Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zadania tematyczne - ranking fotografów

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.05.2009 13:23

volumen napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Bo głosując na jedno zdjęcie faworyzuję jedną osobę a reszta (9) ma w plecy.

P.S. Dziękuję za oświecenie mnie przez forumowicza

Tyle, że ten ktoś oddał głos zgodnie z regulaminem, dlaczego więc nie brać go pod uwagę? A co z tymi, co zagłosowali na 2 lub 3 zdjęcia? Też nie dali szans reszcie. Jak widzisz trudno znaleźć złoty środek. Może najlepiej zrezygnować z rankingu?

Można zrezygnować (ktoś pomyśli, że mi zależy bo nie wygrałem ani razu - pewnie, że tak :wink: ...), można zmienić regulamin i przeliczyć od nowa, można zostawić jak jest - ja tylko chciałem delikatnie zwrócić uwagę, że jest tu pewne przekłamanie i niesprawiedliwość. Poddaję pod rozwagę. Może ktoś zna złoty środek :?:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 27.05.2009 14:09

To jest zabawa, fajna zabawa. :D :D :D

Zasady punktowania zostały już ustalone, można punktować na dowolną ilość zdjęć. Maksymalnie 10.

Jacku! Jest złoty środek. Rób zdjęcia, bierz udział w konkursach.
Wysyłaj to, co się Tobie podoba najbardziej, co robi wrażenie.

Raz mi się udało zwyciężyć i wiem jaka to radość.
Więc dawaj swoje pomysły i zdjęcia.

Lidia
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.05.2009 14:41

Tak też robię bawiąc się dalej z wami.
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 31.05.2009 17:19

Widzę, że tu skrupulatnie punkty liczycie. :lol: To ja też dodam swoje trzy grosze. :D

shtriga napisał(a):
Lidia K napisał(a):W konkursie SZCZYT Shtriga i Wiolak3 zdobyły taką samą ilość punktów. Jakiś przypadek zdecydował, że jedna jest przed drugą, zajmują 10-11 miejsce. Myślę, że obydwie powinny mieć doliczone po 1 punkcie a nie tylko ta z 10 pozycji.


:lol: :lol: :lol: :lol: To tylko zabawa!!! :D :D :D

To ja jako adwokat JKR i turana :D :D :D obaj mają chyba siódme miejsce. Wiola i ja też po równo i chyba wypada nam dziewiąte, no i tym samym do dziesiątki załapuje się chyba jeszcze zawodowiec. Nie jestem specjalistą od słupków, a wręcz przeciwnie - liczyć nigdy nie umiałam - ale "sprawdzałam' "śledztwo" Lidii :D :D :D

07 Bratnie szczyty - JKR - 82
08 Połoniny - turan - 82

Ulcia, to nie do końca tak!!! :D Zgadza się, że skoro Ty i Wiola macie po równo punktów, to obie jesteście na dziesiątym miejscu i powinnyście dostać po jednym punkcie. Natomiast nie zgadza się z tymi przesunięciami. Normalnie liczy się tak, że jak są dwa, powiedzmy trzecie miejsca, to nie ma czwartego, a następne jest piąte. W związku z tym JKR i turan są razem na siódmym miejscu, nie ma nikogo na ósmym, RobCRO jest na dziewiątym, Wiola i Ty na dziesiątym, a Kamil na dwunastym. :)

Popatrzcie na punktację Morskiego. :!: :D Zresztą w sporcie, i w jakichkolwiek konkursach jest tak samo. :D

To tyle... tak dla porządku tylko. :)

Pozdrav
Jola
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 31.05.2009 21:53

Całkowicie się zgadzam - sam miałem to napisać ale Jola była szybsza - uważam że wg wszelkich sportowych zasad ten 1p. mi się nie należy :D
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 31.05.2009 22:52

To znów się wygłupiłam. Przepraszam za zamieszanie.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 01.06.2009 02:01

Ulcia, nie masz za co przepraszać! Dzięki za pomyślenie o mnie :D Powinienem od razu wcześniej to napisać a tak wylazł ze mnie gbur :oops: :lol: A zwróciłaś uwagę na ważną rzecz że były miejsca ex aequo.
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 01.06.2009 12:37

Pierwotnie przyjąłem model punktacji "sportowej", o której pisze Jola. Po zastanowieniu się, zdecydowałem, że wszystkie osoby, które mają tę samą ilość punktów trafiają na to samo miejsce i uzyskują tę samą ilość punktów. Jednakże fakt ten nie powoduje luki w numeracji, jak w modelu "sportowym". Dzięki temu do pierwszej dziesiątki ma szansę wejść więcej osób, co może być dla nich budujące i uatrakcyjnić zabawę. Jak wiecie bawimy się o czapkę gruszek, więc im więcej osób zdobywa punkciki, tym lepiej dla dalszych zadań.
Dlatego przeliczyłem jeszcze raz punktację z wszystkich konkursów wg nowej metody i prezentowany ranking właśnie na niej się opiera.
Tymczasem zapraszam do robienia zdjęć, tym bardziej, że w ostatnich dniach aura jest bardzo przychylna tematowi zadania :D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 01.06.2009 14:47

Teraz sprawa jest całkowicie jasna. I o to chodzi! :D

volumen napisał(a):Tymczasem zapraszam do robienia zdjęć, tym bardziej, że w ostatnich dniach aura jest bardzo przychylna tematowi zadania :D

Bym powiedziała, że aż za bardzo. :wink: :lol:

Pozdrav
Jola
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 12.07.2009 11:11

Zakończyły się zadania tematyczne, czas przyznać tytuł MegaHiperSuperCroFotografa.
A zostaje nim wiolak3

GRATULACJE!!!
Nagrodę-niespodziankę prześlę pocztą :)

A oto cały ranking fotografów.
Przypominam, że każdy dostawał punkty za zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce - 10 za pierwsze miejsce, 1 za dziesiąte. W przypadku kilku osób, które zajęły to samo miejsce, każdy dostawał tyle samo punktów, które wynikały z zajętego miejsca.


1. wiolak3 - 36
2. sthiga - 34
3. Kulka53 - 30
4. volumen - 29
5. Jolanta M - 26
6. mama Kapiszonka - 24
7. dangol - 22
8. Krzysi3k - 20
9. LRobert/Leszek Skupin - 13
10. mariush_foto - 10
11. Lidia k/Basiulinek - 9
12. lubelski - 8
13. kasia34 - 7
14. Mibi/Grex/MorskiPas - 6
15. petris/Popiel/RobCRO/Turan/arekwroc/JRK - 4
16. maslinka/zawodowiec - 3
17. Rysio - 2
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 14.07.2009 13:47

:lol: gratulacje dla Wioli
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 15.07.2009 09:05

Tylko szybciutko podziekuje bo zaraz padnie prad i net - jestem na hinduskim rynku w bajecznym Jaisalmer w Radzastanie :D :D :D

Reszta przy okazji :lol: Dziekuje wszystkim bardzo serdecznie a szczegolnie Volumenowi!!!
Wiola

Podziekowania tez od shtrigi - wlasnie zagaduje jakas mamuske w sari przy warzywach i pstryka :lol: :lol: :lol:

Usciski!!!
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 21.07.2009 09:49

Pozwolę sobie zadedykować wszystkim Konkursowiczom taką pocztóweczkę świeżo z wyprawy :D
Nie wiem czy nie za duża wiec tu link do mojego Flickra
http://farm3.static.flickr.com/2572/374 ... 63df_b.jpg

Pozdrawiam i wspaniałych plenerów życzę! :papa: :papa: :papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.06.2010 15:37

Wracając do staroci, ale ludzie cały czas kolejne zdjęcia robią i... mnie się podobają w relacjach z podróży (tylko to oceniam w tym momencie) najbardziej zdjęcia następujących osób (kolejność przypadkowa):

- Sewo
- Marek Bodzioch
- Rafał K
- Fotohasiok (zapomniałem nicka kolegi! :( )
Natomiast w kategorii na szeroką wartość krajoznawczo- poznawczą niepodzielnie u mnie zwycięża Wojtek Franz, dzięki któremu można zwiedzić dokładnie kawał świata.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 20.10.2010 16:02

To może nowa edycja?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Zadania tematyczne - ranking fotografów - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone