Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wymiany walut

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kimi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.06.2003
wymiany walut

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kimi » 09.06.2003 13:13

Pod koniec czerwca wybieram się na wyspe Hvar.
Jaką walutę lepiej zabrać : Euro czy Dolary ?
Pytam , gdyż nie znam przelicznika na Kuny.
Czy przy wymianie pobierane są prowizje ?
Czy lepiej wymienić waluty na granicy czy na wyspie , a może
w Splicie w okolicach portu ?
Czekam na info.
Dzięki.
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 09.06.2003 13:20

Kimi napisał(a):Jaką walutę lepiej zabrać : Euro czy Dolary ?
Czy przy wymianie pobierane są prowizje ?
Czy lepiej wymienić waluty na granicy czy na wyspie ?

Generalnie oczywiście euro. Kurs dolara jest pewnie porównywalny do obowiązującego u nas. Z prowizjami jest różnie, czasami są (ale zawsze jest informacja) dlatego warto się zorientować, żeby na całej transakcji w efekcie nie stracić. :mrgreen: Na pewno korzystniej wymienić walutę w głębi kraju niż na samej granicy.
PZDR
Monika
JaqL
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) JaqL » 10.07.2003 15:07

....jak juz zachaczyliscie o temat waluty chcialbym sie was poradzic w tej sprawie. Ostatnim razem jak bylem w Chorwacji wymienialem walute na granicy ..ale z tego co napisaliscie nie jest to najlepsze posuniecie.

W ogole poradzcie mi ..jaka walute zabrac?
Czy jest sens zabirac tam jakas wieksza sume zlotowek ..czy istnieje mozliwosc wymnienia tego na kuny na miejscu (Makarska)?
Co lepsze dolary czy ero ....?
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 10.07.2003 21:24

Cześć,
W kantorach na granicy kurs jest zawsze nieco mniej korzystny :? .
Co do złotówek - widywałem kantory, w których są one przyjmowane. Ale nie dotyczy to wszystkich kantorów.
Ja osobiście biorę EUR w kwocie jaką zapłacę za apartament + trochę na drogę (autostrady, itp.), a na resztę wydatków karty. W taki sposób gdy potrzebuję kuny, to po prostu wyciągam je z bankomatu. A tam gdzie tylko mogę - płace kartą. Unikam więc biegania po kantorach, wybierania korzystniejszego kursu, etc. :wink:
Jest to po prostu wygodne :) .
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 10.07.2003 21:57

Euro + zlotowki i w trase
meffistox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 10.07.2002
EURo

Nieprzeczytany postnapisał(a) meffistox » 30.07.2003 13:36

EURo, zlotówki i karty... nie będzie problemów
Osobiście nie miałem problemów z wymianą złotówek a przelicznik był korzystniejszy niż w Polsce
Ciao,
M.

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone