Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.03.2017 19:00

slawekkg napisał(a):Miałem w planach zabrać rowery do CRO ale chyba muszę bliżej przyjrzeć sprawie chyba,że ktoś cośjeszcze podpowie


Może tak zmuś się i poczytaj ? Bo na ten temat jest mnóstwo informacji tylko trzeba jeszcze chcieć to przeczytać :papa:

p.s. nie bierz rowerów !!! będziesz się z nimi użerał, auto spali krocie więcej. W Chorwacji jest za gorąco na jazdę. Spocisz się, zadyszysz i g.....no będzie widział :mrgreen:
Ostatnio edytowano 31.03.2017 19:03 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 31.03.2017 19:03

bluesman napisał(a):
slawekkg napisał(a):Miałem w planach zabrać rowery do CRO ale chyba muszę bliżej przyjrzeć sprawie chyba,że ktoś cośjeszcze podpowie


Może tak zmuś się i poczytaj ? Bo na ten temat jest mnóstwo informacji tylko trzeba jeszcze chcieć to przeczytać :papa:

Ale moje zapytanie dotyczyło konkretnego bagażnika na klapę i tego się trzymam a nie o przepis. Czytam dużo wątków od 5 lat i nie tylko na tematy mnie interesuące. Pozdrawiam :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 31.03.2017 19:15

Ja Ciebie też :) :papa:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 04.04.2017 21:37

Cze!
WĘGRY
to the attention of:
Mr. fly



Dear Sir,
If you drive your car in Hungary with a cycle carrier on, you will need to put the back license plate of your car to the carrier. (just like shown on this picture) The license plate must be illuminated. Using this type of carrier , what you have , you do not have a special speed limit restriction.
The same restrictions (speed limits) are obligatory like for other cars in this car category.

Best regards,

Sandor Nedeczky
consul
Consulate General ff Hungary, Cracow

THE END :papa:
pozdro
fℓу

p.s.
slawekkg napisał(a):Witam Ford Mondeo mk3 kombi. Czy wato coś takiego zakładać na klapę? Mówię o wyjeździe na wakacje do Chorwacji
https://www.olx.pl/oferta/bagaznik-rowe ... c520864tez , dodam, że coś takiego leży w garażu i się kurzy. Z góry dziękuję za podpowiedz.

Osobiście brak opini na temat tego typu bagażnika, miałbym obawy o ewentualne uszkodzenia tylnych drzwi/klapy, ponadto widziałem to na foczce i żałuje że nie zrobiłem foto,pomimo iż był bez rowerów, ale przyglądałem się i wydaje mi się że światła kołami rowerów byłyby zasłonięte, więc musiałbyś dokupić/dorobić listwę oświetleniową.

pozdro
fℓу

p.s. (ostatnie)
To o czym mówił/pisał Dziadek Maciek
8a. W przypadku gdy obciążony albo nieobciążony bagażnik został zamontowany na kuli urządzenia sprzęgającego
albo zintegrowany z nadwoziem pojazdu, w sposób naruszający art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy, bagażnik powinien
być wyposażony w:
1) światła, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 3–5, 7, 8, 12–14, spełniające wymagania określone w załączniku nr 6
do rozporządzenia;
2) miejsce przewidziane do umieszczenia tablicy rejestracyjnej, spełniające wymagania określone w załączniku
nr 5 do rozporządzenia.”
$ 12 ust. 1 dotyczący świateł znajduje się w kolejnym rozporządzeniu - w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
1 pkt 3-5 - to światła: kierunkowskazy, hamowania, oświetlające tylna tablicę rejestracyjną,
1 pkt 7 - światła pozycyjne tylne,
1 pkt 8 - światła odblaskowe inne niż trójkątne,
1 pkt 12-14 - światła: awaryjne, przeciwmgłowe tylne, cofania.


Żeby być w zgodzie z literą prawa, to w te światła powinny być wyposażone bagażniki rowerowe. Ale problemem może być światło cofania - w typowej 7-mio pinowej wtyczce nie ma na niego miejsca. Więc albo przeróbka na wtyczkę 13-to pinową, albo dodatkowy kabelek z malutką wtyczką, podłączony do tylnej lampy cofania w samochodzie.
pozdro
fℓу
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 05.04.2017 09:47

fly napisał(a):Cze!
Z tym kolorem to żartowałem...
Mam też s-maxa, a czasami jeżdze z Box-em Skiguard 830 Touring (wysokość 27 cm), w esiu jest kiepsko,bo stopy montujesz w otworach na dachu i słabo z regulacją (nie to co na przykład relingi) a przez to nie każdy Box się nada ze względu na hałas.
pozdro
fℓу


Cześć, widzę że jeździsz z Boxem. Istnieje ryzyko że będę miał ciężko się zapakować i pomyślałem żeby wynająć ewentualnie kupić box. Jak wygląda jazda z takim boxem? Strasznie hałasuje? Jak to widzisz z doświadczenia? Ja mam relingi co chyba ułatwia montaż.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 05.04.2017 13:43

adrianek90 napisał(a):....Cześć, widzę że jeździsz z Boxem. Istnieje ryzyko że będę miał ciężko się zapakować i pomyślałem żeby wynająć ewentualnie kupić box. Jak wygląda jazda z takim boxem? Strasznie hałasuje? Jak to widzisz z doświadczenia? Ja mam relingi co chyba ułatwia montaż.

Znaczenie ma jakie auto, jaki Box+belki itd.
Ja długo i dużo jeździłem Alhambrą ' 98 Tdi 90/130 hp z PACKLINE f CARVING lub Skiguard 830 Touring i spox do 150km/h prawie nic nie słychać, belki stalowe Thule 762 W piance z izolacji rur-tej szarej (inwencja własna). Alhambra jest wręcz stworzona do Skibox-a, lecz trzeba uważać przy bocznych podmuchach bo silniejszy wiatr potrafi szurnąć autem nawet o metr w prawo lub lewo oczywiście jeśli nie załadowane.
Natomiast S-max '08 140/180 hp porażka powyżej 130 hałas, i to przy obydwu boxach więc jeszcze spróbuje inne belki-generalnie unikam jazdy z Box-em na s-max-ie. A i spalanie skacze o 1 do 1,5 litra na 100 km już od 100 km/h. Dlatego w zeszłym roku kupiłem westfalie bc70 na hak i do tego dokupie z Westfalii Skrzynię transportową tylko problem mam z trzecią tablicą.
pozdro
fℓу
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 05.04.2017 14:49

Mam nadzieje ze sie zaladuje. Chyba sobie wypozycze za 20 na dobe i troche z tym pojezdze zeby zobaczyc jak to na Stilo sie zachowuje :mrgreen:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 05.04.2017 14:57

Gut ajdija...
pozdro
fℓу
(⌐■_■)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 05.05.2017 17:08

Odwołam się do doświadczenia i wiedzy innych Userów i poproszę o radę. Poszukuję bagażnika dla 3 rowerów na hak. Jest tego muultum ale szukam czegoś w sensownej (do 1500 PLN) cenie i godnym stosunku jakość / cena. Motam się pomiędzy trzema modelami:
1. TAURUS Basic + https://www.taurus.info.pl/katalog/uchw ... sic-plus-3
2. MENABO Winny 3 https://www.bagazniki.pl/pl/p/Platforma ... INNY-3/507
3. Wariant no name dla Norauto http://www.norauto.pl/transport/samocho ... -premium-3
Parametry mają podobne lub wręcz identyczne. Oglądałem ten w Norauto i muszę powiedzieć, że wykonanie, łatwość obsługi itp. wypadł na plus. Ale to produkt tajwański. Taurus polski, Menabo włoski oba raczej znanych producentów i prawie identyczne. I bądź tu mądry. Pomóżcie, który wybrać albo co w zamian?
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 05.05.2017 19:27

nie pomogę w temacie tych trzech wymienionych przez Ciebie - ale powiem że od 3 lat używam AMOSA na 4 rowery i jestem z niego bardzo zadowolony. Montowanie na haku nie jest może super łatwe - trzeba dokręcić śrubę - ale jest odchylany więc w kombi z rowerami da się do bagażnika wejść i kosztuje niedużo. generalnie ja polecam.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 05.05.2017 20:12

Dzięki za info. Właśnie chodzi o prosty montaż. Tak grzebie i następny wpadł mi w oko. WitterZX503 https://www.taurus.info.pl/katalog/uchw ... rettyPhoto
Podoba mi się łatwość montażu i możliwość przewozu w położeniu złożonym bez rowerów. Cena takze akceptowalna biorąc fakt, że to zakup na kilka lat (i samochodów :wink: ).
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 05.05.2017 20:54

Cze!
Kryteria wyboru bagażnika m.in.
Miejsce zamieszkania lub bardziej garażowania/czy masz gdzie go trzymać
Wielkość i rodzaj rowerów/patrz rama i koła
Czy trzy rowery wystarczy/możliwość rozbudowy/nośność bagażnika/nośność haka holowniczego
Czy jest wyposażony w odpowiednie oświetlenie-13 pin wtyczka/ nie przejściówka z 7 pin
Łatwość montażu/w czasie jednego wyjazdu na weekend może zaistnieć potrzeba montażu i demontażu i z 6 razy
Jak największa ilość alu a nie malowanej stali.

Mam bc 70 Westfalia wraz z kufrem/walizką już drugi sezon i wad nie widze, składa się do niewielkich rozmiarów i można og trzymać nawet pod łóżkiem :wink: . przejechał około 24k km., połowę tego w zimie (błoto, sól itp) brak jakichkolwiek śladów zużycia (po podróży na myjnie, wysuszyć i smar silikonowy w spreju).
Na wyjazdach też łatwo się go demontuje/składa i leży w bagażniku. Ogólnie +
No cóż, tani ten komplecik nie był ale wart każdej wydanej złotówki.
pozdro
fℓу

(⌐■_■)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 05.05.2017 21:35

fly napisał(a):Cze!
Kryteria wyboru bagażnika m.in.
Miejsce zamieszkania lub bardziej garażowania/czy masz gdzie go trzymać
Wielkość i rodzaj rowerów/patrz rama i koła
Czy trzy rowery wystarczy/możliwość rozbudowy/nośność bagażnika/nośność haka holowniczego
Czy jest wyposażony w odpowiednie oświetlenie-13 pin wtyczka/ nie przejściówka z 7 pin
Łatwość montażu/w czasie jednego wyjazdu na weekend może zaistnieć potrzeba montażu i demontażu i z 6 razy
Jak największa ilość alu a nie malowanej stali.

Kierowałem się tymi kryteriami. I niestety wszystkie je spełniają choć biorąc pod uwagę grubość ran to dwa ostatnie (Norauto i Witter) sa najlepsze. Biorąc zaś pod uwagę łatwość montażu i nośność (60 a nie 45 kg) Witter prowadzi. Przegrywa tylko ceną ale coś mi się widzi że dziś wieczorem :mrgreen: wygra.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 05.05.2017 22:20


Może być fajny, podoba mi się sposób mocowania na hak.
Tylko go trzeba przymierzyć bo na filmie widać że dość blisko po zamontowaniu przychodzi do zderzaka.
pozdro
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 05.05.2017 22:39

fly napisał(a):Tylko go trzeba przymierzyć bo na filmie widać że dość blisko po zamontowaniu przychodzi do zderzaka.
pozdro

Też na to zwróciłem uwagę ale w specyfikacji ani opisie produktu nie ma ograniczeń ani obostrzeń. Myślę Qźwa dalej choć chyba jaśnieje mi. Dzięki i pozdro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe - strona 151
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone