Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zwardoń -Myto

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002
Zwardoń -Myto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 20.06.2005 20:29

Jako, że wiele osób pyta jak wygląda obecnie droga do Zwardonia, zrobiłem sobie w niedzielą 19.06 w rzeczone mejesce
Od Żywca do Milówki spoko, ale coraz większy ruch i dużo pieszych i rowerzystów, widać, że wakacje sie zaczynają :D
Dalej już nie jest tak rewelacyjnie;
- most na Sole w Milówce w remoncie - ruch wahadłowy ze światłami, chciałoby się powiedzie nareszcie :)
- dalej ograniczenie do 40 km/godz. - rykopki z jednej strony drogi wygląda jakby budowali instalację burzową, kanalizację, możliwe że w tygodniu bedą tam prowadzone jakieś roboty, ludzie, maszyny itp.
- tradycyjnie kostka na podjeździe zw Szarem
- nadal straszne wyboje na mostku dalej na podjeździe
będzie tego w sumie jakieś 5-6 km.
Jedyna pomyślna wiadomoś Skanska buduje estakadę nad Szarem, mają już wybudowane podpory i budują jezdnię miejmy nadzieję że nie zajmie im to dużo czasu. Równolegle do rzeczonego mostka jest już wybudowany drugi po któym poleci nowa droga.:)
Dale jest normalnie, tzn z moich obserwacji wynika, że droga do Lalik zaczyna się sypać, ale wszystkie dziury ładnie zalepione.
Acha tradycyjnie, uważać przy zjeździe na rozjadz do Rycerki, tradycyjnie jest tam hopka i znak 40 km/godz. polecam to miejsce szczególnej uwadze, żeby czegoś sobie nie urwać.
W Zwardoniu wybudowany jest już terminal, piekny, ale co z tego, nadal zamknięty jedzie sie dalej na stare przejście, a droga jest w nienajlepszym stanie, dziur niewiele ale jest bardzo nie równa.
Odprawiają bardzo szybko, ale nie wiedzie czemu wszustkich kontrolują, chyba jakiś spis robią czy co :D
Genearlnie nie jest źle, ale z roku na rok droga jest w coraz gorszym stanie. Miejmy nadzieję, że szybko wybudują planowaną drogę równoleglą do istniejącej.
To tyle, w przypadku jakiś pytań chetnie odpowiem.
Acha szwagier jest obecnie na Pagu -Stara Novalija, na kwaterach, 2+1 płacą 25EUR/dzień, powiedział, że nie chca sie wogóle targować podają cenę i jak się ktoś nie zgadza to niech szuka czegoś innego :(
W Chorwacji zaczyna sie ruch.
franc25
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) franc25 » 20.06.2005 20:47

Więc pojadę na Cieszyn jak piszesz że taka tragedia. A kiedy ty wyrószasz w droge niedaleki krajanie??????
artur
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur » 20.06.2005 21:25

Za to slowacy wybudowali w Cadcy super tunel omijajacy centrum miasta, drogi tam sa sto razy lepsze niz u nas.Wstyd mi gdy wracam przez Zwardon do Polski.Z checia bym przewiozl bylego ministra pola na slowacka strone.Jak sie chce to mozna wybudowac super drogi i super tunele. A nas tylko.....hipermarkety. Szkoda gadac
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 20.06.2005 21:30

franc25 napisał(a):Więc pojadę na Cieszyn jak piszesz że taka tragedia. A kiedy ty wyrószasz w droge niedaleki krajanie??????

Cieszyn... druga tragedia :D
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 20.06.2005 22:48

artur napisał(a):Za to slowacy wybudowali w Cadcy super tunel omijajacy centrum miasta, drogi tam sa sto razy lepsze niz u nas.Wstyd mi gdy wracam przez Zwardon do Polski.Z checia bym przewiozl bylego ministra pola na slowacka strone.Jak sie chce to mozna wybudowac super drogi i super tunele. A nas tylko.....hipermarkety. Szkoda gadac


Napisz coś więcej o tym tunelu - czy naprawdę nie trzeba jechać przez centrum Cadcy -to byłoby wspaniale ,w tamtym roku jeszcze nie był skończony to dobra wiadomość bo przejazd przez centrum Cadcy nie należał delikatnie mówiąc do ciekawych :D

pzdr :papa: :papa:
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 21.06.2005 06:56

Jechałem przez Cadcę miesiąc temu. Mniej więcej od dworca kolejowego droga nr 11 wyprowadza efektowną estakadą i tunelem omijając centrum Cadcy od wschodu. Kilkuset metrowy tunel naprawdę robi ogromne wrażenie.

Tak więc przez Cadcę jedzie się bardzo krótko, tylko przez jej północne rubieże, tylko dwa skrzyżowania ze światłami, a od wspomnianej estakady wiedzie bardzo dobra i szybka droga do samej Ziliny.
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 21.06.2005 07:21

franc25 napisał(a):Więc pojadę na Cieszyn jak piszesz że taka tragedia. A kiedy ty wyrószasz w droge niedaleki krajanie??????

Nie jest tak bardzo strasznie, ot typowa droga jak to u nas, najgorzej to jest na tym odcinku zaraz za Milówką, potem spoko. Najważniejsze, że cały czas się jedzie.
Pamietaj że nadal są roboty na odcinku B-B - Cieszyn
Po za tym na Zwardoń i tak masz najbliżej i napewno najszybciej.
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 21.06.2005 10:36

Przemo napisał(a):
franc25 napisał(a):Więc pojadę na Cieszyn jak piszesz że taka tragedia. A kiedy ty wyrószasz w droge niedaleki krajanie??????

Nie jest tak bardzo strasznie, ot typowa droga jak to u nas, najgorzej to jest na tym odcinku zaraz za Milówką, potem spoko. Najważniejsze, że cały czas się jedzie.
Pamietaj że nadal są roboty na odcinku B-B - Cieszyn
Po za tym na Zwardoń i tak masz najbliżej i napewno najszybciej.


Dzięki Przemo za te informacje. 13 lipca zweryfikuję je osobiście, uderzam po raz drugi do Rabaca na Olive. Co do omawianego kawałka drogi Żywiec - Zwardoń to chyba nie ma co się nad tym zbytnio rozczulać. Wg mnie jedzie się tamtędy w miare normalnie, a w godzinach wieczornych to już wielkiego problemu nie widzę. Wg mnie najbardziej nieprzyjemny odcinek jaki mam do przejechania to ze Zwardonia do Żyliny - trzeba obserwować licznik żeby nie zapłacić "pokuty", a droga to żadna rewelacja. Od Żyliny zaczyna sie "miodzio" - a u t o s t r a d a, prawie do samej Chorwacji.

Pozdrawiam !
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 21.06.2005 10:55

wiko napisał(a):
Przemo napisał(a):
franc25 napisał(a): Wg mnie najbardziej nieprzyjemny odcinek jaki mam do przejechania to ze Zwardonia do Żyliny - trzeba obserwować licznik żeby nie zapłacić "pokuty", a droga to żadna rewelacja.
Pozdrawiam !


Ze Zwardonia, ale nie do Zyliny tylko do Czadcy. Bo od tej ostatniej wiedzie bardzo dobra, szeroka (spokojnie można wyprzedzać na "trzeciego") trasa. Mało ograniczeń, dużo skrzyżowań bezkolizyjnych.
Spokojnie 110 km/h bez zdejmowania nogi z gazu.
Nie mam zielonego pojęcia dlaczego akurat ra część trasy z calego odcinka Zywiec-Zilina jest wg Ciebie najbardziej "nieprzyjemna".
Czy naprawdę odcinek Milówka-Zwardon jest lepszy od odcinka Cadca-Zilina?
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 21.06.2005 11:11

Dużo informacji i zdjęć m.in. o budowie S69 i S1 można znaleźć na tym forum . Natomiast przebieg dróg słowackich i fotorelacje z budowy nowych odcinków oglądam sobie na http://www.highways.sk/.
Szerokiej drogi.
artur
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur » 21.06.2005 11:19

Droga z Cadcy do Ziliny jest bardzo szeroka i spokojnie mozna jechac te 110-120, bez porownania lepsza droga niz Bielsko- Zwardon.
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 21.06.2005 12:11

grek napisał(a):
wiko napisał(a):
Przemo napisał(a):
franc25 napisał(a): Wg mnie najbardziej nieprzyjemny odcinek jaki mam do przejechania to ze Zwardonia do Żyliny - trzeba obserwować licznik żeby nie zapłacić "pokuty", a droga to żadna rewelacja.
Pozdrawiam !


Ze Zwardonia, ale nie do Zyliny tylko do Czadcy. Bo od tej ostatniej wiedzie bardzo dobra, szeroka (spokojnie można wyprzedzać na "trzeciego") trasa. Mało ograniczeń, dużo skrzyżowań bezkolizyjnych.
Spokojnie 110 km/h bez zdejmowania nogi z gazu.
Nie mam zielonego pojęcia dlaczego akurat ra część trasy z calego odcinka Zywiec-Zilina jest wg Ciebie najbardziej "nieprzyjemna".
Czy naprawdę odcinek Milówka-Zwardon jest lepszy od odcinka Cadca-Zilina?


Oczywiście trochę wydłużyłem ten "nieprzyjemny" odcinek, ale nie ulega wątpliwości, że wszystko co nie jest autostradą dla mnie jest BEEEEE !!!
Nie ma nic przyjemniejszego jak wrzucić piąteczkę, podgłośnić radyjko i spokojnie mknąć do cro.

Ja tak lubię i żadne tam szerokie drogi nawet z możliwością wyprzedzania na trzeciego nie dają takiego komfortu podróży jak autostradą.
Ameryki chyba nie odkryłem!
Niestety autostrady dla Polaków to "towar" wciąż luksusowy i jak się trochę tego luksusu zazna to potem ciężko powrócić do rzeczywistości i entuzjastycznie odnosić się do jazdy zwykłymi jednonitkowymi drogami. Możnaby pisać i pisać ...
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 21.06.2005 12:36

Wiko napisał
„Ja tak lubię i żadne tam szerokie drogi nawet z możliwością wyprzedzania na trzeciego nie dają takiego komfortu podróży jak autostradą”.

Oczywiście tu się z Tobą zgadzam. Ale o komforcie jazdy w danym państwie nie świadczą tylko autostrady. Wystarczy przykład tej nieszczęsnej Cadcy. Jeszcze w tamtym roku miałem wątpliwą przyjemność jazdy przez to miasteczko (zabrało mi to kilkadziesiąt dobrych minut). Od października po otwarciu wschodniego obejścia, miasto mija się w kilka minut.

W Polsce nie tylko problemem jest brak autostrad (choć ostatnie inwestycje pozwalają z optymizmem patrzyć w przyszłość), ale również brak obwodnic większych i mniejszych miast, oraz dróg ekspresowych (jak chociażby obwodnica Kielc). Jadąc samochodem trzeba często jechać przez miejskie wąskie gardła (skrzyżowania, światła, piesi). Co prawda na niektórych ważniejszych szlakach buduje się obwodnice (Jędrzejów jest tego najlepszym przykladem), ale w stopniu niewystarczającym.
Pamiętajmy, że w Polsce będą w zasadzie 3 autostrady (dwie Wschód-Zachód A4 i A2, jedna północ-południe A1). Nie wszystkim taka autostrada będzie "po drodze". Wielu z nas będzie musiało korzystać z pozostałych dróg, którymi naprawdę teraz ciężko się jeździ.
Powinniśmy nawet takim odcinkom jak Cadca-Zilina Słowakom zazdrościć. Jednocześnie dziękować im, że nie musimy na tym odcinku wjeżdżać do takich miast jak Cadca, czy Kysuckie Nove Mesto.
A sobie życzyć by budowa drogi ekspresowej Bielsko-Żywiec-Zwardoń nabrała tempa, by więcej nie zdarzały się sytuacje, gdy przyjdzie nam na podjeździe za Milówką wlec się za cieżarówką z prędkością 10-20 km/h przez kilka dobrych kilometrów
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 21.06.2005 13:53

Wszystko co powyżej napisane to prawda!

Jeśli chodzi o odcinek Zwardoń-Czadca zawsze jadę tędy pod wieczór i nigdy żadnych utrudnień nie spotykam. Nawet ten tunel czy obwodnica nie przyspieszą zbytno podróży ale dobrze, że są. W godzinach szczytu to pewnie duże ułatwienie. Ja zawsze jadę nocą więc przepustowośc dróg wygląda trochę inaczej niż w szczycie. W zeszłym roku na odcinku Bratysława - Viener - Neustadt minąłem może 2 samochody a nie wyprzedziłem zadnego bo nie było co wyprzedzać. (jechałem tamtędy między piwrwszą o drugą w nocy)

Pozdrawiam
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 21.06.2005 14:54

wiko napisał(a):Wszystko co powyżej napisane to prawda!

Jeśli chodzi o odcinek Zwardoń-Czadca zawsze jadę tędy pod wieczór i nigdy żadnych utrudnień nie spotykam. Nawet ten tunel czy obwodnica nie przyspieszą zbytno podróży ale dobrze, że są. W godzinach szczytu to pewnie duże ułatwienie. Ja zawsze jadę nocą więc przepustowośc dróg wygląda trochę inaczej niż w szczycie. W zeszłym roku na odcinku Bratysława - Viener - Neustadt minąłem może 2 samochody a nie wyprzedziłem zadnego bo nie było co wyprzedzać. (jechałem tamtędy między piwrwszą o drugą w nocy)

Pozdrawiam

Zanam doskonale odcinek Żywiec - Zwardoń jeżdżę tamtedy od nastu lat, w różnych porach roku, i dnia i nocy.
Bywa naprawdę przeróżnie, a czasami ten kilkunastokilometrowy odcinek jedzie się naprawdę bardzo długo i bywa niebezpiecznie, jak to zwykle na polskich drogach. Późnym wieczorem lub nocą już praktycznie nie ma ruchu. A z moich obserwacji wynika, że z roku na rok ruch na tej trasie gwałtownie wzrasta.
Ta droga miała być już wybudowana w 2000 roku do samego Bielska (Bielsko - Żywiec w dzień zatłoczona niemiłosiernie).
Marzę żeby wreszcie coś sie ruszyło. Pamietam czasy gdy z Oświecimia do Węgierskiej Górki jechałem nie dłużej niż 50 min teraz to czasami jadę nawet 1,5 godz. :( Mając przy okazji oczy dookołoa głowy, co niektórzy jakby sie dało (wysokie krawężniki) jechali by po chodniku :(, aby szybciej.
A co będzie jak otworzą terminal w Zwardoniu i zrobią werszcie te tunele na trasie, jeden ma mieć 400 m, drugi 800m - oczywiście jak przy okazji nie zmienili koncepcji bo ta zmienia się w zalezności od tego kto w danej chwili na stołku siedzi :(
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone