Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zapraszamy Polakow na stale do Chorwacji

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2009 20:04

Może warto przypomnieć temat

Masowa ucieczka do Cro :wink: :lol:
Lela
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lela » 04.05.2009 12:59

Ja dysponuję jednym obywatelem chorwackim, ale z nim jest taka sprawa, że trzeba się nim podzielić jeszcze z Polską i Serbią ;) Łapie się na granicę wiekową, ma duuuużo poniżej 35 lat, ale jeszcze nie pracuje. Mogę wyprodukować jeszcze jednego (albo jeszcze jedną) jeśli jest takie zapotrzebowanie społeczne ;-) Chociaż może powinnam mieć trójkę, żeby każde państwo dostało po jednym obywatelu, a nie takie 1/3 :lol:
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 04.05.2009 19:08

Taaa..ciekawa propozycja,pakujcie się wszyscy...chciałam tylko poinformować,że zupełnie niedawno(pod koniec kwietnia tego roku) ci biedni Chorwaci w niżu demograficznym szybciutko i bardzo sprawnie przetrzebili wszystkich obcokrajowców (w tym i sporo Polaków) w rejonie Trogiru, St i dalej w str Riw. Makarskiej i elegancko poprosili o natychmiastowy powrót do kraju,dając dosłownie dobę na spakowanie się i spadanie...onda svima sritan put i sretno!! :D
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 10.05.2009 15:03

Ilona Nowa jak to Chorwaci zrobily :?: :?:
Sprejem lub karabinamy? Bardzo mnie zaniepokojila twoja wiadomosc, bo nie czytale nic w gazetach o tym. Jaki jest powod nagonki? Niezaplaconi rachunki za noclegy, wroga dzialalnosc, lub pobit i praca na czarno? Znam troche Polakow na Ciovo i w Splicie na razie wszistko jest ok. Czy mami utworzic "ruch oporu" zanim ich dopadna :?:
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 31.05.2009 20:10

Leon napisał(a):Ilona Nowa jak to Chorwaci zrobily :?: :?:
Sprejem lub karabinamy? Bardzo mnie zaniepokojila twoja wiadomosc, bo nie czytale nic w gazetach o tym. Jaki jest powod nagonki? Niezaplaconi rachunki za noclegy, wroga dzialalnosc, lub pobit i praca na czarno? Znam troche Polakow na Ciovo i w Splicie na razie wszistko jest ok. Czy mami utworzic "ruch oporu" zanim ich dopadna :?:


Leonku,już za późno bo sprawa jest faktem i bynajmniej nie jest wyssana z palca..powód? brak dokumentów na legalny pobyt,,ale sam znasz doskonale chorwacką biurokrację..więc na nic zdały się tłumaczenia,że sprawy są w toku..
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 31.05.2009 20:31

IlonaNowa napisał(a):
Leon napisał(a):Ilona Nowa jak to Chorwaci zrobily :?: :?:
Sprejem lub karabinamy? Bardzo mnie zaniepokojila twoja wiadomosc, bo nie czytale nic w gazetach o tym. Jaki jest powod nagonki? Niezaplaconi rachunki za noclegy, wroga dzialalnosc, lub pobit i praca na czarno? Znam troche Polakow na Ciovo i w Splicie na razie wszistko jest ok. Czy mami utworzic "ruch oporu" zanim ich dopadna :?:


Leonku,już za późno bo sprawa jest faktem i bynajmniej nie jest wyssana z palca..powód? brak dokumentów na legalny pobyt,,ale sam znasz doskonale chorwacką biurokrację..więc na nic zdały się tłumaczenia,że sprawy są w toku..


Ja też znam tą sprawę i niestety - chodzi o pobyt osób, które były nielegalnie - np. nie miały żadnych papierów i dokumentów (głownie chodziło o to, ż enie miały UDOKUMENTOWANYCH środków do życia - chociazby pensja z Polski, renta w Polsce czy emerytura w Polsce), a posyłały swoje dzieci do chorwackiej szkoły...

Tak się robi z osobami, które nielegalnie przebywają na terystorium innego kraju - Polska też wydala np. Rumunów (sama robiłam zdjecia takiej akcji w podkrakowskich Myślenicach kilka lat temu).
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.04.2013 16:08

Co tam słychać?
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 20:26

FUX napisał(a):Co tam słychać?

No właśnie :D
seth621
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.12.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) seth621 » 10.05.2017 23:27

[quote="Katarzyna Głydziak Bojić"]

Pani Kasiu - czy poświęciła by mi Pani chwilę czasu na priv ?
Bardzo mi zależy na kontakcie.

Pozdrawiam,
Darek
Poprzednia strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Zapraszamy Polakow na stale do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone