Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 02.03.2016 01:43

.......napisałem, ze nie jezdze z kapsula choć ja posiadam, bo kolega powiedział ze przy predkosci powyżej 100 km/h huk w srodku samochodu jest nie do zniesienia, samochod traci przyspieszenie i musi się dużo częściej tankowac.
PS Mogę jezdzic tiko , a co nie mogę ; nie ma z tym problemu? Pozdrawiam.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 02.03.2016 11:10

Dziadek Maciek napisał(a):
sdolas napisał(a):
biorąc jeszcze pod uwagę to że raz w roku używam boxa :wink:



Miewam klientów, którzy używają boxa 1 max 2 razy do roku i kupują najlepsze (bardzo drogie) modele, miewam też takich, którzy mają zamontowane na stałe, używają do pracy i kupują najtańsze. Argument Twój nie jest więc argumentem :wink:


A kto bogatemu zabroni? ;)

To co napisał sdolas to właśnie podstawowy argument za wyborem takiego czy innego systemu montażu.

Moim zdaniem w szybki montaż można inwestować w 2 przypadkach:
1. Jeśli kogoś stać i chce mieć to co najlepsze,
2. Jeśli kogoś stać i wybiera taki system ze względu na częstotliwość demontażu, np. kiedy ktoś często jeździ na jednodniowe wypady na narty, a z box`em nie wjedzie do garażu.

Przy jednokrotnym użyciu na wakacjach, czy montażu "na stałe" szkoda przepłacać.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 02.03.2016 11:51

SingSing74 napisał(a):A kto bogatemu zabroni? ;)




Albo biednemu bogato żyć.

Systemy szybkiego montażu, a właściwie systemy wygodnego montażu nie zawsze wymagają dużej dopłaty. Np boxy serii Taurus Xtreme, Altro mają prosty, wygodny system, a drogie nie są.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 02.03.2016 12:53

Kolega sdolas kilka postów wyżej stwierdził, że różnica w systemie montażu w ramach produktów tego samego producenta wynosiła 500 zł, czyli dodatkowe 60%. W takim wypadku dopłata jest dosyć spora i (używając box raz w roku) ekonomicznie nieuzasadniona.

Sam jestem zdania, że lepiej kupić raz a dobrze, ale bez zarzynania domowego budżetu. Trzeba określić swoje wymagania, możliwości finansowe i jeśli to możliwe wybrać złoty środek niejednokrotnie rezygnując z pewnych elementów.

Kiedy ja wybierałem box`a, to najbardziej pasował mi Thule Pacific 200 za 1500 zł, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw musiał wystarczyć używany Ocean 80 za 300 ;) , który na wakacjach spisał się bardzo dobrze.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 02.03.2016 13:28

Nie nam boxu, który w zależności od systemu montażu, cenę ma różną o 500 zł. Wg mnie to bzdura, ale nie wszystkie boxy znam.

Np boxy Junior, znane pod nazwą Taurus, w standardzie mają zwykły cybant, a odpowiedniki tego samego producenta znane pod inną nazwą, można z wygodniejszym systemem montażu za niecałe 100 zł drożej.
Nawet super adaptery do "dziwnych", niestandardowych belek to cena max 200 zł, skąd wiec te 500 zł sdolasa :roll:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 02.03.2016 15:09

lew napisał(a): Mogę jezdzic tiko , a co nie mogę ; nie ma z tym problemu? Pozdrawiam.

Pod pytaniem o Tico napisałem, że żartuję więc się nie czepiaj.
Sam miałem swego czasu Skodę 105 i trzy Fiaty 126p, nie mam z tym żadnych problemów 8)

lew napisał(a):.......napisałem, ze nie jezdze z kapsula choć ja posiadam, bo kolega powiedział ze przy predkosci powyżej 100 km/h huk w srodku samochodu jest nie do zniesienia, samochod traci przyspieszenie i musi się dużo częściej tankowac.

Litości :? czytasz co piszesz zanim wyślesz?
Mam boksa ale nie używam, bo kolega powiedział co wiedział.
A kolega z którego gimnazjum? Z tego samego co Ty?
Po pisowni, znakach interpunkcyjnych i wybujałej wyobraźni mam wrażenie, że zgadłem :lol:
encomp
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 02.03.2016 17:23

No wyjazd bez boxa do cro raczej niemożliwy, choć kombiak pojemny jest. Jeżdzę z thule 360 litrów. 2 lata temu jak wracaliśmy z Seget Vranica, dojechaliśmy do Velebitu. Zrozumiałem wreszcie czemu boxy spinają na zewnątrz pasami. Wiał Bora, tak dawało ze auto przy 30 km/h przestawiało. Jechaliśmy dość ostro pod gore w stronę tunelu Celinka i nagle wielki kawał plastiku na zakręcie. Myślałem, ze to zderzak. Kawałek dalej stała Fiesta na wegierskich blachach bez boxa, tzn zostało samo dno. Bagaże poszły w dół zbocza.
encomp
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 02.03.2016 17:25

Thule do 140 nie słychać. Komfortowo 120/h
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 02.03.2016 17:43

encomp napisał(a):...Kawałek dalej stała Fiesta na wegierskich blachach bez boxa, tzn zostało samo dno. Bagaże poszły w dół zbocza.

:( nie zazdroszczę

encomp napisał(a):Thule do 140 nie słychać. Komfortowo 120/h

Czyli podsumowując:
- firmowy box = cisza
- mój (na razie) budżetowy = cisza
Nie rozumiem niektórych kolegów z gimnazjum :wink: :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.03.2016 21:06

Dziadek Maciek napisał(a):Nie nam boxu, który w zależności od systemu montażu, cenę ma różną o 500 zł. Wg mnie to bzdura, ale nie wszystkie boxy znam.

Np boxy Junior, znane pod nazwą Taurus, w standardzie mają zwykły cybant, a odpowiedniki tego samego producenta znane pod inną nazwą, można z wygodniejszym systemem montażu za niecałe 100 zł drożej.
Nawet super adaptery do "dziwnych", niestandardowych belek to cena max 200 zł, skąd wiec te 500 zł sdolasa :roll:

Być może zrobiłem błąd że nie dokonałem zakupu boxa u największego speca 8) :wink:

W tym czasie kiedy kupowałem box (rok temu) i w miejscu gdzie kupowałem, taka była właśnie różnica w cenie, dobry jakościowo box na cybantach ok 800zł, porównywalny ale już z szybkim montażem około 1300 zł. Dla mnie różnica w samym boxie była niezauważalna dlatego napisałem że to praktycznie taki sam box, różniący się tylko mocowaniem.
Być może dla specjalistów jest inaczej, dla mnie .... jw.
Stwierdzenie że piszę bzdury jest trochę nieuzasadnione.
Gdybym miał fizyczną możliwość kupna boxa tej klasy co kupiłem, ale z szybkim mocowaniem, w cenie wyższej jak podałeś o 100 zł, sądzisz że wybrałbym cybanty ?
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 03.03.2016 20:01

papse napisał(a):
Olo napisał(a):w 2005 roku kupiłem box Hakra, wtedy to była jedna z lepszych ofert jaką znalazłem

Pamiętasz jaki to był model?

Olo napisał(a):Teraz mam też czarny box - wielkościowo taki sam, ale - z przodu troszke niższy - inna sylwetka więc trochę mniej pojemny, ale z to cichszy (znacząco cichszy) i szytywniejszy więc łatwiej się go przenosi i montuje, ale też spełnia swoją rolę.

Napisz proszę jaki konkretnie box kupiłeś, może hałas to wina belek bagażnika, miałem taki przypadek.

Olo napisał(a):a jedno założenie - ważne (ale nie moralizatorskie) - ja z boxem nie jadę więcej niż 130 km/h - więc ne wiem jak się spisuje przy większych prędkościach :)

Oczywista oczywistość :D
Dopiero co (piątek lub sobota) na A4 w okolicach góry św. Anny zerwał się komuś bagażnik z rowerami i pokiereszował auta jadące z tyłu.
Ciekawe z jaka prędkością jechał?



Szukałem zapisków różnych - ale nie znalazłem nazwy tego Hakra,
teraz mam Altro 460, też duży - ale jak pisałem mniej pojemny ale sporo cichszy, poza tym zrobiłem krok do przodu jeśli chodzi o wygodę montażu - Hakr był na cybantach, Altro jest na pół cybantach - łatwo zapinanych - prawie szybko złączkach ale montuje sie dużo szybciej. Co do belek to belki mam cały czas te same - thule stare, kanciaste, czarne - zmieniam tylko stopy montażowe do dachu. Więc różnica w odgłosach raczej nie wynika z belek :)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 03.03.2016 21:29

papse napisał(a):
lew napisał(a): Mogę jezdzic tiko , a co nie mogę ; nie ma z tym problemu? Pozdrawiam.

Pod pytaniem o Tico napisałem, że żartuję więc się nie czepiaj.
Sam miałem swego czasu Skodę 105 i trzy Fiaty 126p, nie mam z tym żadnych problemów 8)

lew napisał(a):.......napisałem, ze nie jezdze z kapsula choć ja posiadam, bo kolega powiedział ze przy predkosci powyżej 100 km/h huk w srodku samochodu jest nie do zniesienia, samochod traci przyspieszenie i musi się dużo częściej tankowac.

Litości :? czytasz co piszesz zanim wyślesz?
Mam boksa ale nie używam, bo kolega powiedział co wiedział.
A kolega z którego gimnazjum? Z tego samego co Ty?
Po pisowni, znakach interpunkcyjnych i wybujałej wyobraźni mam wrażenie, że zgadłem :lol:

Po twojej pisowni, znakach interpunkcyjnych oraz totalnym braku logiki w tym co piszesz wniskuje ,iż jesteś analfabeta wtornym. Mozliwa jest również opcja ukończenia podstawówki (inaczej).
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 03.03.2016 21:41

Olo napisał(a):Szukałem zapisków różnych - ale nie znalazłem nazwy tego Hakra,
teraz mam Altro 460, też duży - ale jak pisałem mniej pojemny ale sporo cichszy, poza tym zrobiłem krok do przodu jeśli chodzi o wygodę montażu - Hakr był na cybantach, Altro jest na pół cybantach - łatwo zapinanych - prawie szybko złączkach ale montuje sie dużo szybciej. Co do belek to belki mam cały czas te same - thule stare, kanciaste, czarne - zmieniam tylko stopy montażowe do dachu. Więc różnica w odgłosach raczej nie wynika z belek :)

OK dzięki.
Zapytałem się o belki bo miałem gwiżdżącą przygodę ze swoimi :wink:
Po zakupie i montażu nowego bagażnika (czarne, kanciaste belki), jadę ci ja po swoją M. do pracy a tu jakiś żartowniś siedzi mi na dachu z gwizdkiem i powyżej 60 km/h próbuje mnie zdenerwować :twisted:
Okazało się jednak, że to wzdłużne nacięcia regulacyjne od spodu belek robią za gwizdek :mrgreen: . Co robić jutro wyjazd? Na szczęście taśma izolacyjna jest lekiem na całe zło :wink: i w ciszy mogliśmy udać się nad Jadran.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 03.03.2016 21:45

lew napisał(a):Po twojej pisowni, znakach interpunkcyjnych oraz totalnym braku logiki w tym co piszesz wniskuje ,iż jesteś analfabeta wtornym. Mozliwa jest również opcja ukończenia podstawówki (inaczej).

Masz mnie, jesteś spostrzegawczy jak nikt na forum 8)
Skąd wiedziałeś, że mam tylko niepełne podstawowe? Synku...
encomp
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 04.03.2016 13:15

Za nowego thule 360 litrów - bodajże Pacific 200 dałem chyba z 1100 zł. Dobry box. Kupiony głównie pod narty ale uważam, że na wypad do Cro super. Zaletą jest system szybiego mocowania, przykręca się w 3-4 minuty. System od thule. Co do hałasu to wiadomo jak jest 140 i solar dach otwarty to słychać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone