):Mieszkam w Zadarze, jezeli cos moge zrobic dla rodakow, to zglosic odpowiednim organom, aby zerkneli za "apartamenyt".


Dziękuję za zainteresowanie.
Na razie wysłałem mejla do tz-Bibinje (w piątek), ale do dnia dzisiejszego nie odpowiedzieli.
Zdaje sobie sprawę, że mają (chyba) małe możliwości interwencji.

BTW: nie wiem na ile to istotne, bo aż tak nie znam regulacji chorwackich w zakresie wynajmu, ale: wszystkie apartamenty jakie do tej pory odwiedziłem miały znaną Cromaniakom tabliczkę "Apartman" oraz oficjalny cennik wywieszony wewnątrz w widocznym miejscu - ten tego nie miał.
aniag
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniag » 11.09.2012 09:07

Nie ma sprawy. Juz dzwoniłam do TZ Bibinje i rozmawiałam z p. Senada, ktora potwierdziła, ze otrzymała Twoj mail. Opisałam jej cała sprawe i wskazałam temat na forum. Pomoge im w tłumaczeniu i mam nadzieje, ze znajdzie sie sposob na nieucziwego Roko. Moze dobrze byłoby wskazac na forum strone na ktorej znalazłes apartamenty.
Odezwij sie prosze na priv- adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Wiechu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiechu » 11.09.2012 12:26

Byłam dwa razy w Cro i jeden nocleg w Plitvicach. Za każdym razem dowody meldunku w ciągu godziny, dwóch trafiały w nasze ręce razem z paszportami (dowodami o.).
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 13.09.2012 11:53

Ja z ciekawości zapytam tylko, gdzie nasi gospodarze nas rejestrują? Czego odpowiednikiem jest to u nas?

Tydzień temu w Mandre gospodyni pobrała ode mnie po 6 kun za osobę dorosłą, a za dzieci (4 i 2) stwierdziła, że się nie płaci. U nas gminy też różnie ustalają te kwoty, więc nie dziwne że mogą się różnić w różnych rejonach Cro. A, byłem po raz czwarty w Cro i nigdy jeszcze nie dostałem potwierdzenia meldunku i zapłaty taksy.
rybolow
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybolow » 13.09.2012 13:38

el_guapo napisał(a):
demi-duox napisał(a):
To wytrzymałeś tam więcej niż 1 noc?


Jechałem "w ciemno" z 20miesięcznym dzieckiem i powiem szczerze, że w w/w terminie brakowało wolnych apartamentów.


Ja się nie odważę jechać z takim dzieckiem w ciemno, na pewno! Wolę się podenerwować, pokląć i szukać czegoś stąd.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 13.09.2012 13:59

Tanie mięso jedzą psy!
A tak poważnie klient nasz pan jak się nie podoba to spadam i tyle.
To oni powinni o nas dbać a nie my o nich,komuś się hierarchie pomyliły.
Na widok zaadoptowanego garażu bez klimy uciekam gdzie się da,wystarczy,ze gdzieś jest trochę brudno też odpada,jak chce zaliczkę do widzenia itd.Nigdy nie zdarzyło mi się spać byle gdzie i byle jak.Nie po to czekam rok na wakacje by spać w smrodzie,garażu i syfie.Ludzie szanujcie się ! Tyle w temacie.
michalagata
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalagata » 13.09.2012 14:22

Witamy wszystkich, to nasz pierwszy post na forum :)
Wczoraj wróciliśmy z kempingu Bi Village koło Puli, klimatyczne wyniosło nas 138 kun za 2 osoby dorosłe, za dzieci (4 lata, 11 lat) nie naliczali opłaty, od ręki otrzymaliśmy potwierdzenie pobytu dla Policji oraz rachunek.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
NIE POLECAM - Bibinje Roko Sorić
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone