Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimny Adriatyk poczatek lipca 2013

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2013 17:55

tommek12345 napisał(a):Nie mam doświadczenia w tym temacie, byłem w Cro kilka razy i temperatura zawsze była ok, Pytanie zadałem bo liczyłem na życzliwą odpowiedź kogoś bywającego częściej w cro... życzliwą tj pozbawioną uszczypliwości... ale ok, dzięki

No jak byłeś kilka razy to chyba jakieś doświadczenie masz? Poza tym dla jednego woda jest ciepła a dla drugiego zimna a siedzą koło siebie w morzu. Na płyciźnie woda będzie cieplejsza bo tam ją ogrzewa słońce a głębiej zimna i bardzo zimna bo słońce nie ma na nią wpływu. Tam gdzie jeżdżę jest taka różnica w temperaturze wody wyżej i niżej, że jest różnica w jej przejrzystości. Zapytaj miejscowych, oni ci szybciej odpowiedzą z doświadczenia jakie maja z morzem...
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 16.07.2013 18:00

Ja też jestem teraz w BV.

Rzeczywiście chyba BORA przypchnęła zimne wody z zachodu - tak wskazują fale - a wczoraj chciało głowę urwać.

Mimo to byłem w wodzie dwa razy, a radio Dalmacja podawało dla Makarskiej powietrze 30 stopni a woda 20-23 stopnie. Z każdym dniem woda zimniejsza :) Zapraszamy klub morsów nad Jadran :)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 16.07.2013 18:30

golibroda napisał(a):Ja też jestem teraz w BV.

Rzeczywiście chyba BORA przypchnęła zimne wody z zachodu - tak wskazują fale - a wczoraj chciało głowę urwać.

Mimo to byłem w wodzie dwa razy, a radio Dalmacja podawało dla Makarskiej powietrze 30 stopni a woda 20-23 stopnie. Z każdym dniem woda zimniejsza :) Zapraszamy klub morsów nad Jadran :)

Na ile wiem to bura wieje z lądu, z gór, nie z zachodu.
jakcyt
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakcyt » 16.07.2013 20:10

Bocian napisał(a):Poza tym dla jednego woda jest ciepła a dla drugiego zimna a siedzą koło siebie w morzu. Na płyciźnie woda będzie cieplejsza bo tam ją ogrzewa słońce a głębiej zimna i bardzo zimna bo słońce nie ma na nią wpływu. Tam gdzie jeżdżę jest taka różnica w temperaturze wody wyżej i niżej, że jest różnica w jej przejrzystości. Zapytaj miejscowych, oni ci szybciej odpowiedzą z doświadczenia jakie maja z morzem...


Moja wcześniejsza wiadomość nie oznacza że woda jest troszkę chłodniejsza, i jak piszesz że dla każdego inna temp jest ok, jeśli nie ma cię teraz w BV to nie możesz zrozumieć powstałej tragedii :) , jeszcze raz, w samej BV woda jest LODOWATA, nie wiem jak inne okolice, tak jak zawsze kąpią się setki ludzi i dzieci tak teraz na palcach rąk policzysz osoby pływające, a i tak one pływają tylko chwilę, i nie ma znaczenia blisko daleko płytko głęboko, lodowiec :).

Nasz gospodarz powiedział, betoniarka, wody sie przemieszały i do jutra będzie oka :), liczę na to.

Od rana było podejrzane, jako mam okna na morze i głowna plaże (z góry) to widziałem juz o 8 rano ludzi pływających a dzisiaj cisza i pustka, idziemy na plaże a tam pustki, można sie rozkładać gdzie się chce, ludzie przychodzili kładli sie i jak sie przypiekli(bo słońce daje ostro) a chcieli sie schlodzic to po sprawdzeniu wody myk do domku do klimy :)

Jako że jestem tu 1 raz to myślałem że ktoś już cos takiego przeżył i że ten nieszczęsny wiatr ucichnie i prądy "nawiozą" cieplejszej wody, nikt nie wymagał podania daty i godziny powrotu ciepłej wody do Vody :)

Jedziesz teraz do BV zabierz pianke do nurkowania :hut: z lodowym pozdrowieniem :boss:
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 16.07.2013 20:49

tommek12345 napisał(a):
jakcyt napisał(a):RATUNKU !!!! właśnie wróciliśmy z plaży w BaskaVoda, woda LODOWATA, nikt się nie kąpie, wczoraj zaczęło wiać jakoś tak z północy, zrobiły się fale, pływało się zarąbiście na falach, ale dzisiaj tragedia, przywiało jakieś zimne wody że nie idzie wytrzymać, jako zaprawieni w boju z Bałtykiem troszkę popływaliśmy, wszyscy patrzą jak na wariatów :) ale długo i tak nie dało rady, woda zimniejsza niż w Polsce, co to ? kto to ? dlaczego ? do kiedy ? :( jeszcze 4 dni, czy damy rade popływać jak do tej pory było ?,


Potwierdzam, przyjechaliśmy dziś do Baska Voda i woda ma temperaturę jak Bałtyk w maju... orientuje się ktoś, czy taka temperatura wody może się tak długo utrzymywać? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Dwa lata temu w Ruskamen rano jak co dzień wskoczyłam do morza i wyszłam z niego sina z zimna. Przyszedł jakiś taki dziwny prąd, który utrzymywał się do wieczora :lol: mieliśmy małego pietra, że tak będzie do końca naszego pobytu, ale już późnym wieczorem woda była luks. BV jest blisko Ruskamenu więc pewno to to samo zjawisko. mam nadzieję, że nie dotrze na Brac- wyjazd za 7 dni i strój już leży przygotowany
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 16.07.2013 20:50

ynka napisał(a):Na ile wiem to bura wieje z lądu, z gór, nie z zachodu.


No i wieje z lądu, wieje...

Jestem 4 raz w Cro, ale tak zimnego Jadranu nie miałem nigdy. :roll: :?
Mówię o lipcu/sierpniu rzecz jasna.
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 16.07.2013 20:59

Witam.

Widzę, że ja miałem trochę szczęścia. Choć jeszcze (dwa i pół tygodnia po powrocie) przeżywam dół psychiczny związany z powrotem, to jak czytam ten wątek to pocieszam się, że u nas było w miarę dobrze.
Byliśmy w drugiej połowie czerwca, dwa tygodnie i w pierwszym tygodniu, woda była cieplutka (Tucepi), a powietrze niemiłosiernie gorące. Po przejściu burzy z poniedziałku na wtorek, temeratura powietrza się zmieniła, zaczęło wiać i temperatura wody poszybowała w dół. W ostatni dzień mojego pobytu 27.06.2013 zaciskałem zęby, aby się zamoczyć.

Co się dzieje z Jadranem?
jakcyt
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakcyt » 16.07.2013 21:07

Stiopa napisał(a):
ynka napisał(a):Na ile wiem to bura wieje z lądu, z gór, nie z zachodu.


No i wieje z lądu, wieje...

Jestem 4 raz w Cro, ale tak zimnego Jadranu nie miałem nigdy. :roll: :?
Mówię o lipcu/sierpniu rzecz jasna.


rano wiało że tak powiem wzdłuż wybrzeża z północnego kierunku, a teraz potwierdzam, wiatr z gór na morze i z balkonu widzę że są fale w głąb morza, może tą zimną wodę popchnie w kierunku Brac i rano pięknie będziemy się kapać w ciepłym morzu :P
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 16.07.2013 23:26

ynka napisał(a):
golibroda napisał(a):Ja też jestem teraz w BV.

Rzeczywiście chyba BORA przypchnęła zimne wody z zachodu - tak wskazują fale - a wczoraj chciało głowę urwać.

Mimo to byłem w wodzie dwa razy, a radio Dalmacja podawało dla Makarskiej powietrze 30 stopni a woda 20-23 stopnie. Z każdym dniem woda zimniejsza :) Zapraszamy klub morsów nad Jadran :)

Na ile wiem to bura wieje z lądu, z gór, nie z zachodu.


No cóż, ja tam się nie znam :mrgreen: lokalne radio Dalmacja w południe mówiło o BURA w Makarskiej, tak określając wiatry wieczorne i poranne :P Ale faktem jest, że BORA przyrównywana jest do polskiego halnego wiejącego w Tatrach.
jakcyt
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakcyt » 17.07.2013 10:35

poranna kąpiel zaliczona, uff woda cieplejsza niż wczoraj choć nadal chłodna, ale można już pływać raczej bez oporów, taki Bałtyk latem :)
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 17.07.2013 11:00

Świeże info z Marusi:
"It's just a little cold on the first moment when you skip into the sea because past weeks we had little bura (wind) from time to time and that mixed water ( top and deep part of the sea). But the prognosis are that weather will be warmer and hoter"
I ostatniego zdania się trzymajmy :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 17.07.2013 11:12

W lipcowym skwarze w Puli jak na Saharze. :D

http://www.pula24.com/pl/pogoda-pula/
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.07.2013 11:14

kemilia napisał(a):Świeże info z Marusi:
"It's just a little cold on the first moment when you skip into the sea because past weeks we had little bura (wind) from time to time and that mixed water ( top and deep part of the sea). But the prognosis are that weather will be warmer and hoter"
I ostatniego zdania się trzymajmy :)

I mam nadzieję, że do mojego wyjazdu już nie będzie więcej "little bura (wind)", który spowoduje "mixed water". :)
jakcyt
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakcyt » 17.07.2013 15:15

jak to powiedział nasz gospodarz : budowlana maszina
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2013 17:54

Wczoraj woda w Bratusiu woda miała 20 stopni - pomiar na wysokości kolan od brzegu op godz 17.
Dziś Podgora - 23 st, powietrze ok. 30 ciepło, ale nie megagorąco + przyjemny delikatny wiaterek.
Woda miejscami zimniejsza od prądów podwodnych, ale tu się ludzie kąpią przynajmniej na naszej plaży w połowie drogi między Rt Sv. Tekla a Cakljke.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Zimny Adriatyk poczatek lipca 2013 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone