Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.06.2017 00:32

max21 napisał(a):Ważniejsza dla mnie była informacja czy ten odcinek autostrady będzie już płatny.
Takie pytanie i odpowiedz znalazłem na stronie słowackiej:
Bude normalne spoplatneny tento usek ako dialnica?
odpowiedź :Žilinské Diaľnice Predmetný úsek nebude spoplatnený

Nawet jakby ten fragment nie był płatny to jazda drogą do Chorwacji z późniejszym pominięciem autostrady Żylina-Bratysława to tylko dla osób, które lubią powolne krajoznawczo-etnograficzne podróże.
bronks
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 11.06.2017 04:53

Potwierdzam. Odcinek otwarty.
Jedzie się poprostu prosto, nie skręcając w prawo jak kiedyś.
Czas przejazdu zgodnie z przepisami równe 10 minut.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.06.2017 06:15

Romek no to gdzie w lewo czy prawo.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 11.06.2017 08:41

Ural napisał(a):Romek no to gdzie w lewo czy prawo.


Nie rób z siebie kaleki, odpal link który wkleilem i wszystko się wyjaśni.
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 11.06.2017 11:44

:papa: Witam powiedzcie mi czy jest możliwość zjechania z autostrady /mam na myśli zaraz za granicą polsko słowacką/do sklepu kupienia winiety i powrót na autostradę w stronę ŻYLINY czy jest tam węzeł zjazdowo wiazdowy bo na gogle map nic takiego nie widać :oops: :oops:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.06.2017 12:11

Na pierwszym parkingu nowej D3 za Zwardoniem, ma być automat do zakupu winiety, tak pokazują znaki przy zjezdzie na parking.
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 11.06.2017 12:14

ruwado napisał(a):Na pierwszym parkingu nowej D3 za Zwardoniem, ma być automat do zakupu winiety, tak pokazują znaki przy zjezdzie na parking.

Czy ktoś może to potwierdzić? jakaś fotka
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.06.2017 12:19

Ta fotka była na stronie z zegarem odliczjącym domotwarcia. Na dole były paski zcwszystkimi realizowanymi dalnicami. Przy każdej były odnośniki do zdjęć z budowy. Była fotka ze znakiem zjazdowym na parking Cierne, a tam napis nawet po polsku " punkt zakupu winiet". Teraz po otwarciu niestety ten pasek zniknął, bo skończyli. Został tylko odcinek D3 od Cadcy i w Żylinie.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.06.2017 12:24

Tu jest wjazd z granicy w Zwardoniu - prosto jedziemy, a nie zygzakiem w prawo do wioski

https://www.google.pl/search?q=otwarcie ... UTs8DrYudM:
Ostatnio edytowano 11.06.2017 12:30 przez ruwado, łącznie edytowano 1 raz
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.06.2017 12:30

Nie wiem czy na tej fotce środkowa górna tablica nie kieruje właśnie na parking y chyba bardzo niewyraźnie na samym dole jest napis
Punkt sprzedaży winiet.

Ze środkowego pasa prosto! W prawo do wioski, w lewo od razu na D3
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.06.2017 15:02

el_guapo napisał(a):
Ural napisał(a):Romek no to gdzie w lewo czy prawo.


Nie rób z siebie kaleki, odpal link który wkleilem i wszystko się wyjaśni.


el_guapo - nie bądź aż tak zasadniczy. :)
Na wpisy starych dowcipnisiów forumowych trzeba mieć małą cierpliwość i wyrozumienie. :papa:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 11.06.2017 16:45

romuald22 napisał(a):el_guapo - nie bądź aż tak zasadniczy. :)
Na wpisy starych dowcipnisiów forumowych trzeba mieć małą cierpliwość i wyrozumienie. :papa:


Stary to ja jestem, a nie ktoś kto się zalogował w 2015 i niezależnie od stażu/wkładu, czy co tam jeszcze, mam zasadę: 0 tolerancji dla głupoty i trolowania.

A jeżeli ktoś faktycznie ma problem z otworzeniem linka, tudzież śledzeniem znaków, to niech lepiej pozostanie w swoim pierdzidołku, bo na eksport się nie nadaje.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2017 18:42

generał4101 napisał(a)::papa: Witam powiedzcie mi czy jest możliwość zjechania z autostrady /mam na myśli zaraz za granicą polsko słowacką/do sklepu kupienia winiety i powrót na autostradę w stronę ŻYLINY czy jest tam węzeł zjazdowo wiazdowy bo na gogle map nic takiego nie widać :oops: :oops:


Dobre pytanie...choć ja winietę kupię przez neta, ale zawsze w tym sklepiku kupujemy coś nie co na drogę i nie chciałbym z tego rezygnować... Da radę wrócić w tym miejscu na autostradę w kierunku do Cro (po aktualnych zdjęciach nie jestem tego pewna...)??
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.06.2017 19:46

piekara114 napisał(a):...choć ja winietę kupię przez neta[/i], ale zawsze w tym sklepiku kupujemy coś nie co na drogę i nie chciałbym z tego rezygnować... Da radę wrócić w tym miejscu na autostradę w kierunku do Cro (po aktualnych zdjęciach nie jestem tego pewna...)??

Ej Piekara, Piekara... :roll:
Tak.
Zwykle z każdej popierdółki da się wrócić na główną drogę.
Odwrotnie bywa czasem gorzej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2017 21:23

Właśnie dostępne zdjęcia nie pokazują najazdu od strony sklepiku, a jechać starą drogą nie chcę. Jak ktoś będzie jechał, mógłby popatrzeć czy na 100% jest wjazd na autostradę w tym miejscu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone