Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2015 19:35

joajer napisał(a):Tak jadłem, np super pizzę w 2000r i w 2013r Ta z 2013 była gorsza (było ich kilka z różnych knajpek) niż w polsce, frutti do mare, kilka krewetek koktajlowych z dyskontu i to wszystko, ale skoro jest 100000 klientów którzy płacą i nie narzekają to po co się męczyć, komuś się wydaje, że jak jest turystą z polski to go nie zrobią w bambuko, niestety zrobią!


Rysiek wspomniał i pomidorach, ja pomyślałam o arbuzie.
Po takim chorwackim - to już żaden nie smakuje ... (jeszcze w Indiach jadłam pyszne ;) )
Może Twoje frutti do mare nie było dobre bo nie było frutti di mare :)
Piłam pyszny Prošek we Vrboskiej, piłam taki sobie w Dubrovniku, i co mam mówić, że prošek jest okropny????

maniust napisał(a):A ja nie :oczko_usmiech: , u nas w Gd na hali targowej sprzedaje kobitka pomidory malinowe , no cud , miód i orzeszki :) , w Cro tak pysznych nie ma.

Moja ciocia w ogródku też ma pyszne ... :roll: a do Cro mam tak samo blisko jak do Ciebie Maniek :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 19:42

Bea.ta napisał(a):ico mam mówić, że prošek jest okropny????

.....bo dla mnie jest (celowo podkreśliłem że dla mnie ), bo ja nie trawię żadnego wina. :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2015 19:45

maniust napisał(a):
Bea.ta napisał(a):ico mam mówić, że prošek jest okropny????

.....bo dla mnie jest (celowo podkreśliłem że dla mnie ), bo ja nie trawię żadnego wina. :mrgreen:

Ja też wolę travaricę :) ale jakbyś tego konkretnego spróbował .... mmm po degustacji nie wiedziałam, czy do wyjścia trafię ;)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 19:48

Bea.ta napisał(a):
maniust napisał(a):
Bea.ta napisał(a):ico mam mówić, że prošek jest okropny????

.....bo dla mnie jest (celowo podkreśliłem że dla mnie ), bo ja nie trawię żadnego wina. :mrgreen:

Ja też wolę travaricę :) ale jakbyś tego konkretnego spróbował .... mmm po degustacji nie wiedziałam, czy do wyjścia trafię ;)

Próbował nie raz , nie podeszło :roll: , ale mówisz że aż tak sponiewiera po degustacji ? :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2015 19:55

maniust napisał(a):Próbował nie raz , nie podeszło :roll: , ale mówisz że aż tak sponiewiera po degustacji ? :lol:

No wiesz ... cały dzień na plaży ..... :roll: mało jedzenia :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 20:31

Bea.ta napisał(a):
maniust napisał(a):Próbował nie raz , nie podeszło :roll: , ale mówisz że aż tak sponiewiera po degustacji ? :lol:

No wiesz ... cały dzień na plaży ..... :roll: mało jedzenia :)

Pamiętam swój pobyt pierwszy pobyt w Rovinj , poszliśmy do takie wielkiego gościa do piwnicy i jak walnąłem kielonka travaricy , tom mało żem z klapek nie wyskoczył , tak sponiewierała. :oczko_usmiech:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 10.07.2015 20:57

Widzę, że kolejna dyskusja o tym co bardziej wali kupa, czy gówno ma się dobrze.


krzychooo świetne zdjęcia. 8)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.07.2015 21:06

kaszubskiexpress napisał(a):Widzę, że kolejna dyskusja o tym co bardziej wali kupa, czy gówno ma się dobrze.


krzychooo świetne zdjęcia. 8)


:D :smo:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 10.07.2015 21:09

jara napisał(a):
:D :smo:



Ty mi tutaj nie cmokaj, pisz gdzie na urlop :mrgreen:

I dlaczego w te ukropy bez sinic :D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.07.2015 21:14

kaszubskiexpress napisał(a):Ty mi tutaj nie cmokaj, pisz gdzie na urlop :mrgreen:

I dlaczego w te ukropy bez sinic :D


Nie wiem jeszcze. Dlatego czytam ten wątek. Nad Bałtykiem nie byłem 5 lat. Jak sytuacja i czas pozwolą to pojadę do Cro, jak nie to może gdzieś nad polskie morze. :D
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 10.07.2015 21:25

Wiem, że to wątek Hrvatski Jadran kontra Polski Bałtyk ale czy nie jeździcie nigdzie indziej?
Tylko ta Chorwacja? Przecież w szczycie sezonu tam jest okropnie... jak nie ten zimny Bałtyk to jest jeszcze fajna Bułgaria czy też Grecja, to nic, że bankrut, morze i plaże są takie, że HR może się schować, jedyna zaleta HR to bliskość, eurowatość i autostradowość i niestety korkowość , tłumność i drogość.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.07.2015 21:39

joajer napisał(a):Wiem, że to wątek Hrvatski Jadran kontra Polski Bałtyk ale czy nie jeździcie nigdzie indziej?

Oczywiście, że jeździmy (albo zamierzamy pojechać).
Można rozwinąć o morze Tyrreńskie, Jońskie, Egejskie, czy nawet Balearskie, ale staramy się być wierni tematowi,
który zapoczątkowałeś w pierwszym poście tego wątku. :)

Bo niewierność źle się kończy ... :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.07.2015 21:40

Miałem przez 10 lat teściów prowadzących OW w Krynicy Morskiej. Żona z dziećmi ( jeszcze wtedy nieszkolnymi ) przebywała tam przez 90% roku. Ja z doskoku. Niestety, najgorzej wspominam miesiące letnie. Przez tłumy wczasowiczów i chociaż mniejsze niż gdzie indziej bo to zatoka, sinice. Na szczęście plaża nasza była na początku miejscowości, więc tu nie było problemu. Jednak każdorazowa wyprawa do tzw. centrum w sezonie, z wózkiem dziecięcym, to było prawdziwe wyzwanie. O jedzeniu się nie wypowiem, nie korzystaliśmy z licznych smażalni. Ryby nabyte od rybaków przygotowywaliśmy sami, a sporą część przywoziłem jako świeże do Aleksa, poowijane w pokrzywy. W 2012 pojechałem pierwszy raz do Cro i powtórzyłem to przez następne 2 lata. Nie będę piał peanów na ten temat, wiadomo, z tego się nie wychodzi :D ale napiszę krótko. Ciągnie mnie nad Bałtyk. I gdy w obecnej sytuacji mogę nie mieć urlopu lub mieć tylko 7 dni, to pojadę nad Bałtyk. Ale nie do Krynicy. Chciałbym do Rewala.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 10.07.2015 21:41

No jasne, to piszcie dalej o przewadze morza nad morzem, przyjemnie się czyta...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.07.2015 22:11

jara napisał(a):Ciągnie mnie nad Bałtyk. I gdy w obecnej sytuacji mogę nie mieć urlopu lub mieć tylko 7 dni, to pojadę nad Bałtyk. Ale nie do Krynicy. Chciałbym do Rewala.

I mnie ciągnie, bo zawsze będę powtarzał, że polskie wybrzeże jest pełne urokliwych zakątków, ale ...
argumenty przeciw już padły i ze względu na te argumenty robimy tak, że nad Bałtyk robimy krótki
wypad raz w roku, a urlop spędzamy bardziej na południu.

Poza pewnym okresem babek i zamków z piasku, kiedy z pewnych względów, przez pięć lat jeździliśmy
w jedno miejsce, od wielu już lat mamy zasadę, że za każdym razem jedziemy w inne.

Tym sposobem poznaliśmy plaże w Świnoujściu i w Piaskach oraz w wielu miejscowościach pośrodku.

Mamy znajomych, dla których liczą się tylko takie miejscowości jak Międzyzdroje, Mielno, czy Władysławowo
i o takich miejscach jak Rowy, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Sasino, Wicie czy Piaski nawet nie bardzo słyszeli,
a miejsca te urzekają swoim klimatem i nie przytłaczają zgiełkiem znanych kurortów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone