Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krytyczne zapiski z pielgrzymki na Lefkadę

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 10.02.2017 13:53

Witam i ja dotarłem na wspaniałą relacje,dzięki której coraz bardziej dojrzewamy do Grecji super fotki :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.02.2017 11:06

kataryniarz napisał(a):Buber mam nadzieję na przyszłą relację z Twojej Norwegii, jakiś plan już w głowie może jest? :D

Hej
Norwegia tymczasowo zawieszona.
Na razie kierunek Grecja :D .
Wspaniały kraj, spoko ludzie.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.02.2017 11:08

jacek73 napisał(a):Witam i ja dotarłem na wspaniałą relacje,dzięki której coraz bardziej dojrzewamy do Grecji super fotki :)


Cześć
Od Ciebie trochę dalej, ale myślę, że autkiem w dwa dni można przeskoczyć... ewentualnie lot z Warszawki.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 13.02.2017 09:04

Nie dziwię się, można się zakochać w Grecji :)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 16.07.2018 18:50

Super relacja, a widoki .... marzenie.
Jestem dopiero na 6 stronie, przy kocie różnookim, ale oczywiście będę czytać dalej.
Kiedyś zastanawiałam się nad podrożą autem w te rejony, ale chyba postawię na samolot. Choć z 4-osobowej grupy tylko ja mam obiekcje, ale teraz jakby jeszcze mocniejsze :smo:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.07.2018 20:05

Hej - jeszcze ktoś tu zagląda ? :D
Ja też po jeździe w tym roku, na sąsiednią wyspę, też coraz bardziej jestem za samolotem.
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 19.08.2018 19:57

Buber napisał(a):Hej - jeszcze ktoś tu zagląda ? :D
Ja też po jeździe w tym roku, na sąsiednią wyspę, też coraz bardziej jestem za samolotem.

Zaglądamy, w tym roku Kafalonia samochodem przez Bałkany. Zawsze coś nowego.
Pozdrawiam.
Steftes
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.08.2018 07:11

steftes napisał(a):
Buber napisał(a):Hej - jeszcze ktoś tu zagląda ? :D
Ja też po jeździe w tym roku, na sąsiednią wyspę, też coraz bardziej jestem za samolotem.

Zaglądamy, w tym roku Kafalonia samochodem przez Bałkany. Zawsze coś nowego.
Pozdrawiam.
Steftes

Hej - ja właśnie tam byłem - szerokiej drogi - pozdrawiam :D .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 22.08.2018 16:12

Buber napisał(a): Hej - ja właśnie tam byłem - szerokiej drogi - pozdrawiam :D .


Cześć
My wybieramy się na Kefalonię za rok. Jechaliście samochodem? Możesz podpowiedzieć coś na temat połączeń promowych i cen?
O miejscówki i namiar na kwaterę nie śmiem prosić :)
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 22.08.2018 21:36

Wróciliśmy stamtąd pod koniec lipca. Jechaliśmy samochodem, korzystaliśmy z promu, płynęliśmy z Nydrii do Fiskardo - https://westferry.gr/ ceny 40 eura za auto + po 9 za pasażerów. Prom płynie 3 razy dziennie ale w sezonie warto być wcześniej, żeby kupić bilet. Tym razem wjechałem ostatni. Warto kupić bilet w dwie strony, bo trochę tańszy i mamy wtedy pewność, że popłyniemy wybranym kursem. W Nydrii przy głównej ulicy jest biuro Dioni Trawel gdzie można wcześniej przez internet, lub osobiście zarezerwować bilety. Prawie zawsze wszyscy wjeżdżają nawet bez rezerwacji. Załoga ustawia wszystkie auta na styk. Co do miejscówki to wybraliśmy hotel 100 gwiazdkowy czyli camping Karavomilos, bo lubimy, ceny są umiarkowane, miejsca zawsze jest dosyć. Gdyby co to jeszcze pytaj. Pozdrawiam życzę wspaniałych wrażeń - Steftes
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.08.2018 22:49

Ja płynąłem z Kyllini do Poros - https://www.ioniangroup.com/en/.
Biletów na prom nie było potrzeby rezerwować, tłoku w obydwie strony nie było.
Auto i 4 osoby return ticket 140 E (wychodzi taniej niż 2 pojedyncze).
Na miejscu nocleg w hotelu Asteris - https://www.asterishotel.gr/ w Skali - miejscówkę bardzo polecam, duże pokoje z klimą, aneksem kuchennym, duży basem, świetne widoki. Najtaniej rezerwować na ich stronie.
Skala - sama miejscowość typowo turystyczna, fajnie położona, z dużą plażą; jako miejsce wypadowe na wycieczki po wyspie średnia.
Kefalonią jestem zachwycony - piękna duża, górzysta wyspa ... bardzo zielona, zrobiłem na niej prawie tysiąc kilometrów.
To nie jest prawda, ze nie jest popularna - wyspa jest bardzo popularna, głównie wśród Brytyjczyków, ale na tyle duża, ze można się na niej zgubić i znaleźć ciche spokojne miejsce. Do reszty szczegółów zapraszam na PW lub maila.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 23.08.2018 12:14

Steftes, Buber bardzo, bardzo dziękuję za informacje. Zaoszczędziłam dzięki Wam kilka godzin przed komputerem.
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Krytyczne zapiski z pielgrzymki na Lefkadę - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone