Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na kemping pociągiem

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Shinzon
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.10.2013
Wyjazd na kemping pociągiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shinzon » 29.11.2013 10:59

Witam,

Mam mały problem, poczytałem trochę na tym forum i poszukałem na necie. Mam cztery kampingi do wyboru, jak myślicie który będzie najlepszy? Jadę w czerwcu gdzieś tak na początku. Jedziemy z żoną i z pieskiem. Pies mały waży około 8 kg ale dość hałaśliwy. Dodam że jadę pociągiem do Split. Przy okazji czy do takiego autobusu jak w Polsce PKS jest, można z psem i ile to kosztuje?? Dobrze by było aby Camp był nie wielki. Żeby była restauracja i jakiś sklep aby można było kupić coś dla psa do jedzenia. Miejsce żeby można było coś ugotować jakiś aneks kuchenny lub kuchnia ogólnodostępna. Jak jest wyposażona ta kuchnia?? WiFi nie musi być. W cennikach jest napisane że jest opłata za namiot. To chodzi o to że postawie sobie swój namiot i za miejsce mam płacić czy ze wypożyczam namiot na Kampingu?? Nie chcę pisać co mi się podoba w tych Kampingach a co nie żeby nie narzucać. Dobrze by było aby prysznic nie był płatny i ciepła woda. Co można dostać na na miejscu gdzie rozbijam namiot (krzesełka, stół, parasol itp.) Jak z językiem czy mówią po angielsku?
Kampingi:

http://www.campingsplit.com/
http://autocamp-krvavica.com/
http://autocamp-sirena.com/en/index.html tu dojadę jakimś autobusem ??Czy może jakieś taxi z Lokva Rogoznica
http://www.autocamp-boban.com/hr/index.htm jak ktoś ma jakieś zdjęcia z tego Kampingu to czy może je wrzucić, na stronie wiele nie ma.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.11.2013 16:43

Shinzon napisał(a):W cennikach jest napisane że jest opłata za namiot. To chodzi o to że postawie sobie swój namiot i za miejsce mam płacić czy ze wypożyczam namiot na Kampingu?? Nie chcę pisać co mi się podoba w tych Kampingach a co nie żeby nie narzucać. Dobrze by było aby prysznic nie był płatny i ciepła woda. Co można dostać na na miejscu gdzie rozbijam namiot (krzesełka, stół, parasol itp.) Jak z językiem czy mówią po angielsku?


Cześć.

Za Twój namiot.
Są campy gdzie można wypożyczyć gotowy, urządzony namiot.

Bez problemu dogadasz się po angielsku.

Pozdrawiam
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 29.11.2013 20:02

Shinzon napisał(a):Witam,

Mam mały problem, poczytałem trochę na tym forum i poszukałem na necie. Mam cztery kampingi do wyboru, jak myślicie który będzie najlepszy? Jadę w czerwcu gdzieś tak na początku. Jedziemy z żoną i z pieskiem. Pies mały waży około 8 kg ale dość hałaśliwy. Dodam że jadę pociągiem do Split. Przy okazji czy do takiego autobusu jak w Polsce PKS jest, można z psem i ile to kosztuje?? Dobrze by było aby Camp był nie wielki. Żeby była restauracja i jakiś sklep aby można było kupić coś dla psa do jedzenia. Miejsce żeby można było coś ugotować jakiś aneks kuchenny lub kuchnia ogólnodostępna. Jak jest wyposażona ta kuchnia?? WiFi nie musi być. W cennikach jest napisane że jest opłata za namiot. To chodzi o to że postawie sobie swój namiot i za miejsce mam płacić czy ze wypożyczam namiot na Kampingu?? Nie chcę pisać co mi się podoba w tych Kampingach a co nie żeby nie narzucać. Dobrze by było aby prysznic nie był płatny i ciepła woda. Co można dostać na na miejscu gdzie rozbijam namiot (krzesełka, stół, parasol itp.) Jak z językiem czy mówią po angielsku?


Ten post to jakiś żart 8O :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.11.2013 20:21

Shinzon napisał(a):Witam,

Mam mały problem, poczytałem trochę na tym forum i poszukałem na necie. Mam cztery kampingi do wyboru, jak myślicie który będzie najlepszy? Jadę w czerwcu gdzieś tak na początku. Jedziemy z żoną i z pieskiem.


Skoro jedziecie pociągiem, nie macie kompletu sprzętu kempingowego, to najlepszy dla Was jest kemping najbliżej Splitu i wynajęcie tam przyczepy kempingowej.
http://www.campingsplit.hr/mobilne-kucice
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.11.2013 20:36

Janusz wie co mówi. Z niejednej menażki na campingu żeberka sokołowskie w kapuście wyjadał.
Shinzon
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.10.2013
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shinzon » 30.11.2013 01:00

baunty napisał(a):
Shinzon napisał(a):Witam,

Mam mały problem, poczytałem trochę na tym forum i poszukałem na necie. Mam cztery kampingi do wyboru, jak myślicie który będzie najlepszy? Jadę w czerwcu gdzieś tak na początku. Jedziemy z żoną i z pieskiem. Pies mały waży około 8 kg ale dość hałaśliwy. Dodam że jadę pociągiem do Split. Przy okazji czy do takiego autobusu jak w Polsce PKS jest, można z psem i ile to kosztuje?? Dobrze by było aby Camp był nie wielki. Żeby była restauracja i jakiś sklep aby można było kupić coś dla psa do jedzenia. Miejsce żeby można było coś ugotować jakiś aneks kuchenny lub kuchnia ogólnodostępna. Jak jest wyposażona ta kuchnia?? WiFi nie musi być. W cennikach jest napisane że jest opłata za namiot. To chodzi o to że postawie sobie swój namiot i za miejsce mam płacić czy ze wypożyczam namiot na Kampingu?? Nie chcę pisać co mi się podoba w tych Kampingach a co nie żeby nie narzucać. Dobrze by było aby prysznic nie był płatny i ciepła woda. Co można dostać na na miejscu gdzie rozbijam namiot (krzesełka, stół, parasol itp.) Jak z językiem czy mówią po angielsku?


Ten post to jakiś żart 8O :?:


Co Ciebie tak rozbawiło ?? Podziel się może też się pośmieję.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.11.2013 01:09

Shinzon napisał(a):
baunty napisał(a):
Shinzon napisał(a):Witam,

Mam mały problem, poczytałem trochę na tym forum i poszukałem na necie. Mam cztery kampingi do wyboru, jak myślicie który będzie najlepszy? Jadę w czerwcu gdzieś tak na początku. Jedziemy z żoną i z pieskiem. Pies mały waży około 8 kg ale dość hałaśliwy. Dodam że jadę pociągiem do Split. Przy okazji czy do takiego autobusu jak w Polsce PKS jest, można z psem i ile to kosztuje?? Dobrze by było aby Camp był nie wielki. Żeby była restauracja i jakiś sklep aby można było kupić coś dla psa do jedzenia. Miejsce żeby można było coś ugotować jakiś aneks kuchenny lub kuchnia ogólnodostępna. Jak jest wyposażona ta kuchnia?? WiFi nie musi być. W cennikach jest napisane że jest opłata za namiot. To chodzi o to że postawie sobie swój namiot i za miejsce mam płacić czy ze wypożyczam namiot na Kampingu?? Nie chcę pisać co mi się podoba w tych Kampingach a co nie żeby nie narzucać. Dobrze by było aby prysznic nie był płatny i ciepła woda. Co można dostać na na miejscu gdzie rozbijam namiot (krzesełka, stół, parasol itp.) Jak z językiem czy mówią po angielsku?


Ten post to jakiś żart 8O :?:


Co Ciebie tak rozbawiło ?? Podziel się może też się pośmieję.


Nic mnie nie rozbawiło.
Tylko o coś pytałem, a Ty mi opowiadasz pytaniem na pytanie.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.11.2013 01:22

shinzon
Poczytaj dokładnie co jest potrzebne na camp, a później dopytaj o szczegóły, bo twoje poprzednie pytanie świadczy o tym, że jesteś bardzo początkujący w temacie.
Pod namiot musisz mieć wszystko swoje. Jak już skompletujesz całość, to jadąc do Chorwacji dołóż:
-dwa duże gwoździe i młotek
-jakąś dużą płachtę/pałatkę od słońca i np igieł z drzew
-ok 50 m wytrzymałego sznurka
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.11.2013 01:42

kempingi-w-chorwacji-t17886.html#p258206

Polecam przeczytać listę Jacunia :lol: :idea:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.11.2013 02:34

Shinzon napisał(a):
Mam cztery kampingi do wyboru, jak myślicie który będzie najlepszy?...


Skąd pomysł aby jechać pociągiem na keming??? czy myślisz że tak będzie taniej??? czy poprostu chcesz spróbować jak to jest na kempingu za wszelką cenę??? Jeśli kwestia oszczędności - to bym odpuściła i wzięła kwaterę.

Ze stron kemp. które wymieniłeś wynika, że żaden nie wynajmuje namiotów i przyczep z pełnym wyposażeniem, tylko kemp. Split wynajmuje domki i w czerwcowej cenie najtaniej to za ok. 50 euro dla 2 osób doliczając taxe klimatyczną i psa. Za mniejszą kasę na początku czerwca znajdziesz apartament z wygodami tj. z łazienką i kuchnią.
Jadąc pociągiem ograniczasz możliwość zabrania ze sobą bagażu a co za tym idzie wielu potrzebnych na kempingu rzeczy. Pozostaje wtedy wynajęcie w pełni wyposażonej przyczepy, namiotu czy domku, gdzie będziesz miał niezbędne akcesoria do spania i przygotowania posiłku również na ciepło. Nie wszystkie kempingi posiadają taką ofertę a i może się okazać, że te które ją mają liczą za taką atrakcję drożej niż gospodarz za kwaterę, który to nawet może chętnie odbierze was ze Splitu jeśli wcześniej się dogadacie.
Na kemp. Boban nie kojarzę aby mieli wynajem namiotów, takie były na sąsiadującym kemp. Dole ale one nie należały do tego kemp. tylko do jakiejś czeskiej agencji turystycznej i to przez agencję były wynajmowane dla całych turnusów turystów. Także jazda np. w ciemno na kemp. bez swojego sprzętu odpada zupełnie.

Cena za namiot widniejąca w kempingowych cennikach to cena za postawienie twojego namiotu do tego musisz doliczyć cenę za pobyt 2 osób + psa + ewentualnie prądu + taxa klimatyczna. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd z własnym namiotem musisz mieć całą resztę też swoją, czyli coś na czym będziesz spał, siedział, jadł, w czym przygotujesz sobie jedzenie i czym je zjesz itd ..., czyli cały majdan jakiego nie jesteś w stanie zabrać do pociągu.
Niewielkie kempingi, o ktore pytasz nie mają na swoim terenie restauracji, sklepów, ogólnodostępnych kuchni itp..., często bywa że nie ma takich atrakcji na tyle blisko aby dotrzeć tam pieszo.

Nie wyobrażam sobie jechać na kemping publicznym transportem.
Jeśli nie masz swojego auta i sprzętu kempingowego to poszukaj wcześniej kwaterki w miejscowości w pobliżu Splitu, gdzie będą restauracje, sklepy umożliwiające zrobienie zakupów dla was i psa. Najlepiej z gospodarzem, który podjedzie po was do Splitu i wtedy jedź pociągiem zabierający tylko kilka ciuchów na zmianę.
Shinzon
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.10.2013
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shinzon » 02.12.2013 20:04

gusia-s napisał(a):
Shinzon napisał(a):
Mam cztery kampingi do wyboru, jak myślicie który będzie najlepszy?...


Skąd pomysł aby jechać pociągiem na keming??? czy myślisz że tak będzie taniej??? czy poprostu chcesz spróbować jak to jest na kempingu za wszelką cenę??? Jeśli kwestia oszczędności - to bym odpuściła i wzięła kwaterę.


Ja i moja żona mamy bilety FIP. Podróż będzie nas kosztować max 100 - 150 PLN w obie strony dla nas i dla psa.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 02.12.2013 21:11

Shinzon napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Shinzon napisał(a):
Mam cztery kampingi do wyboru, jak myślicie który będzie najlepszy?...


Skąd pomysł aby jechać pociągiem na keming??? czy myślisz że tak będzie taniej??? czy poprostu chcesz spróbować jak to jest na kempingu za wszelką cenę??? Jeśli kwestia oszczędności - to bym odpuściła i wzięła kwaterę.


Ja i moja żona mamy bilety FIP. Podróż będzie nas kosztować max 100 - 150 PLN w obie strony dla nas i dla psa.

odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś postu który napisała gusia-s :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.12.2013 22:01

Shinzon napisał(a):Ja i moja żona mamy bilety FIP. Podróż będzie nas kosztować max 100 - 150 PLN w obie strony dla nas i dla psa.


Faktycznie tanio. Ale dlaczego chcesz na kemping skoro nie masz sprzętu. :?:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.12.2013 23:01

Janusz Bajcer napisał(a):
Shinzon napisał(a):Ja i moja żona mamy bilety FIP. Podróż będzie nas kosztować max 100 - 150 PLN w obie strony dla nas i dla psa.


Faktycznie tanio. Ale dlaczego chcesz na kemping skoro nie masz sprzętu. :?:


Nawet jeśli ma sprzęt, to jak to wszystko załadować do pociągu??? 8O a potem z pociągu do jakiegoś autobusu, bo jak dobrze zrozumiałam pociąg jedzie tylko do Splitu.

Shinzon, jeśli masz tak tanie bilety to weźcie sobie z żonką po walizeczce przysłowiowych gaci na zmianę i szukajcie apartmana na miejscu lub wcześniej przez internet. Wynajęcie przyczepy czy namiotu z pełnym wyposażeniem na kemp. nie wyjdzie taniej niż apartman a swojego pełnego sprzętu nie będziesz w stanie zabrać pociagiem.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Kempingi które warto polecić ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 02.12.2013 23:18

Prawdopodobna przesiadka połączona ze zmianą dworca w Wiedniu :P
Shinzon, dlaczego chcesz jechać na camping ?

aaaa jak już będziesz wybierał, to sprawdź czy lodówki udostępniają.

Tak się zastanawiam..... może pomyślałeś , że. na campingu jest taniej......
Najtaniej camp to przy pierwszym wyjeździe Cię wyniesie, póżniej już będzie drożej :D
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyjazd na kemping pociągiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone