Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 16.08.2017 08:13

Z patentów nie możesz zapomnieć o przejściówce do podłączenia prądu i przedłużaczu.
Przejściówka może, ale nie musi się przydać. Nie wszystki kempingi oferują eurpejskie przyłącze :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.08.2017 08:57

dastro napisał(a):... Ciekawe jak ja to wszystko spakuję do hatchbacka? Honda Civic ufo, auto w gruncie rzeczy dosyć pojemne, ale ilość gratów mnie przeraża...
No właśnie, dlatego trzeba rozsądnie podchodzić do objętości i ciężaru niektórych rzeczy z ekwipunku.
Moim skromnym zdaniem:
- podkłady panelowe pod namiot - po 1 zajmują dużo miejsca, po 2 jeśli masz na myśli filcowe to też nie bardzo w razie deszczu mogą podmoknąć. Folia jest lżejsza, zajmuje mniej miejsca.

- sztuczna trawa to najgorsze rozwiązanie. Zajmuje dużo miejsca i dużo waży. Wszystko się do niej czepia i w nią wbija (kolki, paprochy przeróżne, kawałki jedzenia które niechcący spadną z talerza itp.) Lepiej rzucić zwykłą plandekę, którą szybko omieciesz lub dedykowaną podłogę kupowaną z metra jak ta czy ta albo na konkretny wymiar ta Są leciutkie, zajmują mało miejsca, przepuszczają wodę, szybko schną, łatwe w utrzymaniu czystości.

- 1 płyta/palnik w kuchence to trochę mało jeśli zamierza się choćby czasem coś upichcić. Dajmy na to, jak wstawisz makaron czy ziemniaki to nie masz gdzie ugotować sosu. Strata czasu, czekasz aż jedno się ugotuje żeby móc zrobić drugie, w tym czasie to pierwsze ugotowane już stygnie. Dla mnie 2 palniki to minimum.

Dobrze mieć ze sobą długie trytytki - sprawdzają się w wielu zastosowaniach :D.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2017 09:20

Rafi70 napisał(a):Z patentów nie możesz zapomnieć o przejściówce do podłączenia prądu i przedłużaczu.
Przejściówka może, ale nie musi się przydać. Nie wszystki kempingi oferują eurpejskie przyłącze :)


Coś podpowiem w temacie przejściówki. Czasami miejsc w skrzynkach nie ma więc zrobiliśmy coś takiego. Taki mini przedłużacz. Z jednej strony wtyczka w ich campingowe gniazdo, z pół metka przewodu i na koniec potrójne gniazdko z jakiegoś przedłużacza dla włożenia zwykłych wtyczek, np. kolejnego przedłużacza. Na kolejny rok dołożę do tej wtyczki jeszcze z 20cm przewodu zakończonego takim ich gniazdem campingowym. Takie coś ułatwia wpięcie gdy nie ma wolnych miejsc. Kogoś wypinasz, wpinasz siebie a tego kogoś ponownie w swoję jedno lub drugie gniazdo. Bezpieczniki mają jakieś solidne gdyż nie przytrafiło się aby coś wyskoczyło

Również polecamy trytytki i trochę sznurka

Kuchenka koniecznie 2-palnikowa

Plandekę kupiliśmy sobie jakąś cieniznę z Brico o wymiarze 3x5m za jakieś 25 zeta
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 16.08.2017 10:09

Patent z przejściówką z kilkoma gniazdami godny powielenia. Na Lanternie te słupki z gniazdami są dosyć gęsto , myślę że na 3-4 parcele przypada jeden z czterema przyłączami , więc takiego problemu nie było....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2017 10:45

Rafi70 napisał(a):Patent z przejściówką z kilkoma gniazdami godny powielenia. Na Lanternie te słupki z gniazdami są dosyć gęsto , myślę że na 3-4 parcele przypada jeden z czterema przyłączami , więc takiego problemu nie było....


Zwykle problemu nie ma choć rok temu taki myk by nam się przydał gdy polowaliśmy na wolne gniazdo :)

Dając te 3 zwykłe gniazdka sam pamiętam jak nasz bagaż campingowy był skromniejszy i ładowaliśmy po ludziach akumulatorki do aparatu cze telefon. Teraz były takowe często podłączane w skrzynce do naszego rozgałęźnika :)

Dzięki za dobrą opinie :)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 16.08.2017 15:45

Potwierdzam również, że plandeka to najlepsze rozwiązanie pod względem cena/jakość na chorwackie kaministe ,dość ostre podłoże. Rozważałem zakup wykładziny do przedsionka przyczepy jako podłogę pod altanę ogrodową na parcelę, lecz po otrzymaniu próbek odstąpiłem od zakupu ,uznając że są zbyt wiotkie i zbyt drogie , mając na uwadze ,że na ostrej nawierzchni degradacja postępuje bardzo szybko. Plandeka o zwiększonej gramaturze min.210g/m2 w zupełności spełni swoje rozwiązanie.Najważniejszy argument o gniciu trawy w realiach chorwackich nie ma miejsca :)
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 16.08.2017 21:05

dastro napisał(a):- kupiłem 20 gwoździ 9x30 mm (ilość wystarczająca?) koszt 18 zł (casto) żeby to wszystko jakos przymocować


Rozmiar gwoździ mnie zastanawia. Chyba 300mm zamiast 30? Jednak nie o drobny błąd mi chodzi, ale długość. Co do ilości, to nie wiem, ale jeżeli wbijesz je głęboko tak, by nie przeszkadzały, to do wyciągnięcia potrzebna będzie chyba koparka. :) Używam stalowych, wzmacnianych, dłuższych śledzi i często z nimi muszę się już sporo nagimnastykować.

dastro napisał(a):- lodówkę będę miał niestety tylko 12v/230v turystyczną na ogniwa, ale z czasem może doję do gazowych markowych lodówek Mobicool


Długo dorastałem (także finansowo) do tej decyzji, ale warto.

dastro napisał(a):Ciekawe jak ja to wszystko spakuję do hatchbacka? Honda Civic ufo, auto w gruncie rzeczy dosyć pojemne, ale ilość gratów mnie przeraża...


Przydałby się jeszcze porządny "kredens" do kempingowej kuchni. Chyba, że to już zawarte w ramach powyższego przerażenia?

Z drobiazgów, które jeszcze ja wożę, to porządny multitool, taśma McGyvera, wykonany na zamówienie u kowala stalowy szpic do parasola plażowego (nie masakruje dzięki temu dolnej sztycy i wbić łatwiej), taśmy rurowe w formie gotowych pętli i kilka karabinków alpinistycznych (czasem trzeba coś na szybko podwiesić - hamak, prysznic solarny... itp.).

Pozdrawiam.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 16.08.2017 22:32

Interseal. napisał(a):
dastro napisał(a):- kupiłem 20 gwoździ 9x30 mm (ilość wystarczająca?) koszt 18 zł (casto) żeby to wszystko jakos przymocować


Rozmiar gwoździ mnie zastanawia. Chyba 300mm zamiast 30? Jednak nie o drobny błąd mi chodzi, ale długość. Co do ilości, to nie wiem, ale jeżeli wbijesz je głęboko tak, by nie przeszkadzały, to do wyciągnięcia potrzebna będzie chyba koparka. :) Używam stalowych, wzmacnianych, dłuższych śledzi i często z nimi muszę się już sporo nagimnastykować.



Pozdrawiam.

Wystarczy mieć ze sobą młotek ciesielski ( ja taki ze sobą wożę i sprawdza się doskonale).
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.08.2017 14:39

Rafi70 napisał(a):Na Lanternie te słupki z gniazdami są dosyć gęsto , myślę że na 3-4 parcele przypada jeden z czterema przyłączami , więc takiego problemu nie było....


Kiedy przyjechaliśmy wszystkie gniazda były zajęte.
Po zgłoszeniu problemu przyjechał Pan elektryk i podpiął listwę (taką komputerową) i włala. :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.08.2017 15:04

Rafi70 napisał(a):Wystarczy mieć ze sobą młotek ciesielski ( ja taki ze sobą wożę i sprawdza się doskonale).


No nie wiem ...

Już widzę wbite w twardy, skalisty grunt, prawie do zera 30cm gwoździe, wyciągane ciesielskim młotkiem

Nie twierdzę, że nie da rady ale jakoś słabo to czuję, nigdy czegoś takiego nie widziałem ale i obserwator ze mnie mizerny
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.08.2017 15:06

Vjetar napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Na Lanternie te słupki z gniazdami są dosyć gęsto , myślę że na 3-4 parcele przypada jeden z czterema przyłączami , więc takiego problemu nie było....


Kiedy przyjechaliśmy wszystkie gniazda były zajęte.
Po zgłoszeniu problemu przyjechał Pan elektryk i podpiął listwę (taką komputerową) i włala. :mrgreen:


Też takie problemy wcześniej widywaliśmy w zwiazku z czym mój pomysł racjonalizatoski przygotowany na wszelkie warianty

Ratuje nie tylko mnie ale i przy okazji pomaga innym

Za wtyczkę dałem 13 zeta, przewód i potrójne gniazdko z przedłużacza miałem

Sama przejściówka to koszt co najmniej 20zł ale uniwersalność znacznie mniejsza

Za rok dokupię zewnętrzne gniazdo :)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 17.08.2017 16:24

piotrulex napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Wystarczy mieć ze sobą młotek ciesielski ( ja taki ze sobą wożę i sprawdza się doskonale).


No nie wiem ...

Już widzę wbite w twardy, skalisty grunt, prawie do zera 30cm gwoździe, wyciągane ciesielskim młotkiem

Nie twierdzę, że nie da rady ale jakoś słabo to czuję, nigdy czegoś takiego nie widziałem ale i obserwator ze mnie mizerny

Sprawdzone na własnej ...skórze? :) również używałem gwoździ 30cm z podkładkami zamiast śledzi i taki młotek sprawdził się idealnie. Na Lanternie podłoże to skała i kamienie wymieszane z takim brunatnym iłem.Pewnie lepsza byłaby tzw "kurza łapka" ale bez przesady ... :D
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 17.08.2017 18:38

piotrulex napisał(a):Za rok dokupię zewnętrzne gniazdo :)


To byłby całkiem fajny patent, ale nie spotkałem takiej kombinacji na gnieździe 3P.

edit: właśnie znalazłem :)
Załączniki:
gniazdo.jpg
gniazdo 2.jpg
Na zamówienie za jedyne 82 zł ;-)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.08.2017 08:27

gmarcin1978
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gmarcin1978 » 22.08.2017 13:00

[b]Patenty (rzeczy) które się nam sprawdziły (2 namioty / 2 rodziny)[/b]

- żagiel przeciwsłoneczny z allegro 3mx3mx3m
- tarp z decathlonu
- gwoździe zamiast śledzi
- przejściówki CEE
- palnik indukcyjny
- palnik gazowy
- czajnik el.
- linki/sznurki np na mokre rzeczy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 151
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone