Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyjazd z psem - kto był???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
_aga_
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.08.2005
wyjazd z psem - kto był???

Nieprzeczytany postnapisał(a) _aga_ » 03.08.2005 21:29

witajcie,
w sobote wyjeżdżamy z psem na CRES i będe wdzieczna za wszekie info o 2 tematach: "przekraczanie granicy" oraz "znalezienie apartamentu na miejscu"
W Chorwcji już byłam (Krk, Rab, Istria), ale bez psa, wiec nie wiem jak Chorwaci zapatrują się na pobyt psa w apartamencie??? oczywiścioe licze się z tym, że trzeba będzie za tą przyjemność zapłacić, ile? może wiecie?
No i kwestia granic: mamy już paszport UE (psi) i świadectwo od weta powiatowego( to dla CRO). Jak jest ze sprawdzaniem chipów, bo pies ma tat. i zgodnie z przepisami UE do 2007 to powinno wystarczyć, ale nie wiem jak jest w prakrtyce??? Rok temu objechaliśmy cale Węgry i nie było najmniejszego problemu, ale wtedy psie paszporty, chipy, itd. nie były jeszcze wymagane.

Aha, i jeszcze jedno, może znacie jakieś godne polecenia miejscowości na Cresie, gdzie nie ma zbyt wielu turystów i jest fajnie???
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 04.08.2005 10:52

No to się melduje aby pomóc !!!! :lol: Właśnie wróciłem z CRO i pies był ze mną czwarty raz !!!! Jest to trzy i półroczna suczka cocker spaniel.
Pies musi mieć paszport, wyrabia się go u weterynarza. Jeśli ma tatuaż z numerem to koszt dokumentu 50 zł. Jeśli nie ma wstrzykują pod skórę chipa i to kosztuje 150 zł. Żadnych problemów na granicach. Nigdy nie wołano ode mnie dokumentu na psa, a nawet służby graniczne próbują sie zaprzyjaźnić ze stworkiem. Na miejscu trzeba się pytać czy pies to problem. Najczęściej szłyszałem "ne ma problema". Problem jest wtedy gdy właściciele mają koty lub psa który nie toleruje obcych i zaraz o tym mówią. Na drogę proponuję wodę do picia i miseczki jednorazowe.Pies w drodze raczej unika jedzenia. Wchodzę z psem wszędzie nawet do restauracji. Był z nami na paru wycieczkach stateczkiem. Tylko w tym roku nie chcieli zabrać go na Lokrum, a to tylko z powodu warunków terenowych jakie tam zastałem. Z początku byłem zły, a potem Chorwatów zrozumiałem że mieli rację. Zabierz ze sobą nożyczki i pensetę. Jest tam mnóstwo roślinności która się przyczepia do psa jak przysłowiowy " rzep do ogona". Penseta po to bo czasem jak dużo chodzisz w terenie w łapki psa wchodzą te roślinki które trzeba dość często usuwać! I oczywiście woreczki bo nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie psisko zrobi to coś :wink: Na plażę starałem sie chodzić zawsze z boku !!!
Choć w tym roku takich możliwości nie było to i tak nie było "problema"
Na koniec tylko napiszę,że nie wyobrażam sobie wakacji z moją milusińską. A przypomniał mi sie jeszcze ważny szczegół !!! Cień na plaży do psa !!!! Musi go mieć !!! Ja rozwiązałem to kupując taki namiocik plażowy do dzieci, zdaje egzamin, a i człek czasem z tego może skorzystać.
Powodzenia i przyjemności !!!!!!!!!! :)
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 04.08.2005 14:12

..w resteuracjach powiadasz Jureczku
...też Boni bywała...no proszę...
jako sznujący się degustator piwa :D :D .
..jakże mogło by jej tam zabraknąć.... :D :D

pozdraweczki

ha

ps. co robicie w weckend :)

a żeby było na temat choć troszkę....

w Cro ...pies nie jest tak popularny jak u nas...
być może dlatego ...że nie potrzebują "hałasu" na złodzieja... :D :D

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone