Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.03.2017 17:47

Cze!
Republika Czech
Szanowny Panie,

W nawiązaniu do naszej korespondencji, uprzejmie informuję, iż uzyskaliśmy informację z Urzędu Miasta Ostrawy, Wydział Transportu, w sprawie przełożenia tablicy rejestracyjnej na bagażnik rowerowy, iż na podstawie ustawy nr 56/2001 Sb., o warunkach ruchu drogowego, obcokrajowców w RCZ nie obowiązuje dodatkowa – trzecia tablica, akceptowane jest przełożenie tylnej tablicy z samochodu na bagażnik. W załączeniu kopia pisma z Urzędu Miasta w Ostrawie.
Jednocześnie informuję, iż maksymalna dopuszczalna prędkość w RCZ z bagażnikiem na autostradzie jest 130 km/h.

Z poważaniem,
Joanna Pająk

referent
Konsulat Generalny RP w Ostrawie/Consulate General of the Republic of Poland in Ostrava
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2017 20:27

Ponawiam sugestię, aby uzyskane przez fly informacje skomasować i przenieść do odpowiedniego tematu.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 05.03.2017 12:15

Cze!
Odpowiedz ze Słowacji:
Szanowny Panie,

Referat Konsularny Ambasady RP w Bratysławie, w nawiązaniu do naszego maila z dnia 13.02.2017 r. informuje, że dzisiaj otrzymaliśmy z Komendy Głównej Policji w Bratysławie odpowiedź, z której wynika, iż:
- zgodnie z § 4 ust. 1 lit. a) słowackiej Ustawy Nr 8/2009 o ruchu drogowym oraz § 21 ust. 2 lit. e) słowackiej Ustawy Nr 725/2004 o warunkach eksploatacji pojazdów w ruchu drogowym, pojazd zarejestrowany za granicą musi być zaopatrzony w zalegalizowaną, ważną tablicę rejestracyjną albo w zalegalizowane, ważne tablice rejestracyjne,
- w związku z powyższym:
1) na bagażniku montowanym na hak holowniczy może zostać umieszczona ”samodzielnie (własnoręcznie) wykonana tablica rejestracyjna”, o ile przepisy prawa obowiązujące w kraju, w którym pojazd jest zarejestrowany, przewidują możliwość poruszania się pojazdem ” z samodzielnie (własnoręcznie) wykonaną tablicą rejestracyjną umieszczoną na bagażniku rowerowym”,
2) istnieje możliwość czasowego demontażu oryginalnej tylnej tablicy rejestracyjnej w celu umieszczenia jej na bagażniku rowerowym mocowanym na haku holowniczym
- zgodnie z § 123 ust. 16 słowackiej Ustawy Nr 8/2009 o ruchu drogowym tablica rejestracyjna zamontowana na bagażniku rowerowym musi być dodatkowo oświetlona w sposób zapewniający możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej.

Z poważaniem
Gabriela Zatkova

-dziekując, od razu poprosiłem o uzupełnienie informacji o ewentualne ograniczenia, jak np prędkości.
pozdro
fℓу
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 08.03.2017 14:47

No i jeszcze zostały nam Węgry.
Zgodnie z tym co wcześniej poradził/polecił mi pan zAmbasady RP na Węgrzech - Wydział Konsularny napisałem mail-a do
...Z tym pytaniem proponuję zwrócić się do Konsulatu węgierskiego w Polsce (Warszawa lub Kraków)....

co też i uczyniłem-wybrałem Kraków.
Dzień dobry,

W odpowiedzi na Pana e-maila sugerujemy zwrócić się z tym zapytaniem do Konsulatu przy Ambasadzie RP w Budapeszcie.
Kontakt:
AMBASADA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W BUDAPESZCIE
REFERAT DS. KONSULARNYCH
1068 Budapest
Városligeti fasor 16.
Numery telefonów (dni robocze 8:15-16:15):
+36 1 413 82 06
+36 1 413 82 08
Fax: + 36 1 351 1725
E-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
link do strony internetowej:
http://www.budapeszt.msz.gov.pl/pl/info ... e/kontakt/

Nieoficjalna informacja:
Jeśli z powodu bagażnika rowerowego zamontowanego na haku holowniczym nie widać tablicy rejestracyjnej w tyle samochodu, wówczas należy umieścić tablice rejestracyjną na bagażniku zamontowanym na haku holowniczym, w taki sposób aby była ona widoczna (wystarczy tylka tablicę rejestracyjną samochodu przenieść na zamontowany bagażnik rowerowy)

Z poważaniem
węgry.jpg

Konsulat Generalny Węgier w Krakowie
Magyarország Főkonzulátusa, Krakkó
ul. Lubicz 17H
31-503 Kraków
tel.(+48) 12 359 99 20
fax (+48) 12 359 99 29
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/PL/ ... ontakt.htm

...pomyślałem sobie-"ktoś tu gra w kulki..." więc następny mail
Dzień dobry.
Cała sytuacja przedstawia się dość komicznie, bowiem z Ambasady RP na Węgrzech - Wydział Konsularny ( mailto:Cabudapeszt.amb.wk@msz.gov.pl ) odpowiedz z dnia 09.02.2017
wyglądała tak:
“Szanowny Panie,

Z tym pytaniem proponuję zwrócić się do Konsulatu węgierskiego w Polsce (Warszawa lub Kraków). Konsulat polski na Węgrzech udziela – generalnie – informacji nt Polski oraz węgierskich przepisów dot. kwestii wizowych i paszportowych. Kwestie przepisów drogowych nie leżą w kompetencji naszego konsulatu.

Z poważaniem

Marcin Sokołowski”.

Na pochwałę zasługuje fakt iż osoba udzielająca odpowiedzi miała odwagę podpisać się pod listem do mnie.
Ponadto pragnę poimformować iż podobne w treści pytanie zadałem również Konsulatom i Ambasadom Czech, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, i nie było problemu z otrzymaniem odpowiedzi zwrotnej zawierającej informacje na temat który mnie nurtuje.
I jak do całej tej sytuacji ma się powiedzenie “Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki” .

Z poważaniem
fly

...po burzy mózgów po stronie węgierskiej...
Ostatnio edytowano 08.03.2017 15:30 przez fly, łącznie edytowano 2 razy
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.03.2017 15:02

fly nasz zbawca :) ale by bliżej coś, to wielokrotnie wspominałem by nie traktować forum jak 100% źródła wiedzy, wręcz przeciwnie wielokrotnie wprowadza się w błąd :) Kilka razy twierdziłem, że naprościej to pisać do przedstawicielstwa dyplomatycznego danego państwa i mieć wykładnię prawa wewnątrz krajowego oraz zachować odpowiedź w archiwum :)
Fly nie odkryłeś ameryki na tym forum ale być może kilka osób nawróciłeś lub nauczyłeś szukać :mrgreen: :papa:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 08.03.2017 15:30

Cze!
już musiałeś wsadzić tu paluchy...a mniejsza o to.
i po burzy bla bla bla
Dear Sir,

Please send me a photo of your carrier and I try to get the answer for you. (please also send the technical datas: length, width, etc.)

Kind regards,

Sandor Nedeczky
consul

...to ja na to
Dear Sir,
to begin with I wish to thank you for your willingness to give me help with my problem.
Bicycle carrier which is being talked about it westfalia model bc 70/60 with dimensions:
- max. capacity: 60 kg
-own mass of the carrier:16,4 kg
-D (cm): 69
-W(cm): 125
-H (cm): 66
Image placed in annex link
https://www.westfalia-automotive.com/uk ... e-carrier/

Kind regards,
fly
tourist

jeszcze próba zniechęcenia
Dear Sir,

I more or less know the answer, but I want to be sure, so I ask the authority which delals with such an issues.
When are u planning to travel?
To get the proper answer may take longer time.

Best regards,

Sandor Nedeczky
consul

więc ja na to
Dear Sir,
it won't be a problem because I am planning my trip at the beginning of the May.
And it is no secret, that I care expert answers.
Kind regards,
fly
tourist

pozostaje czekać
pozdro
fℓу
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.03.2017 15:37

fly napisał(a):Cze!
już musiałeś wsadzić tu paluchy...a mniejsza o to.


Miszcz i de beściak ale jest ok. :) Nie masz patentu na wiedzę :) ale to Ci się chwali, że ją przybiżasz :) może ktoś skorzysta i przestanie zadawać głupie pytania, bo szukać jednak trzeba umieć :papa:
Ostatnio edytowano 08.03.2017 15:40 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 08.03.2017 15:39

Cze!
...a to Ty tą wiedzę masz?
pozdro
fℓу
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.03.2017 15:40

fly napisał(a):Cze!
...a to Ty tą wiedzę masz?
pozdro
fℓу

Nie mam i doceniam Twoja :) jak widzisz :)


p.s chyba umiem szukać

Moderatorzy usunijcie off topy bo nie godzi się w tak interesującym temacie kleksy puszczać :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 08.03.2017 15:47

bluesman napisał(a):

p.s chyba umiem szukać

Cze!
A to w takim razie znajdz 'miszczu'...
co zrobić jak bagażnik jest pożyczony od kumpla lub z wypożyczalni?
pozdro
fℓу
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.03.2017 15:59

Rzecz prosta :) Każdy pojazd ma dedykowane bagażniki vide manual producenta pojazdu są rozstawy i takie tam. Nie ośmieszaj się, przedstawicielstwa dyplomatyczne umiesz znaleźć, a tak prymitywnej rzeczy nie ? Jak od kumpla lub z wypożyczalni zakładaj w ciemno :mrgreen: poza kumplem, chyba, że jest kumaty :) wypożyczalnia powinna mieć elementarna wiedzę skoro robią to dla zarobku :)
Ostatnio edytowano 08.03.2017 16:03 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 08.03.2017 16:02

Cze!
Nie zawiodłem się na Tobie, jak zwykle...
krótko
zwięźle
i
...bez sensu.
pozdro
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.03.2017 16:03

fly napisał(a):Cze!
Nie zawiodłem się na Tobie, jak zwykle...


ciekawi mnie to jak zwykle ? znamy się ?
Ostatnio edytowano 08.03.2017 16:23 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 08.03.2017 16:10

Cze!
W sprawie konkretów zacznij od siebie
pozdro
fℓу
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.03.2017 16:15

fly napisał(a):Cze!
W sprawie konkretów zacznij od siebie
pozdro
fℓу

Moderatorze, czy jest to oznaka, że ma być przyjemnie ? mam na myśli ten palec ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Bagażniki/ Boxy/ Uchwyty/ Łańcuchy śniegowe - strona 149
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone