Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zima naszym okiem

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5597
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 30.04.2010 19:23

A ja sobie widziałem całkiem niezłą zimę jeszcze wczoraj. Na zdjęciu widok znad Czarnego Stawu Gąsienicowego na Kozi Wierch (czyli najwyższą górę leżącą w całości w Polsce). Po prawej masyw Kościelca. Zdjęcie robione telefonem :? a więc przepraszam za jakość.
Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.05.2010 15:16

Beskid Mały: ponad Pasemkiem Pewelsko-Ślemieńskim widoczne pasmo Polic oraz Babia Góra.

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.05.2010 17:20

Beskid Żywiecki: w roli głównej Będoszka (Bendoszka).

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.05.2010 17:43

Stubaier Alpen: Winnebachjoch na horyzoncie.

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.05.2010 18:18

Zamek w Ojcowie.

Obrazek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.05.2010 18:39

Franz napisał(a):Zamek w Ojcowie.

Piękny widok. I nie tak dawno.
Wtedy, w styczniu, musiał być i mróz i wilgoć?
Nie znam Ojcowa.
Tam coś płynie, czy taka naturalna szadź w popołudniowym słońcu się uniosła?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.05.2010 19:12

weldon napisał(a):Wtedy, w styczniu, musiał być i mróz i wilgoć?
Tam coś płynie, czy taka naturalna szadź w popołudniowym słońcu się uniosła?

Było małe kilkanaście stopni mrozu. W dolinach, bo na górze, w słońcu - tylko kilka.
Płynie Prądnik, niewielka rzeczka, natomiast ta szadź utrzymywała się na bardzo dużym obszarze i nie była związana z żadną rzeką. To przez nią bez prądu było kilka powiatów przez ponad dwa tygodnie. Ponoć metr bieżący przewodu elektrycznego był obciążony kilkoma kilogramami lodu.

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.05.2010 19:28

Franz napisał(a):Ponoć metr bieżący przewodu elektrycznego był obciążony kilkoma kilogramami lodu.

Takie zjawisko, łącznie z błyskawicami "jeżdżącymi" wzdłuż oblodzonych przewodów,
znam z autopsji, więc domyślam się, jaki efekt mógł być tam, w górach.
Pewnie dało im popalić.

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.05.2010 20:19

Beskid Mały: w dalekim towarzystwie Babiej Góry.

Obrazek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.05.2010 20:26

A to wiem gdzie jest :D
Widywałem.

Ale nigdy zimą.

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.05.2010 16:46

weldon napisał(a):A to wiem gdzie jest :D
Widywałem.

Ale nigdy zimą.

:papa:

Tu Babia jest tylko tapetą dla tych śnieżnych fal na choinkach . :)

- - - -
Beskid Żywiecki: pod Redykalnym Wierchem.

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2010 00:21

Stubaier Alpen: zbliżenie na Hoher Seeblaskogel.

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2010 00:01

Okolice Ojcowa: ponad doliną Prądnika.

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2010 15:50

Beskid Mały: spojrzenie na Skrzyczne i Magurę z Klimczokiem w Śląskim.

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 60833
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2010 15:45

Beskid Żywiecki: w drodze na Redykalny Wierch.

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Zima naszym okiem - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone