Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zalamanie pogody?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.09.2009 13:16

Aneta.K napisał(a):
hepik napisał(a):Burza przeszła nad lądem dopiero w godzinach dopołudniowych.
Zlało Split i poszło na południe.
Piękny widok-plażujesz w słońcu a 13 km dalej ,za Kanałem Brackim przechodzą ciemne chmury,widać słupy deszczu i błyski piorunów.
W sumie najlepszy dzień plażowy,powiało,fale jak na Bałtyku -sama radocha.
I kapitalna przejrzystośc powietrza (jak na CRO)
Masyw Biokovo widoczny w detalach.
Ruszam na Vidovą.A nuz Włochy da sie zobaczyć?

Też bym tak chciała..... :(


Z Brača, z Vidovej, Włoch raczej zobaczyć nie da rady. Z naszej wyspy i owszem, zdarza się, ale zimą; latem, nawet kiedy wieje bura, nie ma szansy...
Pozdrawiam
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 06.09.2009 14:19

podobno z góry Sdr w ok. Dubrownika widać. Nam się nie udało... Ale i tak było pięknie
Ola42
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 08.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ola42 » 06.09.2009 22:38

W sobotę rano w Baśkiej Vodzie laaaało i słychać było jakieś niezłe grzmoty. Około 13 przestało lać, wyszło słońce, a około 15 znów upał :D
A dziś rano meeega wielka wichura, plastikowy stół spadł z tarasu na dół, wszystko latało w powietrzu i nie dało się wyjść ale około 12 trochę ustało, choć nadal trochę powiewało czasem :wink:
I o 13 jechałam z Baśkiej już w drogę powrotną, teraz siedzę w hotelu w Austrii i jutro od rana do PL :wink:
Na autostradach nie spotkały mnie żadne korki. W 4h przejechałam 500 km - aż do granicy HR - SLO. Na temperaturę zwróciłam uwagę w okolicach Karlobagu, na wskaźnikach, na autostradzie termometr wskazywał 17.8 :)
mk.mika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk.mika » 07.09.2009 14:00

W Dubrowniku chyba 4 sierpnia zobaczyliśmy co znaczy załamanie pogody, ale miejscowi mówili nam , że będzie padać. Jak schodziliśmy z murów zaczęło lać i grzmoty były nieziemskie - poszliśmy do knajpy i przeczekaliśmy grad wielkości piłek do pingponga po 30 min ulewy - woda jakby ktoś kran odkręcił tak się lała - wyszło słońce i od razu był upał.
Za to wieczorem w Stonie - pierwszy raz byłam jednocześnie w górach i nad morzem w trakcie burzy - z 3 stron przyszły burze - uciekliśmy z namiotu bo łupało tak, ze nawet panowie mieli strach w oczach. Po około 1,5 godz przestało padać i pojawiło sie bezchmurne niebo. Nastepnego dnia piękna pogoda, upał.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 07.09.2009 16:10

mk.mika napisał(a):W Dubrowniku chyba 4 sierpnia zobaczyliśmy co znaczy załamanie pogody, ale miejscowi mówili nam , że będzie padać. Jak schodziliśmy z murów zaczęło lać i grzmoty były nieziemskie - poszliśmy do knajpy i przeczekaliśmy grad wielkości piłek do pingponga po 30 min ulewy - woda jakby ktoś kran odkręcił tak się lała - wyszło słońce i od razu był upał.
Za to wieczorem w Stonie - pierwszy raz byłam jednocześnie w górach i nad morzem w trakcie burzy - z 3 stron przyszły burze - uciekliśmy z namiotu bo łupało tak, ze nawet panowie mieli strach w oczach. Po około 1,5 godz przestało padać i pojawiło sie bezchmurne niebo. Nastepnego dnia piękna pogoda, upał.

Pamiętam ten słynny 4 sierpień i naszą drogę do Dubrovnika :? to co wtedy sie działo to było koszmar 8O wichura i ten niesamowity grad chyba przez ponad godzine 8O.
Staliśmy wtedy przed słynnym mostem do miasta bo widoczność była zerowa :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2009 21:22

Bura wieje nadal.
Widocznosc ciągle doskonała.
Za to na Lovrecinie dokładnie jak nad Bałtykiem w pełni lata ;)
Jest piasek ,słonko grzeje a woda ok. 18-19 stopni .Cetina dopłynęła do Braczu ;)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 14.09.2009 11:30

7-10.09 Mandre pogoda raczej słoneczna, chociaż nie bardzo upalna.
W nocy bardzo wiało i przychodziły chmury jak na burę.
11/12 w nocy padało, w dzień chmury, pojechaliśmy do Pagu - kropiło.
Wczoraj - 13.09 dzień wyjazdu, od rana słońce i coraz cieplej.
Gospodarz się dziwił, bo wyraźne były oznaki nadchodzącej bury, ale trwało to zbyt długo (ok. tygodnia), a nie jak zawsze wcześniej 3-4 dni.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.09.2009 14:54

Obrazek
Burza(nevera) z mojego okna. Czasami burza może wyglądać ciekawe 8O
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 22.09.2009 17:34

mirko napisał(a):Obrazek
Burza(nevera) z mojego okna. Czasami burza może wyglądać ciekawe 8O

Łooooomatkoooooo 8O
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 22.09.2009 19:08

@Mirko - Świetna fotka - aż miło popatrzeć :D
Jestem pełen uznania :!:
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 23.09.2009 19:11

ale fajne zdjęcieObrazek
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zalamanie pogody? - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone