Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajęcie miejsca w Chorwacji??

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
betii
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2011
Wynajęcie miejsca w Chorwacji??

Nieprzeczytany postnapisał(a) betii » 16.05.2011 10:12

WITAM
JAK WYGLĄDA WYNAJĘCIE MIEJSCA W CHORWACJI NIE MAM KONIECZNIE WYBRANEGO KONKRETNIE MIEJSCA MYŚLAŁAM O OKOLICACH MAKARSKIEJ .POTRZEBOWAŁABYM WYMIARY OKOŁO 6 X 6 M .
MIEJSCE GDZIEŚ KOŁO MORZA ,DEPTAKU GDZIEŚ GDZIE CHODZĄ TURYŚCI ,WCZASOWICZE .
SŁYSZAŁAM ŻE DUŻO MIESZKAŃCÓW MA SWOJE MIEJSCA DO WYNAJĘCIA CZY MOŻE NA JAKIŚ CZAS DO 3 MIESIĘCY WYNAJMĘ ZA DANĄ OPŁATĄ KAWAŁEK SWOJEGO POLA ?.
CZY MOŻE KTOŚ ORIENTUJE SIĘ W TYM TEMACIE I MÓGŁBY MI POMÓC ?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.05.2011 10:18

1. caps lock off

2. Zamierzasz prowadzić działalność gospodarczą ??
betii
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) betii » 16.05.2011 10:23

dokładnie nie wiem jak to jest w Chorwacji .
Działalność gospodarcza mam już swoją w Polsce
Jeśli chodzi o interes to byłoby to postawienie się z atrakcja sportowo-rozrywkową na powierzchni około 6x6m.
Słyszałam ze można bez problemu załatwić z kimś prywatnie takie miejsce i niema problemu ,ale wolę się dowiedzieć więcej na tym forum :)
Może masz jakieś wiadomości ??
pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.05.2011 10:44

Ale zdajesz sobie sprawę z tego że krajowa działalność nie upoważnia Cię do jej prowadzenia w Chorwacji :?: :?
betii
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) betii » 16.05.2011 10:50

Tak zdaje sobie sprawę dlatego chciałam sie dowiedzieć jak wygląda sprawa załatwienia czy zgłoszenia takiej sprawy .
Na pewno jest dużo ludzi którzy otwierają różne punkty na okres około 3-4 miesiące i dlatego piszę w tej sprawie aby dowiedzieć się coś więcej ?
:(
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.05.2011 10:56

praca, tu, Praca, działalność gospodarcza w Chorwacji, tu

Czyli w skrócie: zakładasz działalność gospodarczą (sezonową) w RH, potem ubiegasz się o koncesję od gminy/ miasteczka (przewaznie są wymagane; w zależności od typu działalności), a jeśli nie koncesja, to pozwolenie na wynajęcie powierzchni publicznej (javni prostor).. i jak na moje oko, to w tym sezonie to raczej nie zdążysz, ponieważ koncesje i wyjmowanie powierzchni publicznej to jest temat na teraz.. już teraz w najbardziej intratnych miejscach rozdrapywane są najlepsze "miejscówki" (trzeba też pamiętać, że są przedsiębiorcy, którzy od lat zajmują jakieś konkretne miejsca i oni zawsze będą mieć pierwszeństwo (oni też przeważnie dużo wcześniej składają wnioski).
Pozdrawiam
P.S. Moim zdaniem to raczej temat na przyszły sezon.. Ale najpierw dobrze to policz, czy gra warta świeczki. Pamiętaj, że musisz gdzieś mieszkać (na wybrzeżu będzie Ci ciężko znaleźć coś w dobrej cenie, bo żaden gospodarz przy zdrowych zmysłach na wybrzeżu nie zrezygnuje z sezonowego dochodu na rzecz wynajęcia apartamentu za cenę wynajmu mieszkania w okresie zimowym); musisz się utrzymać; wreszcie, by założyć firmę musisz komuś zapłacić za usługę (bo podejrzewam, ze chorwackim nie władasz i sam w urzędach niczego nie załatwisz)...
Ostatnio edytowano 16.05.2011 11:06 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
betii
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) betii » 16.05.2011 11:03

Kasi bardzo dziękuję ci za odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne .
Chciałam w tym tygodniu jechać do Chorwacji i porozglądać się trochę i dowiedzieć coś bliżej może jeszcze w jakieś turystycznej miejscowości udało by mi się coś znaleźć .
Możesz mi podać swojego maila czy numer gg chciałabym cię zapytać kilka spraw :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.05.2011 11:11

betii napisał(a):Kasi bardzo dziękuję ci za odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne .
Chciałam w tym tygodniu jechać do Chorwacji i porozglądać się trochę i dowiedzieć coś bliżej może jeszcze w jakieś turystycznej miejscowości udało by mi się coś znaleźć .
Możesz mi podać swojego maila czy numer gg chciałabym cię zapytać kilka spraw :)


Na rozglądanie się to byłby czas w lutym, teraz już po przysłowiowych "ptokach".. Teraz już powoli za tydzień, dwa zaczyna ruszać machina pod tytułem sezon... Namiar do mnie masz w moim profilu..
betii
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) betii » 16.05.2011 11:53

No tez tak myślę ale moze jednak wybiorę sie na pare dni i porozgladam jak to wygląda jeśli sie nie uda to trudno co zrobić bede próbować za rok :)
Jeśli ktoś wie cos na ten temat proszę pisać :?
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2011 12:07

betii napisał(a):No tez tak myślę ale moze jednak wybiorę sie na pare dni i porozgladam jak to wygląda jeśli sie nie uda to trudno co zrobić bede próbować za rok :)
Jeśli ktoś wie cos na ten temat proszę pisać :?
Pozdrawiam


Kasia wie najwięcej, reszta aktywnych forumowiczów jeździ do Chorwacji wypoczywać. :lol:
betii
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) betii » 16.05.2011 12:13

Tak wiem że Kasia wie najlepiej ale słyszalam ze na okres 3 miesiecy można jakoś zalatwic zezwolenie na stanie ze sprzetem sportowym ,jeśli dogadam sie z wlascicielem ziemi na ktorym to postawie .:(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2011 12:16

betii napisał(a):słyszalam ze na okres 3 miesiecy można jakoś zalatwic zezwolenie na stanie ze sprzetem sportowym ,jeśli dogadam sie z wlascicielem ziemi na ktorym to postawie .:(


Gdzie to słyszałaś, raczej nie na forum o turystyce. :wink:

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Wynajęcie miejsca w Chorwacji??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone