Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zdjecia pod woda? jakiego sprzet uzywacie ?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vqsoft
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 16.04.2008
zdjecia pod woda? jakiego sprzet uzywacie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) vqsoft » 16.05.2008 21:16

z racji ze woda w CRO ponoc jest piekna a i jest na co pod nia popatrzec to pomyslalem aby zakupic jakis zestawik do zdjec podwodnych .
Co wy macie ? czego uzywacie ? a moze nie robicie zdjeci pod woda?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.05.2008 07:47

Do tej pory nie miałem możliwości robienia zdjęć pod wodą, ale ostatnio kupiłem używanego Olka FE130 z obudową podwodną :) W te wakacje myślę że przywiozę jakieś spod wody :)

Obrazek Na co dzień samego aparatu używa moja Mamuśka do pstrykania.
vqsoft
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vqsoft » 19.05.2008 18:03

vqsoft napisał(a):z racji ze woda w CRO ponoc jest piekna a i jest na co pod nia popatrzec to pomyslalem aby zakupic jakis zestawik do zdjec podwodnych .
Co wy macie ? czego uzywacie ? a moze nie robicie zdjeci pod woda?


ja kupilem 3x praktica + 3x obudowa :)
zobaczymy co to bedzie
waldek_pap
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek_pap » 19.05.2008 18:53

Ja posiadam obudowę Ewa-Marine
Do tej pory robiłem tylko zdjęcia na basenie.
Zobaczymy w tym roku w Adriatyku.
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 21.05.2008 14:14

Na dzisiaj już stareńki :wink: Olek C-5000 z obudową Olympusa przeznaczoną do tego aparatu PT-cośtam.
Od kilku lat robię zdjęcia w CRO pod wodą również te głębokie w okolicy 30-40 metrów. Wychodzą znośnie ale apetyt rośnie w miarę jedzenia w zeszłym roku znajomy miał nówkę Canona - różnica przy przeglądaniu zdjęć na kompie widoczna (nie "retuszował" żywcem przerzucił do kompa) - i te filmiki - miodek z odgłosem powietrza wydychanego z automatu.
Na razie nie ma kasy na wymiankę - trza się cieszyć tym co się ma. :D
wyrzykus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzykus » 11.06.2008 12:44

Witam

Ja tak może mniej profesjonalnie, ale do snorkelingu w zeszłym roku mialem 2 jednorazówki Polaroida, pstrykałem od niechcenia bo film był przeterminowany i myślałem że nic z tego nie wyjdzie, a zaskoczenie było wielkie jak wyszły piękne zdjęcia, takie akurat do albumu wakacyjnego.

W tym roku kupię chyba aparacic TUCA (czy jakoś tak), zmienia tam się filmy na normalne ISO 100-400, może ktoś ma doświadczenia jakieś jak toto się sprawuje, bo kosztuje jedynie 47 zł.
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 07.07.2008 17:35

Witam
Ja również chciałabym zrobić zdjęcia pod wodą ale niestety nie mogę kupić obudowy do mojego aparatu Konica Minolta Dimage Z1 , może ktoś wie gdzie taką można kupić ?
Szukałam na allegro i są tam takie uniwersalne ale ja mam wysuwany obiektyw i się one nie nadają :cry:
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 07.07.2008 20:51

Wcześniej jakaś prościutka marina na filmy. W tym roku kupiłem na ebayu obudowę do Koniki X1, której używa córka. Już się nie mogę doczekać efektów :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.07.2008 07:58

zakupilismy kiedys tam aparat w lidlu z wodoszczelna obudowa niby wielorazowa w sumie za jakies 20-30 zeta. zdjecia wyszly przyzwoite wiec nastepnym razem pewnie tez zdecydujemy sie na takie rozwiazanie ...

uzywamy canona S5 a do tego kupno obudowy nie jest tanim rozwiazaniem
Chojraki123
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chojraki123 » 10.07.2008 08:10

Z Minoltą Z1 jest kłopot ze nie ma akcesoriow thertPary dodykowanymi do Minolty z uwagi na zaprzestanie przez Minolte produkcji aparatów foto / dział Camera został sprzedany SONY , tak samo z orginalnymi akcesoriami / brak w produkcji /

Pozdrawiam

Byly Pracownik Konica - Minolta Polska


eliza_12 napisał(a):Witam
Ja również chciałabym zrobić zdjęcia pod wodą ale niestety nie mogę kupić obudowy do mojego aparatu Konica Minolta Dimage Z1 , może ktoś wie gdzie taką można kupić ?
Szukałam na allegro i są tam takie uniwersalne ale ja mam wysuwany obiektyw i się one nie nadają :cry:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 25.07.2008 12:26

Witam

Ja w tym roku będę testował w Chorwacji Nikona Coolpixa 3200 - 2200 w obudowie Nikon WP-CP1

testuje do celów amatorskich , głownie dla córek - do 40 metrów.

Łączny koszt sprzętu - 370 zł - aparat naturalnie używany, kupiony na portalu aukcyjnym, obudowa nówka też kupiona poprzez tenże portal.

Pozdrawiam
Lubin
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 20.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubin » 14.09.2008 13:12

Ja do tej pory używałem aparatu HP z obudowa. Ale teraz kupiłem Olympusa mju 1030. Sprawdzę go za parę dni w Chorwacji. Zdjęcia aparatem HP.

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,889,83524173.html
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 04.12.2008 22:28

Potrzebuję aparat do zdjęć w wodzie- wystarczy do 10m. Ktoś ma jakieś propozycje.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 08.03.2009 19:13

Znalazłam do mojej pstrykawki (Kodak DX7630) takie coś...
klik
Czy to aby napewno nie przemaka?
Nie planuję kupować narazie jakiegoś stricte aparatu podwodnego..
Chciałabym się dowiedzieć od was, co o takim 'pokrowcu' sądzicie...?
Warte to kupienia? Nie zaleje mi pstrykawki? :wink:
Pozdrawiam i z góry dzięki :D
(Pytanie do 'plavac_mali' i do innych )
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
zdjecia pod woda? jakiego sprzet uzywacie ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone