Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar&Dubrovnik jesienną porą

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.11.2017 11:01

Czarnogóra tańsza od Chorwacji . W centrum Kotoru w konobie Akustik tuż przy morzu mesna plata dla 2 osób kosztowała 18 euro . Chorwacja jednak ma o niebo lepsze plaże . Więc proponuje zrobić mięso do słoików i damy radę :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.11.2017 11:48

ruzica napisał(a):[
Ale wróćmy na nasz spacer. Stari Grad wieczorem bardzo nam się podoba. Zresztą, nie tylko wieczorem :)

Pełna zgoda, Starigrad na Twoich zdjęciach bardzo mi się podoba :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 16.11.2017 15:39

tyniolek napisał(a):Stari Grad :hearts: to moje ulubione miasto na wyspie


Moje też :)

tyniolek napisał(a):
Stwierdzilismy, że tym Chorwatom to już się w pupkach poprzewracało. :(


No ja to już mówię od dawna. Kiedyś im się to może czkawką odbije..

travel napisał(a):Czarnogóra tańsza od Chorwacji . W centrum Kotoru w konobie Akustik tuż przy morzu mesna plata dla 2 osób kosztowała 18 euro . Chorwacja jednak ma o niebo lepsze plaże . Więc proponuje zrobić mięso do słoików i damy radę :oczko_usmiech:


Słoiki odpadają- po pierwsze chyba nie umiałabym ich zrobić i bałabym się potem zejścia od jadu kiełbasianego 8O :mrgreen: , po drugie nie przepadam za odgrzewanym jedzeniem. Na razie stosujemy system- gotowanie z produktów kupionych w jakimś Konzumie, a od czasu do czasu konoba.

beatabm napisał(a):
ruzica napisał(a):[
Ale wróćmy na nasz spacer. Stari Grad wieczorem bardzo nam się podoba. Zresztą, nie tylko wieczorem :)

Pełna zgoda, Starigrad na Twoich zdjęciach bardzo mi się podoba :D


SG jest piękny, nie tylko na zdjęciach :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.11.2017 09:58

Na Hvarze byliśmy jeden dzień dawno temu. Zdecydowanie więc kiedyś musimy tam spędzić więcej czasu. Chętnie go pooglądam u Ciebie. Stari Grad nocą piękny :hearts:
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 18.11.2017 13:40

mi osobiście bardziej przypadła do gusty Jelsa, mniejsza i bardziej klimatyczna :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 19.11.2017 17:04

trzy urlopy na Hvarze i jeszcze nie zaliczyliśmy Glavicy i widoku na Stari Grad... do nadrobienia w przyszłym roku dobrze że nam o tym przypomnieliście :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.11.2017 21:31

Beata W. napisał(a):Na Hvarze byliśmy jeden dzień dawno temu. Zdecydowanie więc kiedyś musimy tam spędzić więcej czasu. Chętnie go pooglądam u Ciebie. Stari Grad nocą piękny :hearts:


My spędziliśmy 6 dni pełnych + 1 wieczór i 1 poranek, a i tak mam mały niedosyt- kilka rzeczy chciałabym jeszcze na Hvarze zobaczyć.

banankochan napisał(a):mi osobiście bardziej przypadła do gusty Jelsa, mniejsza i bardziej klimatyczna :)


Mi właśnie jakoś nie....Po Jelsie zresztą dużo oczekiwałam(po zachwytach niektórych osób na forum), ale mnie się tylko podobała, a niczego nie urwała :roll:

mariusz_77 napisał(a):trzy urlopy na Hvarze i jeszcze nie zaliczyliśmy Glavicy i widoku na Stari Grad... do nadrobienia w przyszłym roku dobrze że nam o tym przypomnieliście :papa:


Może sobie coś jeszcze przypomnę :wink: :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 20.11.2017 10:10

09.10.2017 Sv. Nikola cz. I

Zanim odkryliśmy na którym kanale w tv oraz o której godzinie jest prognoza pogody, musieliśmy sobie przewidywać ją sami :roll: I tak na podstawie dnia wczorajszego ustalamy, że pewnie będzie przeciętnie pod względem temperatury, ale może być dobrze z widocznością. No to plażowanie poczeka sobie jeszcze jeden dzień, a my się dziś wybierzemy do św. Mikołaja. Oczywiście liczymy na prezenty w postaci super widoków :oczko_usmiech:

Z apartmana wychodzimy przed 10, bo jakieś słodycze na drogę trzeba będzie kupić(no i wodę). Pisałam wcześniej, że chorwackie słodycze nam nie pasują, ale w tym roku bardzo polubiłam pianki choco-banana.

O takie:

choco.jpg


Trochę się pomyliliśmy co do pogody, bo kiedy wychodziliśmy ze sklepu o 10.19, było już tak ciepło, że bluzy z długim rękawem musiały wylądować w plecakach. :D

Startujemy. My jesteśmy masochistami i szczyt zdobędziemy z poziomu zatoki w Starim Gradzie 8O

Sv. Nikola to najwyższy szczyt na wyspie. Mierzy sobie 628 m. Prowadzą na niego 3 drogi(a przynajmniej ja wiem o 3), najkrótsza i najbardziej stroma ze Sv. Nedelji, oraz dwie dłuższe: z Svirće i z Dola. Najfajniej byłoby wejść jedną z tych dróg, a zejść inną, ale to nastręczyło by nieco problemów logistycznych, bo Hvar to nie Zakopane i żaden bus ze Sv. Nedelji nie zawiezie nas do domu. Czyli nie ma innego wyjścia jak Dol-Sv Nikola-Dol. Do Dola ze Starego Gradu jest 3 km, bez sensu brać samochód- przejdziemy się.

By nie iść asfaltem, wybieramy polne dróżki prowadzące przez równinę Starego Gradu. Krajobraz nie zmienił się tu podobno od czasów starożytnych, od dawna uprawia się tu wino i oliwki. Od 2008 r. Starogradsko Polje wpisane jest na listę Unesco.

cro185.jpg


Stari Grad coraz dalej:

cro186.jpg


Pół godzinki i jesteśmy w malowniczo położonej wiosce Dol:

cro187.jpg


Widoki spod kościoła są całkiem niezłe, ale zasłania je jakaś kosmiczna rakieta 8O :wink:

cro188.jpg


Sam kościół zresztą też niczego sobie:

cro189.jpg


Tuż przy kościele rozpoczyna się szutrowa droga, którą dojdziemy prawie, że na szczyt. Jest to też szlak rowerowy. Samochodem od biedy też da się wjechać, ale my po szutrach nie jeździmy :?

cro190.jpg


Mamy do przejścia spory kawałek. Dróżka wznosi się dość łagodnie pod górę i początkowo jest ekstremalnie nudno.

Dopiero po jakimś czasie wyłania się nasz cel:

cro191.jpg


Co to za roślinka :?:

cro192.jpg


Coś podobnego widzieliśmy na Lokrum i nawet jacyś Chorwaci to jedli 8O , tylko mieli miny nieciekawe :roll:

Od pewnego momentu wolę iść tyłem, żeby nie stracić widoków:

cro193.jpg


cro194.jpg


Ktoś tu ma niezłą miejscówkę:

cro195.jpg


Z bliska nasz cel wygląda bardzo niepozornie:

cro196.jpg


Spotykamy cykady- chyba są na randce :wink:

cro197.jpg


Jest też samotny jaszczurek:

cro198.jpg


Teraz będzie przerwa przed atakiem szczytowym. W następnym odcinku podzielę się z Wami prezentami od Mikołaja. O ile byliście grzeczni :!: :twisted: :wink: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.11.2017 11:11

ruzica
W następnym odcinku podzielę się z Wami prezentami od Mikołaja. O ile byliście grzeczni :!: :twisted: :wink: :papa:


To następny odcinek za miesiąć :?: :oczko_usmiech:

Fajna ta droga na Mikołaja. Nie wydaje się zbyt forsowna...I autkiem można na luzie podjechać :)
Ale spacer zawsze lepszy..
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.11.2017 11:13

Teraz będzie przerwa przed atakiem szczytowym. W następnym odcinku podzielę się z Wami prezentami od Mikołaja. O ile byliście grzeczni :!: :twisted: :wink: :papa:


Oczywiście, że byliśmy grzeczni, chyba nie masz wątpliwości :roll: :mrgreen: :roll:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 20.11.2017 20:26

Katerina napisał(a):To następny odcinek za miesiąć :?: :oczko_usmiech:



To będzie taki przyspieszony Mikołaj. Może nawet jutro :!:

Katerina napisał(a):Fajna ta droga na Mikołaja. Nie wydaje się zbyt forsowna...I autkiem można na luzie podjechać :)
Ale spacer zawsze lepszy..


Wcale nie jest forsowna :) Pierwszy raz w życiu wchodząc na jakąś górę w ogóle się nie spociłam :mrgreen:

beatabm napisał(a):
Oczywiście, że byliśmy grzeczni, chyba nie masz wątpliwości :roll: :mrgreen: :roll:


Hmmm, bo ja wiem :roll: :?: A nie było przypadkiem zbyt wiele Cyca :?: :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.11.2017 20:55

Chętnie udam się kiedyś na Nikolę Waszą trasą 8) .
I tych pianek bananowych muszę spróbować :oczko_usmiech:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 20.11.2017 21:01

ruzica napisał(a): Od pewnego momentu wolę iść tyłem, żeby nie stracić widoków:

Widoki, pierwsza klasa :hearts:
ruzica napisał(a): W następnym odcinku podzielę się z Wami prezentami od Mikołaja. O ile byliście grzeczni :!: :twisted: :wink: :papa:

Ja byłam :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 20.11.2017 21:14

marze_na napisał(a):I tych pianek bananowych muszę spróbować :oczko_usmiech:


One są też bardzo popularne w Czechach i na Słowacji :idea:

krakusowa napisał(a):Widoki, pierwsza klasa :hearts:


Jak się już wgramolimy na sama górę to będą trochę lepsze :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.11.2017 08:16

ruzica napisał(a):Prowadzą na niego 3 drogi

No to jednak jest ich więcej :) , bo myśmy wjeżdżali jedną, zjeżdżali drugą a żadna nie była tą przez Ciebie wymienioną :cool:
Jedna prowadzi ze "starej drogi" do Hvaru, odbija od niej jakieś 2 km za Selcą. Druga odchodzi z nowej drogi tuż przed/za tunelem (od strony Hvaru. Obie są długie, więc raczej na piesze wycieczki się mniej nadają :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar&Dubrovnik jesienną porą - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone