Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

żona w ciąży

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 02.07.2012 10:30

Moja żona jechała.
Szwagierka też.
Ale one nie traktowały bez powodu stanu ciąży jako jakiegoś specjalnie nazdwyczajnego stanu. Nie były jakimis "księżniczkami".
Czy Twoja żona może jechać - my ci "zdalnie" nie doradzimy.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 02.07.2012 19:08

Interseal napisał(a):
cronaturki napisał(a):Miłego urlopu ! Polska to piękny kraj.. Byliście już w Górach Stołowych? Albo w pięknym Sandomierzu? Polecamy !


Chyba pierwszy raz zdarzy mi się użyć takich słów na forum, gdyż staram się unikać takich sytuacji, ale temat jest delikatny a mocno mnie pod...
To co napisaliście (bo podpisujecie się razem) to zwykły bełkot, mając na uwadze nawet Wasze smutne doświadczenia.
Łącznie z ostatnim zdaniem, które zacytowałem powyżej.

Pozdrawiam i już znikam z tego miejsca.


przejrzałem twoje wpisy.. w sumie niewiele odstępują poziomem od naszego tekstu.
Cieszy mnie jednak ze napisane słowa nie pozostały tobie obojętne.. na czele z zacytowanym zdaniem.
PS ciekawe co tak wzburzyło twój spokój ? Choć w sumie ocenienie czyjejś wypowiedzi bez podania argumentów mnie nie dziwi to takie "typisch polnisch" :) niczym wypowiedź dziecka "nie bo nie"

Pozdrawiamy gorąco :)
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 02.07.2012 19:44

Kiedyś mieliśmy taką sąsiadkę, która nigdy nie chodziła do lekarza, ale pytała wszystkich naokoło, co im pomaga, gdy jakaś część ciała ich zaboli. Potem zdobywała leki, które pomagały innym i leczyła się sama.
Nie będę dodawał, że kuracje takie były często bardzo nietrafione ...

Tak mi się to skojarzyło po spojrzeniu na pytanie i dyskusję.

Nie mamy żadnych możliwości sensownej odpowiedzi na zadane pytanie. Tym bardziej, że zadający pytanie dobrze wie, co im odpowiedział lekarz i jak się czuje żona. My z zewnątrz, bez tej wiedzy możemy tylko powiedzieć, jak było w znanych nam sytuacjach "ciążowych". Ale i to niewiele pomoże, bo można mieć doświadczenia typu, że w w pierwszej ciąży to żona mogła jechać na koniec świata, a w drugiej - godzinna podróż była już udręką ...
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 02.07.2012 22:56

cronaturki napisał(a):PS ciekawe co tak wzburzyło twój spokój ? Choć w sumie ocenienie czyjejś wypowiedzi bez podania argumentów mnie nie dziwi to takie "typisch polnisch" :) niczym wypowiedź dziecka "nie bo nie"


:D
Będę cytował - bez wątpienia. Szacunek za spokój i takt...

Pozdrawiam gorąco - dzisiaj szczególnie gorąco :wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 02.07.2012 23:01

wojtek30z napisał(a):Proszę o pomoc. Czy są jakieś przeciwwskazania do wyjazdu?

Jak jeszcze jej się nogi trzesą , to nie ma problemu. :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 02.07.2012 23:03

Adam Sz. napisał(a):Nie mamy żadnych możliwości sensownej odpowiedzi na zadane pytanie. Tym bardziej, że zadający pytanie dobrze wie, co im odpowiedział lekarz i jak się czuje żona. My z zewnątrz, bez tej wiedzy możemy tylko powiedzieć, jak było w znanych nam sytuacjach "ciążowych". Ale i to niewiele pomoże, bo można mieć doświadczenia typu, że w w pierwszej ciąży to żona mogła jechać na koniec świata, a w drugiej - godzinna podróż była już udręką ...


Świetna wypowiedź. Pozwolę sobie nie zgodzić się tylko z jednym zapisem. Sensowna odpowiedź istnieje - na podstawie tego co powiedział Wam lekarz i doświadczeniach innych (nas) zróbcie to co uważacie za stosowne w takiej sytuacji. Wy najlepiej znacie swoje możliwości. A zdrowie kobiety i dziecka jest moim zdaniem najważniejsze.
elamar
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 21.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) elamar » 05.07.2012 20:52

Moja siostra była w 5 m-cu na Ciovo samolotem z Bristolu, było super ma do dziś co wspominać. To naprawdę indywidualna sprawa.
kobitka89
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobitka89 » 05.07.2012 21:43

Dwa lata temu jechałam w 16tc ,a przyjaciółka w 20tc do Grecji autokarem. Wszystko było ok, lekarz nie odradzał...Kilka moich wskazówek to jedynie:pokój z klimą, pareo na brzuszek,czapka na głowę, wysoki filtr, dużo picia , unikanie ostrego słońca i imbir na mdłości podczas podróży ...A z rzeczy które żona pewnie wie ale warto wspomnieć no-spa i aspargin na skurcze . Pozdrawiam ! :)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 07.07.2012 00:29

AndrzejJ. napisał(a):
wojtek30z napisał(a):Proszę o pomoc. Czy są jakieś przeciwwskazania do wyjazdu?

Jak jeszcze jej się nogi trzesą , to nie ma problemu. :wink:

Jak zwykle sensownie i rzeczowo.
kmet
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmet » 08.07.2012 22:19

Ja właśnie wróciłem z żoną (27 tydzień) i 3 letnią córką. Było super, obyło się bez problemów.

2 rady :
a) zwróć uwagę na ubezpieczenie turystyczne i wykluczenia, większość firm ma wykluczenia dot. problemów z ciążą lub ew. wcześniejszego porodu.
Ja znalazłem tylko jedną, która kobiety w ciąży traktują jak zwykłą osobę i zapewnia świadczenia do SU.
b) przerwy i nocleg po drodze - wg mnie konieczny. Mimo iż żona znosi nieźle ciąże, to jednak musi co jakiś czas odpocząć, zmienić pozycję itp.
dolicz z 20% czasu więcej na drogę. Ja już na starcie zaplanowałem nocleg w czechach i z powrotem w austrii (polecany na forum "franz jozef" w munchenkirchen)

Żona wróciła wypoczęta. Przed wyjazdem lekarz nie widział przeciwskazań (poza nie przegrzewaniem się/brzucha).
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.07.2013 08:07

W zasadzie to nie widzę przeciwwskazań. Zostawiasz zonę pod opieką teściowej. Bierzesz żony koleżankę z pracy ze sobą i jedziesz w siną dal. Za 9 miesięcy kolejny problem - koleżanka w ciąży. :D :D :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.07.2013 08:33

darek1 napisał(a):W zasadzie to nie widzę przeciwwskazań. Zostawiasz zonę pod opieką teściowej. Bierzesz żony koleżankę z pracy ze sobą i jedziesz w siną dal. Za 9 miesięcy kolejny problem - koleżanka w ciąży. :D :D :D

Szczególnie, że to chodzi o zeszły rok...
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 28.07.2013 08:40

Bocian napisał(a):
darek1 napisał(a):W zasadzie to nie widzę przeciwwskazań. Zostawiasz zonę pod opieką teściowej. Bierzesz żony koleżankę z pracy ze sobą i jedziesz w siną dal. Za 9 miesięcy kolejny problem - koleżanka w ciąży. :D :D :D

Szczególnie, że to chodzi o zeszły rok...

Ale temat pobudzający zmysły kolegi Darka, delikatnie rzecz nazywając. :mrgreen:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Żona w ciąży - więc miejscowość musi być blisko. Pomysły?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.02.2015 20:40

Cześć. Zrobiliśmy sobie z żoną prezent na święta i okazało się, że w sierpniu przybędzie nam nowy Cromaniak. Dlatego też w tym roku musimy jechać z początkiem czerwca do Chorwacji. I pojawia się problem miejscówki. Potrzebuję jakiejś fajnej niewielkiej miejscowości w górnej części Chorwacji (bo droga musi być w miarę krótka i mało męcząca).
Podajcie proszę jakieś fajne miejscówki bo nie znam kompletnie górnej części Chorwacji. Dotychczas byliśmy 2 razy na Pagu i raz na Riwierze Makarskiej.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Żona w ciąży - więc miejscowość musi być blisko. Pomysły

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.02.2015 20:54

Witam ,gratulacje.
Ja byłem dwa razy w Klenovicy ale to trochę dziura, to może Cirkvenica lub Novi Vindolski bardziej miasteczkowo.
pozdrawiam Krzysiek :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
żona w ciąży - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone