Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wnetrza i architektura

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.06.2008 19:02

:roll:
Ostatnio edytowano 19.06.2010 17:05 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2008 21:08

Cieszę się, że znów jesteśmy we dwójkę.
dangol, znasz chyba wszystkie uliczki Malej Strany, Hradczan i Starego Miasta. Mam zagadkę - jaka to uliczka?
Obrazek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.06.2008 22:45

I tu mnie wiechu masz :mrgreen: , bo moja wiedza aż tak dobra nie jest :lol: . W Pradze byłam tylko raz :( - chociaż obiecałam sobie że to nie będzie raz ostatni - a przez 3 dni nawet jak się co nieco zobaczy, to na pewno się wszystkiego z tego nie zapamięta. A na żadnej mojej fotce jakoś nie mogę :? zlokalizować pokazanego przez Ciebie miejsca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2008 23:27

Przepraszam, wybacz żart, :oops: to ul. 11-listopada w Bielsku-Białej. A pokazałem ją, bo jej zabudowa przypomina zabudowę Pragi i Wiednia. Takich uliczek w Bielsku jest kilka. Nic też dziwnego, że od dawna Bielsko nazywano Małym Wiedniem. Dlatego też w Pradze często czuliśmy się nader swojsko. Zresztą co ja Ci będę tłumaczył takie rzeczy. O ile sobie przypominam centrum Wrocławia jest w podobnym stylu i Twój zachwyt secesją Pragi jest uzasadniony.
Wspomniałaś o ogrodach Waldsteina. Też mam stamtąd kilka zdjęć (z lekkim przymrużeniem oka to jest też architektura)
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

W prawym końcu arkad, przy schodach z grupką osób jest przejście do czeskiego senatu. Zwiedzanie bezpłatne.
Obrazek

A w środku do zobaczenia główna sala posiedzeń
Obrazek

piękny korytarz i kilka salek bocznych. Czy to Ci nie przypomina wrocławskiej auli Leopoldina?
Obrazek

Prawda, że piękne?
Obrazek
Ostatnio edytowano 27.06.2008 14:47 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.06.2008 12:22

:D
Ostatnio edytowano 19.06.2010 17:06 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 27.06.2008 14:16

Londyn
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.06.2008 14:50

Ło żesz w mordę 8O pół godziny czekałem, żeby mi się załadowały wszystkie zdjęcia i się nie doczekałem... :cry: Proszę wyluzujcie z ilością zdjęć - max 2 foty na jeden post chyba będzie rozsądnie co :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2008 15:27

dangol - a jaki tytuł uzyskuje się po ukończeniu tej szkoły? magister-żona? :?:
Kończąc cykl architektura i wnętrza Pragi (bo już zaczyna się Londyn) muszę zamieścić kilka zdjęć najbardziej znanego praskiego mostu - mostu Karola.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W bieżącym roku rozpoczęto wieloletni remont mostu. Przez kilka lat tłum zwiedzających będzie przeciskał się połową korony mostu, słychać będzie huk młotów pneumatycznych, nad mostem przesuwać się będą dźwigi, a spód mostu będzie zasłonięty rusztowaniami. Tylko kilka lat.
Obrazek
Kończę Pragę. Dziękuję dangol za wspacie i inspirację.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.06.2008 15:31

A ja przestaję próbować śledzić ten wątek :papa::cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2008 15:48

To jednak miło, że śledziłeś.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.06.2008 15:58

Próbowałem, ale cholera mnie trafia jak mam czekać pół godziny na otwarcie się jednego postu... co do zdjęć to jak fotografujecie architekturę to starajcie się przynajmniej, żeby była prosta bo na razie to większość jest krzywych, a niektóre straaaaaaszliwie.

Pozdrav :papa:

P.S. Może jednak zastosujecie się do mojej prośby, bo temat jest fajny, tylko nie ma go jak oglądać :cry:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.06.2008 18:06

Co do ilości zdjeć - racja :idea:. No i przede wszystkim tę wymianę wspomnień z Pragi powinniśmy wrzucić raczej nie tutaj, ale w dział "Jak nie Chorwacja...", bo myśl przewodnia tutejszego działu jest przecież zupełnie inna, niż to wyszło :x .

Leszek Skupin napisał(a): ...jak fotografujecie architekturę to starajcie się przynajmniej, żeby była prosta bo na razie to większość jest krzywych, a niektóre straaaaaaszliwie.


Znów masz niestety :? masz rację. Krzywizny to moja bolączka :oops: , ale staram się z nią walczyć, chociaż na razie nie całkiem skutecznie :( . Jak się patrzy przez małe okienko to wszystko wdaje się OK, a potem wychodzi straaaaaaszliwa prawda :oops: .

Na dowód, że :idea: dążę do poprawy - dwa ciut mniej krzywe :lol: i nie z Pragi :wink:

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 28.06.2008 21:31

Leszek wiecej cierpliwości. :lol: U mnie też trochę trwa zanim się otworzy. :( Przydałby się nowy sprzęt, ale na razie są inne potrzeby.
Jesli idzie o krzywe linie to nie takie proste. Jak już jedną linię ustawię prosto jak należy to potem okazuje się, że inna jest krzywo. :evil: Ale pracować trzeba.
Dangol czy u Ciebie to czasem nie Wiedeń?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.06.2008 23:53

LRobert napisał(a): Dangol czy u Ciebie to czasem nie Wiedeń?


W rzeczy samej ...

Jeszcze jedno ujęcie tego samego obiektu - z nieco innego miejsca (chociaż nie z tak wysoka, jak ty pokazałeś na swojej fotce).

Obrazek

Które z moich trzech zdjęć jest według Was najlepiej skomponowane?
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 28.06.2008 23:56

Jak ja byłem teraz w maju to jeszcze kwiatków nie zdażyli posadzić. :D
Pogodę też maiłem taka średnią. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Wnetrza i architektura - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone