Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedziemy do Borka...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Jedziemy do Borka...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 16.06.2009 10:42

Witam Borkomaniaków,
będziemy tam od 01.08.09 - mamy nadzieję się załapać na słynną Dan Borkę.
Na Peljesacu to bedzie nasz pierwszy raz. Willa Gloria zarezerwowana. Jeśli ktos może mi odpowiedzieć jak daleko z tego domu do plaży to bedę wdzięczna.
Tychy pozdrawiają..... :lol:
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 16.06.2009 11:17

Joan65 napisał(a):Witam Borkomaniaków,
będziemy tam od 01.08.09 - mamy nadzieję się załapać na słynną Dan Borkę.
Na Peljesacu to bedzie nasz pierwszy raz. Willa Gloria zarezerwowana. Jeśli ktos może mi odpowiedzieć jak daleko z tego domu do plaży to bedę wdzięczna.
Tychy pozdrawiają..... :lol:

Witam
Chyba się wymieniamy (jesteśmy w Glori od 15 sierpnia). Jedziemy do Borka drugi raz ale sam nie mogę skojarzyć gdzie jest ta willa.
Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2009 11:39

My będziemy w Dingaču od 7 sierpnia, ale generalnie Dingač cały sierpień jest polski :)
Co do fešty na Dan Borka to jest ona z soboty na niedziele w pierwszy łikend sierpnia. Ale wcześniej , w tygodniu także są różne imprezy, są regaty łodzi wiosłowych, jest mecz waterpolo, są występy dzieci na wieczorku poezji, no i śpiewa Klapa Dingač gdzie drugim głosem jest Ivo Daničić, mój gospodin :) A sama fešta to zabawa przy muzyce na żywo, zawody w przeciąganiu liny, loteria gdzie można wygrać całą szynkę albo 20-to kilowego gofa :)
Co do położenia villi to sam nie mogę obsiew uzmysłowić gdzie jest, jedno jest pewne, tak jak pisali na stronie, nie więcej niż 5 minut do morza i na pewno powrót pod górkę... :)
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 16.06.2009 11:44

Witam,
willa Gloria usytuowana jest przy samym wjeżdzie do wioski Borak.
Można powiedziec tak: po pokonaniu ciekawego zjazdu na pierwszym zakręcie wśród drzew ! musicie odbić z głównej drogi w lewo i zjechać około 30 m w dół dość stromym, betonowym zjazdem. Biały dom z zielonymi oknami i okiennicami.
Nie pomylcie z Dingacem którego kilka domów będziecie mijać wcześniej po lewej.
Pamiętajcie - zjazd do willi wsrod drzew :)
Do pierwszej plaży - zejście po schodach macie max 10 minut spacerkiem z nogi na nogę. Do drugiej - 15 minut.
Byliśmy w Borku dwa razy. W willi Goria w ubiegłym roku, zaliczając Dan Borkę i wróciliśmy zadowoleni :)

Pozdrawiam i życzę miłego urlopu :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2009 11:55

Czyli willa Gloria jest przed pierwsza konobą w lewo czy mijamy konobę?
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 16.06.2009 12:02

Przed konobą i przed znaną duża białą willa o nazwie Dingacz, które są po prawej stronie drogi.

To dokłanie pierwszy zjazd w dół, w lewo, odchodzący od głownej drogi wiodącej przez cały Borak. Przed takim dziwnym niby mostkiem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2009 12:18

Czyli jest jasność w temacie... To sam początek Borka, tam od kilku lat był teren budowy... Do plaży prawdopodobnie należ wejść pod górkę do tej głównej alejki i potem iść obok pierwszej konoby i zaraz jest plaża ze schodkami. Zejścia do swojej plaży chyba nie mają.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2009 12:21

Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 16.06.2009 12:27

Już kojarzę, jakaś pomrocznośc mnie ogarnęła czy cuś. W tamtym roku spałem u Nikicy i Darko w willi Dingacz. Macie rację parę metrów wcześniej w lewo. :D
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 16.06.2009 12:28

Dokładnie tak. Wychodząc z domu podchodzisz dośc stromo te około 30 m do głownej drogi, skręcasz w lewo i maszerujesz przez pół wioski do plaży. Leniwym, wakacyjnym krokiem do 10 minut :)
Do willi Dingacz w półcieniu rzucanym przez drzewa, później ostro w dół w pełnym słoneczku i przy konobie w prawo (tylko tak prowadzi droga :) ). Teraz już tylko parę kroków :)

W ubiegłym roku właśnie po lewej stronie od drogi budowano kolejne domy ale Gloria ciągle jest pierwsza :))
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 16.06.2009 12:33

Zgadza się, sam zaglądałem na te budowy w poszukiwaniu deseczki potrzebnej do skonstruowania wędki.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 16.06.2009 14:43

Wszystkim wielkie dzięki za obszerne info nt Glorii. No to się troszkę nachodzimy ale co tam - cały rok przy biurku to nawet lepiej.
Najważniejsza jest dobra atmosfera przy browarku w konobie....
Pozdrawiam
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 16.06.2009 14:49

frizi napisał(a):Witam,
willa Gloria usytuowana jest przy samym wjeżdzie do wioski Borak.
Można powiedziec tak: po pokonaniu ciekawego zjazdu na pierwszym zakręcie wśród drzew ! musicie odbić z głównej drogi w lewo i zjechać około 30 m w dół dość stromym, betonowym zjazdem. Biały dom z zielonymi oknami i okiennicami.
Nie pomylcie z Dingacem którego kilka domów będziecie mijać wcześniej po lewej.
Pamiętajcie - zjazd do willi wsrod drzew :)
Do pierwszej plaży - zejście po schodach macie max 10 minut spacerkiem z nogi na nogę. Do drugiej - 15 minut.
Byliśmy w Borku dwa razy. W willi Goria w ubiegłym roku, zaliczając Dan Borkę i wróciliśmy zadowoleni :)

Pozdrawiam i życzę miłego urlopu :)


A jak tam gospodarze w Glorii? Czy można dowolnie z tego wielkiego grila korzystać? My lubimy ryby, hobotnice i takie tam przysmaki, które można swietnie na grilku przyrządzić.
Co do tych "stromych i ciekawych" zjazdów czy podjazdów to mam nadzieję że nie jest tak źle skoro tyle ludz daje radę.....
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 16.06.2009 15:10

Nic się nie martw ! Moje intencje przy pisaniu tych słów były bardzo pozytywne - zjazd jest ciekawy i robi wrażenie. Byliśmy zachwyceni - podobnie jak towarzystwo, które namówliśmy na ubiegłoroczną wyprawę :) Gwarantuję Wam, że po wyjechaniu z tunelu w Potomje gdy ujrzycie piękny widok Jadranu zatrzymiecie się na górze, przed zjazdem choć na chwilę by nacieszyć oczy tym widokiem. Przepiękny !

Co do gospodarzy - przytrafiła nam się awaria auta. Pierwotnie było trochę problemów ale koniec końców bardzo nam pomogli za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Awaria przedłużyła nasz pobyt o dwa dni - akurat był wolny apartament, który nam udostępnili bezinteresownie !!!
Nie chcieli zapłaty !!! a prosili jedynie by się przenieśc bo nasz był zarezerwowany.

Grill - w czasie naszego pobytu przez jeden tydzień gospodarze także mieli gości - dwie córki z rodzinami. W tym czasie więcej korzystali z grilla ale oczywiście nie było problemów byśmy i my mogli korzystać.
W tygodniu gdy "starsi Państwo" byli sami nie rozpalali grilla.

Potwierdzam, dom nie ma własnej plaży :)

Pozdrawiam :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.06.2009 19:52

Bocian napisał(a):My będziemy w Dingaču od 7 sierpnia, ale generalnie Dingač cały sierpień jest polski :)
Co do fešty na Dan Borka to jest ona z soboty na niedziele w pierwszy łikend sierpnia. Ale wcześniej , w tygodniu także są różne imprezy, są regaty łodzi wiosłowych, jest mecz waterpolo, są występy dzieci na wieczorku poezji, no i śpiewa Klapa Dingač gdzie drugim głosem jest Ivo Daničić, mój gospodin :) A sama fešta to zabawa przy muzyce na żywo, zawody w przeciąganiu liny, loteria gdzie można wygrać całą szynkę albo 20-to kilowego gofa :)


Ale i tak najlepszy jest dzień 22 lipca ( o ile mnie pamięć nie zawodzi ) ... To jest dopiero impreza ... Drugi głos Dingaca obchodzi w tym roku swe 55 urodziny :wink: :D
Pozdrav .
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone