Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z wyspy Brac, trasa przez Węgry, polecam

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 11:07

no właśnie ... zawsze myślimy co też On chciałby nam sprzedać ... :lol:

jeśli takie informacje jak na forum . :D ... to kupujemy to w ciemno ... :D :lol: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 11:09

mpi napisał(a):a tak poważnie to jaka jest droga przez Węgry? chodzi mi o jakość tzn dziury itp. pytam bo jestem uczulony pod tym względem (strasznie drogie zawieszenie mam które łatwo ulega zniekształcaniu)


Jeśli miałbym takie zawieszenie ... to natychmiast zmieniłbym samochód ... :lol:

Droga przez Węgry to nie droga przez Albanię ... :lol:

Nawierzchnia lepsza znacznie niż w Austrii na górskim odcinku autostrady Wiedeń-Graz ... :D :lol:
Ostatnio edytowano 21.09.2005 11:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.09.2005 11:10

bjur napisał(a):no właśnie ... zawsze myślimy co też On chciałby nam sprzedać ... :lol:

jeśli takie informacje jak na forum . :D ... to kupujemy to w ciemno ... :D :lol: :lol:

8O :oops:
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.09.2005 11:14

mpi napisał(a):a tak poważnie to jaka jest droga przez Węgry? chodzi mi o jakość tzn dziury itp. pytam bo jestem uczulony pod tym względem (strasznie drogie zawieszenie mam które łatwo ulega zniekształcaniu)

Najgorszą drogę spotkasz na trasie... Włocławek - Cieszyn (czy gdzie tam przekraczasz granicę). Gorzej juz nie będzie.
Na wspomnianej trasie jest kilka przejazdów kolejowych, jednakże różnica między węgierskimi przejazdami a polskimi to całe lata świetlne. In plus dla Węgrów naturalnie ;)
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 21.09.2005 11:17

volumen napisał(a):Najgorszą drogę spotkasz na trasie... Włocławek - Cieszyn (czy gdzie tam przekraczasz granicę). Gorzej juz nie będzie.
Na wspomnianej trasie jest kilka przejazdów kolejowych, jednakże różnica między węgierskimi przejazdami a polskimi to całe lata świetlne. In plus dla Węgrów naturalnie ;)


Jesli nie będzie już gorzej niż Wloclawek - Cieszyn (czyt. Łódź) to może spróbuję w przyszłym roku...

Bjur nie tak łatwo teraz sprzedać samochod... no chyba ze za połowę ceny :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 11:23

trzeba było sobie kupić ... Matiza :D
bardzo chwalone zawieszenie ... :lol:

no żartuję ... oczywiście ...
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 21.09.2005 11:28

miałem kilka lat temu miałem :!: :D aż do przebiegu 60tys i nawet zawieszenie się trzymało, ale jeździłem 2 innymi z mniejszym przebiegiem i bałem się że coś się zaraz urwie :D

ale jak go miałem to byłem młody i głupi... :wink:
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 21.09.2005 12:43

Szadecki napisał(a):Byłem w tym roku na Bracu (w uroczym Bolu) tj wyspa blisko Splitu oraz obok Makarskiej. Przygotowując wyjazd korzystałem z podpowiedzi na forum za które dziękuję. Jechałem na lpg przez Cieszyn, Bratysławę, Węgry (Rajka, Mosonmagyarovar, Csorna, Szombathely, do granicy w Mursko Sredisce), krótko Słowenia, Chorwacja (autostradą nową z Karlowaca do Splitu. Trasa powrotna: wyjazd z Makarskiej o 5.00 rano, powrót tą samą drogą, dojechałem do Sieradza (1399 km) o godz. 22.20. Czas podróży 17 godzin 20 minut. Myślę że jadąc przez Czechy i Austrię nie przejechałbym szybciej ani krócej a koszt byłby większy (winiety na 15 dni w Czechach i 2 razy 10 dniowe w Austrii, gdyż byłem 2 tygodnie) Prowadziłem samochód sam, bez szaleństw. Pogoda była przykra, padał deszcz od Karlovaca aż do Cieszyna. W Chorwacji byłem pierwszy, ale nie ostatni raz. Jestem bardzo zadowolony. Chętnie podzielę się spostrzeżeniami z planującymi podróż.

Piszesz o wszystkim ale nic o pobycie i wrażeniach z wyspy Brac. Napisz jak się i skąd promowałeś, co tam ciekawego, jakie kwatery i kempingi i jeszcze inne uwagi. Wydaje się najmniej interesujące 17 godzi z minutami. Pozdrawiam. :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 12:50

Czasem 17 godzin jest znacznie bardziej ciekawe niż kolejny opis jak to nie było w Chorwacji ... :D

Oczywiście, myśląc o początkujących Cromaniakach, uwaga ta wydaje się być słuszną ...

Jednakowoż znajdujemy się w "rozdziale" pt. "Samochodem - trasy, noclegi, przepisy i uwagi" ... chyba, że zakwalifkujemy wrażenia z wyspy Brac ... jako uwagi ... no bo przecież nie jako przepisy ... ewentualnie możemy jako ... noclegi ... :D
Szadecki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szadecki » 21.09.2005 13:35

Na wyspę Brać płynałem promem ze Splitu a wracałem do Makarskiej. Ceny, pomimo różnej długości drogi w Jadrolini takie same. Jednak ze Splitu na Brać pływa także konkurencyjny przewoźnik, takimi samymi promami mając ceny o 25 % niższe. Nie pamiętam jego nazwy, ale kasy mieszczą się w tym samym budynku co Jadrolini. Sama wyspa urocza. W miejscowości dość łatwo o kwatery, plaża Złoty Róg opisywana we wszystkich folderach wcale nie zatłoczona ale przede wszystkim fajne ośrodki do uprawiania sportów i wiele spokojnych zakątków. Bardzo fajna miejcowość, mniejsza od np. Baśki Vody, nieporównywalnie przyjemniejsza od zatłoczonej Makarskiej.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.09.2005 13:59

jaki jest orientacyjny koszt przeprawy na Brać z samochodem i jak kształtują się ceny apartamentów i w knajpach na wyspie. Ja zauważyłem dość znaczny wzrost cenowy od ubiegłego roku ale podejrzewam że jest on spowodowany tym że w ubiegłym roku byłem na lądzie - dokładnie w Sumpentarze (naprzeciw Supetaru na Braciu) a w tym roku na Krku w Basce a jak wiadomo to jest ichniejszy kurort i w dodatku na wyspie obleganej prze italiańców i austriaków.
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 21.09.2005 14:28

Rysio napisał(a):jaki jest orientacyjny koszt przeprawy na Brać z samochodem i jak kształtują się ceny apartamentów i w knajpach na wyspie. Ja zauważyłem dość znaczny wzrost cenowy od ubiegłego roku ale podejrzewam że jest on spowodowany tym że w ubiegłym roku byłem na lądzie - dokładnie w Sumpentarze (naprzeciw Supetaru na Braciu) a w tym roku na Krku w Basce a jak wiadomo to jest ichniejszy kurort i w dodatku na wyspie obleganej prze italiańców i austriaków.


według strony http://www.jadrolinija.hr w okresie 12.09.2005 - 13.06.2005 ceny promów Split - Supetar i Makarska - Sumartin są takie:

3,10 Euro za osobę
14,32 Euro za samochód

przelicznik podają 1E=7,4HRK

w sezonie było troszeczkę drożej bo widzę to po cenie promu na Vis
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.09.2005 14:38

piękne dzięki - rzeczywiście jest delikatna obniżka po sezonie ale to jest parę procent patrząć po cenie promu Baska - Lopar z 210 spadli do 187 kn - miejmy nadzieję że w przyszłym sezonie zbytnio nie przesadzą ze zwyżkami cen ( a wracać i tak będę już po sezonie :lol: ). A jak kształtują się ceny kwater i w knajpkach - czy ma ktoś ciekawe namiary ??
Ps. wg wstępnych moich szacunków w przyszłym roku termin urlopu w crolandi od 1 do 16 września - już odliczam dni :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 15:09

oto prawdziwy CROENTUZJASTA ... :D a nie byle jakiś tam ... Croentuzjasta ... :(
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 22.09.2005 10:27

Rysio napisał(a):piękne dzięki - rzeczywiście jest delikatna obniżka po sezonie ale to jest parę procent patrząć po cenie promu Baska - Lopar z 210 spadli do 187 kn - miejmy nadzieję że w przyszłym sezonie zbytnio nie przesadzą ze zwyżkami cen ( a wracać i tak będę już po sezonie :lol: ). A jak kształtują się ceny kwater i w knajpkach - czy ma ktoś ciekawe namiary ??
Ps. wg wstępnych moich szacunków w przyszłym roku termin urlopu w crolandi od 1 do 16 września - już odliczam dni :D

To samo robię co Ty, też zacząłem odliczanie i gromadzę materiały, ale dużo mamy do odliczania, a te miesiące strasznie się wloką. Pozdrawiam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wróciłem z wyspy Brac, trasa przez Węgry, polecam - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone