Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

11 lat Chorwacji i ciągle mało...

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek58
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 02.06.2011
11 lat Chorwacji i ciągle mało...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek58 » 03.06.2011 17:06

Dzień dobry
Dobry wieczór

Mam tremę bo to mój debiut ale witam wszystkich wielbicieli i zakręceńców Cro i dziękuję, że Jesteście bo myślałem, że sam zwariowałem.

Od 2000 roku jestem w Chorwacji co roku
z moją Ewą kochaną i kiedyś z dziećmi Agą i Piotrem (oni już sami i nie zawsze Cro)
+ 2 lata po 2 wyjazdy w lecie
+ 3 weekendy majowe:
2006 - Istria
2007 - Cres i Losnij
2008 - Kastele
A w tym roku... Jasminka i Anton w Orebicu czyli 12 rok a 17 wyjazd.
Ale dość statystyk pora coś zobrazować.

Na powitanie igrzyska w Puli:

Obrazek

Nie wiedziałem od czego zacząć bo jak czytałem Wasze relacje to okazywało się, że wszędzie byliśmy.
Nawet w takim ustronnym miejscu jak kapliczka na wzgórzu na półwyspie Peljesac z pięknym widokiem - co to myślałem, że moje to wykopalisko - też ktoś opisał i zrobił foto. I super.
Pomyślałem, że zamieszczę taką bardziej fotorelację z różnistych Chorwackich miejsc oraz kilka komentarzy, uwag, anegdot i wrażeń.
Zaplanowałem sporo zdjęć i niektóre będą klasyczne a niektóre dziwaczne.

Dla przykładu jedyne zdjęcie dotyczące Makarskiej wygląda tak:

Obrazek


Od kilku miesięcy zaglądam na forum i się wzruszam i się śmieję i się dowiaduję. Wszystkim tym, którzy takie coś ze mną robią Wielkie Dzięki.

W 2000 roku postanowiliśmy na wakacje ruszyć za granicę. Nie miałem żadnych namiarów, opowieści, poleceń nie miałem też komputera ani aparatu cyfrowego ale miałem chęć i wybrałem "w ciemno" Chorwacja - półwysep Peljesac-Orebic. Dlaczego? - nie mam pojęcia. A był to strzał w 10. Początek nie zapowiadał piękności bo przybywamy do Orebica po 2 dniach podróży a tu pada deszcz !!! i nie ma wolnych kwater. Wtedy los łaskawy zesłał nam Jasminkę i Antona i w starej kucy znaleźliśmy nasz dom wtedy jeszcze opłacany markami niemieckimi.
Jasminkę i Antona odwiedzamy każdego roku choćby nawet na dwa dni - toż to już rodzina jest hej.
No rozgadałem się a tu trzeba obrazować.
Będą to obrazy pod tytułem Orebic i okolice z lotu prawie ptaka czyli domyślacie się, że chodzi o Św. Eliasza (Sv. Ilja 961m)
A drugie miejsce to crkva Gospe od Karmena - miejsce dla mnie magiczne - usytuowane na zboczu Św. Eliasza powyżej klasztoru Franciszkanów - magiczne bo rzadko ktoś tam przybywa - jest cisza i spokój są 200 letnie cyprysy, widać góry i morze, są migdały prosto z drzewa i kule armatnie napoleońskie.

No to lecimy:

wyspa serce

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to Ewa i ekspozycja

Obrazek


a teraz magia Gospe od Karmena:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a oto napoleońskie kule:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to na razie by było na tyle.
Przygotowuję ciąg dalszy.
Brzmi to jak groźba ale może ktoś oko zawiesi na minutkę.

Powodzenia :D
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 03.06.2011 17:59

Czekam na ciąg dalszy,bardzo ciekawie pokazane zdjęcia.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.06.2011 18:00

Ładnie się zaczyna... Dla mnie tym bardziej interesująco bo od kilku miesięcy ciężko się zastanawiam - gdzie w tym roku, a Orebic jest jak na razie numerem jeden w moim rankingu. Tylko ta odległość....
Czekam na dalszą prezentację.
Jacek58
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek58 » 03.06.2011 18:16

mireks napisał(a):Czekam na ciąg dalszy,bardzo ciekawie pokazane zdjęcia.


Dziękuję. To mnie ośmiela. Będzie więcej.
Jacek58
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek58 » 03.06.2011 18:21

greenrs napisał(a):Ładnie się zaczyna... Dla mnie tym bardziej interesująco bo od kilku miesięcy ciężko się zastanawiam - gdzie w tym roku, a Orebic jest jak na razie numerem jeden w moim rankingu. Tylko ta odległość....
Czekam na dalszą prezentację.



Cieszę się, że się podoba. Ładnie się zaczyna, ładnie trwa i na szczęście się nie kończy. Orebic to super miejsce chociaż coraz nas tam więcej.
Odległość - to kwestia skąd się jedzie, ilu kierowców ale można zaplanować nocleg po drodze i tys piknie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 03.06.2011 18:30

Jacek58 napisał(a):
mireks napisał(a):Czekam na ciąg dalszy,bardzo ciekawie pokazane zdjęcia.


Dziękuję. To mnie ośmiela. Będzie więcej.


zasuwaj kolego, zasuwaj :!: :wink:
cały weekend przed tobą :D
tomtot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomtot » 03.06.2011 18:41

ciekawe zdjęcia ale chyba nie z 2000r ?
wklejaj dalej
pozdrawiam
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 03.06.2011 19:51

O ja pierdziu ,ale zrobiłeś zajawkę fotkami :D

Dawaj więcej!

Masz mnie za widza i czytacza ........ :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.06.2011 20:07

Cześć Jacek.
Debiuty to w Opolu...a Ty to stary wyjadacz Jesteś :wink:

Pzdr
Ostpreusse
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ostpreusse » 03.06.2011 20:18

Podłącze się do relacji :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.06.2011 20:31

Jacek58 napisał(a):A w tym roku... Jasminka i Anton w Orebicu czyli 12 rok a 17 wyjazd.

Nieźle ale jestem lepszy. :wink:
Patrząc na zdjęcia (bardzo ładne), to czegoż więcej chcieć od tych krajobrazów. :?: Tu każdy coś dla siebie znajdzie. Ja np. nie szukam niczego innego.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 03.06.2011 20:39

Witam. Patrząc na Twoje zdjęcie kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że mój szósty wyjazd na Peljesac ma dalej sens. Tam jest tyle cudownych miejsc. Czekam na ciąg dalszy i pozdrawiam.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 03.06.2011 21:17

Noooo, fajnie, że się ujawniłeś ;). Myślę, że po 11 latach możesz ładne "the best of" zaprezentować. Będę tu wpadał :).
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 03.06.2011 22:10

Bardzo chętnie się dołączę. W tym roku nie pozostaje mi niestety nic innego, jak nasycić się relacjami innych... Całe szczęście, że "ktoś" kiedys założył ten portal ;)
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 03.06.2011 22:13

Wspaniałe zdjęcia - zapisuję się :papa:
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
11 lat Chorwacji i ciągle mało...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone