Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa wyprawa do Orebića

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.03.2009 14:15

Napisz proszę coś o swoich odczuciach - zima a lato.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 09.03.2009 14:20

Ale świetna i ciekawa relacja :!: :D
Nie spodziewałam się że, Chorwacja w lutym jest taka urokliwa. :!:
Mieliście super pomysł wybrać się taką porą.
Podziwiam i wielkie brava.
8O :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.03.2009 14:52

mysza73 napisał(a):Trochę się bałam że nikogo nie zaciekawi "zimowa" Chorwacja.

Jak to "nie zaciekawi" - przecież większość z nas takiej Chorwacji nie widziała :D :D i co więcej, ta lutowa Cro to bardziej wiosenna niż zimowa. Fajny pomysł na ferie :D

pozdrawiam


ps. przepraszam za chwilę prywaty - Anjas fajnie, że się znowu pojawiłaś :D :D :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.03.2009 15:13

Moje odczucia, hmm ...
W "letniej" Chorwacji zakochałam się od pierwszego naszego wyjazdu, choć jak już wspominałam byliśmy naszym nieodżałowanym saabem, który nie miał klimy. Podróż była trochę męcząca, szczególnie dla naszej Zuzi. Mnie chorwackie upały nie przeszkadzają, tak jak mojemu mężowi J. Ale ja za to nie znoszę zimna, deszczu i naszej zimy i chyba dlatego "zimowa" Chorwacja tak bardzo mnie urzekła. Nie wiem czy to my mieliśmy takie szczęście, czy tam zawsze jest, ale niebo było cały czas bezchmurne. Nawet ten zimny wiatr tak bardzo nie przeszkadzał, kiedy świeciło słońce. Na pewno drzewa, trawa i ogólnie roślinność była bardziej zielona, latem jest po prostu wypalona przez słońce. Byliśmy zaskoczeni brakiem ruchu na autostradzie, o ile jeszcze w okolicach Zagrzebia trochę samochodów jeździło to im dalej na południe tym ruch mniejszy, a już za Zadarem to chyba tylko my jechaliśmy.
Co poza tym?...
Straszne pustki, nie zauważyłam ani jednego samochodu z obcą rejestracją, sami tubylcy. Zero turystów, i byliśmy dla nich trochę atrakcją, gdy wchodziliśmy do piekarni czy konoby.
Dla mnie i "letnia" i "zimowa" Chorwacja jest piękna. Gdyby czas i finanse na to pozwalały jeździłabym tam co miesiąc (gdyby jeszcze było troszkę bliżej, bo z Radomia do mojego ulubionego Orebića trochę daleko).
W tym roku w zimie też planowaliśmy wyjazd, ale ferie u nas były w styczniu, a styczeń u mojego męża w pracy to gorący okres i się nie udało.
Już nie mogę doczekać się kolejnego wyjazdu. Już wszystko zarezerwowane, plan zrobiony i odliczam dni.

c.d.

Ostatniego dnia typowo objazdowe zwiedzanie. I cały czas wieje zimny wiatr, ale wciąż jest bardzo słonecznie :D


Trstenik
Obrazek
Obrazek

Południowa strona tunelu Dingać

Obrazek
Obrazek


Tego biednego garbusa ktoś całkiem porzucił. Był już lekko zdemolowany ale radio i koło zapasowe ciągle było :lol:
Obrazek

Potem Trpanij
Obrazek



Obrazek
Obrazek

I jeszcze zdjęcie w stronę Orebića i sv. Ilija

Obrazek

Ato w tym samym miejscu- latem i z nieodżałowanym saabem

Obrazek

I jeszcze ostatnie poszukiwania muszelek na plaży


Obrazek

i mój mąż, który wymyślił ten wyjazd, z Zuzią


Obrazek

I to już koniec :D

pozdrawiam wszystkich którzy czytali :)
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 09.03.2009 15:25

Fajnie się oglądało i czytało.
Pozdrawiam, Krzysiek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.03.2009 15:28

Nie uciekaj tak szybko - jak mała zniosła zimowy pobyt? Bez kąpania, lodów itd. no i czekam (my) na więcej zdjęć, które napewno jeszcze się znajdą.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.03.2009 15:44

Dzięki za wszystkie miłe słowa. Ze zdjęciami idzie mi już coraz sprawniej więc coś dorzucę :P
A Zuzia też była zadowolona, zamiast kąpieli zajęła się zbieraniem muszelek, było ich dużo więcej niż latem i były duuuużo większe. Nazbierała też ususzone rozgwiazdy i muszle od jeżowców, więc była bardzo zadowolona :D
Z lodami było już gorzej :roll: . Miałam nadzieję, że może w Korculi będzie otwarta jakaś lodziarnia, ale nic z tego. Ale zadowoliła się lodami na patyku ze Studenaca :lol:
Pod koniec wchodzenia na sv Ilija już bardzo marudziła, więc miała obiecane, że na dole kupimy lody i jakoś doszła na sam szczyt :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2009 16:02

Dobre relacja na 5.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 09.03.2009 16:26

Mój kochany Orebic w lutym tez pięknie się prezentuje.. :)
Gratuluję ciekawego pomysłu :)
Zdjęcia super :)

Pozdrawiam
linka_ka
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) linka_ka » 09.03.2009 17:07

Świetna relacja, jak miło zerknąć w ciepłe klimaty, kiedy u nas zima ( była już, mam nadzieję :roll:
Myślę, że też się kiedyś skuszę na Cro w nietypowej porze roku...
hmmm, chciałabym..
pozdrowienia i troszkę zdjęć jeszcze by się przydało :lol:
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 09.03.2009 17:21

Zdjęcia piekne, kontrastują z naszym klimatem, jednak w Orebicu pod koniec lutego spadł śnieg. palmy były przykryte białymi czapami. Wyjazd w lutym jest jednak obarzcony pewnym ryzykiem, możemy zastać np na południu Chorwacji swojskie białe klimaty :?:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.03.2009 17:45

Witaj ines!
To między innymi dzięki Twojej relacji kilka lat temu wybór padł na Orebic :)

No to jeszcze kilka zdjęć z tej zimowej wyprawy


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

a to w tym samym miejscu tylko latem


Obrazek

I jeszcze jedno zestawienie zima - lato


Obrazek


Obrazek

pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :)
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 09.03.2009 21:50

Jak dla mnie bombowa relacja :!: I wielkie brawa za odwagę :!: :D Zastanawiałem się nad wyjazdem jesienią, ale widzę, że i zimą warto...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.03.2009 23:09

robo111 napisał(a):Zdjęcia piekne, kontrastują z naszym klimatem, jednak w Orebicu pod koniec lutego spadł śnieg. palmy były przykryte białymi czapami. Wyjazd w lutym jest jednak obarzcony pewnym ryzykiem, możemy zastać np na południu Chorwacji swojskie białe klimaty :?:


Generalnie przełom stycznia i lutego to najzimniejszy okres tutaj (na wybrzeżu). Pogoda zimą bywa różna... Zdarzają się zimy bardzo słoneczne i wietrzne, nawet bardzo (wieje bura), albo takie, jak ta, która właśnie mija - wyjątkowo paskudna, deszczowa i szara (maltretuje nas jugo)...Na dwoje babka wróżyła... Choć dawniej praktycznie regułą były słoneczne zimy...
Ale, czy słońce, czy deszcz gwarantowana zieleń; jeśli jeszcze nie zebrane, to nadal na drzewkach wiszą cytrusy, kwitną kwiaty (polne i nie tylko), zioła (rozmaryn jak szalony kwitnie całą zimą), krzewy (np. dzikorosnący i "pysznie" owocujący zimą krzak - hr planika, pl chróścina jagodna czy drzewo truskawkowe, łac. Arbutus unedo); w lutym zaczynają kwitnąć migdałowce. Poza tym naturalnie cieplej niż w Pl...
Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 09.03.2009 23:53

Gdyby nie te Wasze cieplejsze ubrania to nikt by nie pomyślał, że to zima.
:D
Może jeszcze coś dodasz z powrotu, może ze Słowenii.
pozdrawiam :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zimowa wyprawa do Orebića - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone