Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 13.06.2017 13:11

Pudelek napisał(a):W Bułgarii też jest sporo do zwiedzania - miejscowości nadmorskie mniej ładne ...


z naciskiem na MNIEJ ;)

Pudelek napisał(a):...
Różnica jest taka, że w Chorwacji większość zabytków ulokowana jest na wybrzeżu, a w Bułgarii w środku kraju. Ten drugi kraj jest więc dobry dla tych, którzy lubią się ruszać w "interior", ewentualnie woolno jechać nad morze i po drodze oglądać wnętrze państwa. Większość osób jadących do Chorwacji praktycznie nie zwiedza nic po drodze, chodzi o to aby jak najszybciej dostać się nad Adriatyk. Przez Bułgarię tak szybko nie przejedziemy, sporo ludzi łączy wypoczynek z Morzem Czarnym z aktywnym zwiedzaniem po drodze - nie tylko samej Bułgarii, ale np. Rumunii. ...


Do zabytków z bułgarskiego wybrzeża jest daleko albo bardzo daleko i rzeczywiście w grę wchodzi wyłącznie długa podróż i ewentualne zwiedzanie po drodze.

Pudelek napisał(a):PS>W Bułgarii słońce nie zachodzi?? :>


Nie nad morzem, tak jak lubimy ;).

Tak jak pisałem Bułgaria nie jest zła, każdy wie najlepiej w jaki sposób lubi spędzać wakacje i chodzi tylko o świadomy wybór, bo w Cro nie będzie miał Bułgarii i odwrotnie.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 13.06.2017 14:05

_Piotrek_ napisał(a):
Pudelek napisał(a):W Bułgarii też jest sporo do zwiedzania - miejscowości nadmorskie mniej ładne ...


z naciskiem na MNIEJ ;)

z dużym naciskiem ;)


Do zabytków z bułgarskiego wybrzeża jest daleko albo bardzo daleko i rzeczywiście w grę wchodzi wyłącznie długa podróż i ewentualne zwiedzanie po drodze.

generalnie tak, ale też nie jest aż tak źle. W najbardziej południowej części (spałem w Sinemorcu) w szeroko pojętym pobliżu wybrzeża był słynny Nesebyr, grobowiec tracki w Primorie, Sozopol, sanktuarium Baglik Tash i ruiny rzymskie w Debelt. Ale fakt - zabytki to głównie w centrum. Zresztą widać to dobrze chociażby po liście UNESCO - w Bułgarii wszystkie poza Nesebyrem są wewnątrz kraju, w Chorwacji odwrotnie - tylko Jeziora Plitwickie (i nagrobki Stećci) są poza wybrzeżem. Widać, który kraj się rozwijał dzięki morzu ;)

PS>W Bułgarii słońce nie zachodzi?? :>


Nie nad morzem, tak jak lubimy ;).

na górami niedaleko morza też może być :)Obrazek

Tak jak pisałem Bułgaria nie jest zła, każdy wie najlepiej w jaki sposób lubi spędzać wakacje i chodzi tylko o świadomy wybór, bo w Cro nie będzie miał Bułgarii i odwrotnie.

i całe szczęście - cóż to byłby za koszmar, gdyby każdy kraj przypominał Chorwację :lol:
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2017 22:17

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:38 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 26.06.2017 10:22

Kolega mój ma apartament niedaleko Słonecznego Brzegu. W samym Słonecznym byłem dwa razy. W piątek u nas ulewa no to sobie patrzę na kamerki w SB jaka pogoda.

http://weather-webcam.eu/online-webcam- ... a-kaskadas

No i czasem lubię sobie popatrzeć na kamerkę w Breli bo tam w tym roku mam rezerwację:

http://www.livecamcroatia.com/najljepse ... eb-kamera/

Gdzie waszym zdaniem będzie lepiej dla rodziny ze średnim stażem z dzieckiem 13 lat? Ja odpowiedź znam.
Ponadto z tego co zauważyłem to SB nadal dynamicznie się rozbudowuje. Jak patrzę na tą kamerkę i spogląda ona w stronę Nessebaru to tam jest taka knajpa w kształcie statku, Koraba się nazywa. Jak byłem pierwszy raz w SB 5 lat temu to mieszkałem przez główną ulicę na wysokości tej knajpy i tam tez chodziliśmy na plażę. Nie było tam, żadnych leżaków i parasoli ani żadnych zabudowań. Na plażę przechodziło się przez "pustynię". Niezbyt wiele ludzi. Tak w sam raz jak lubię ani nie za gwarno, ani nie za pusto. Dziś widzę, że to wszystko się zabudowuje. Każdy kawałek przy plaży zabudowują. Coś niebywałego. Ale czy to dobry kierunek?
Pozdrawiam.
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 25.07.2017 23:58

Witam :)
Mam pytanie odnośnie winiet.
Słowacką i węgierską można kupić on-line.A jak wygląda sprawa z rumuńską?
I czy ktoś wie ile kosztują autostrady w Bułgarii?
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 26.07.2017 07:41

Autostrady w Bułgarii kosztują tyle ile winieta (podobnie jak w Rumunii wszystkie drogi krajowe są płatne) czyli 8 euro na 7 dni oraz 15 euro na 15 dni :) Zdaje się, że bułgarską winietę można kupić tylko na miejscu; teoretycznie na każdym przejściu, ale ja miałem sytuację, że była awaria i musiałem jechać "na nielegalu" kilkanaście kilometrów do najbliższego miasteczka.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.07.2017 08:54

Heike napisał(a):Słowacką i węgierską można kupić on-line.A jak wygląda sprawa z rumuńską?

W Rumunii obowiązują e-winiety (Roviniete). Ja kupowałem na tolltickets.com
Na samochód osobowy, 7-dniowa kosztuje 3 euro, natomiast 30-dniowa 7 euro.
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 10.08.2017 18:32

walp napisał(a):
Heike napisał(a):Słowacką i węgierską można kupić on-line.A jak wygląda sprawa z rumuńską?

W Rumunii obowiązują e-winiety (Roviniete). Ja kupowałem na tolltickets.com
Na samochód osobowy, 7-dniowa kosztuje 3 euro, natomiast 30-dniowa 7 euro.


Dziękuję :)
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 03.09.2017 18:34

Witam. :) Czy gdzieś w Polsce można kupić Mastikę :?: Chodzi oczywiście o alkohol, a nie o preparat medyczny w tabletkach. :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej.... - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone